Skocz do zawartości

Macierewicz: Aerokluby będą wspierać wojska obrony terytorialnej


sonicsquad

Rekomendowane odpowiedzi

5. Ale i tak nie przebije arcy-szkodnika, który w tym samym czasie postanowił wyciąć wszystkie drzewa w Polsce i wystrzelać wszystko co biega po lasach i polach. Jakiś psychopata?

Kol. Balans, czy z tobą jest gorzej? To dowcip taki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 349
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
les05 (627 / 67) 2018-01-13 19:20:42

To tylko środek transportu...."

Może to i pomysł... V-ce Kownacki, coś takiego popełnił prawie rok temu:

Kwestia kilku czy kilkunastu śmigłowców z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa i operacyjnego działania nie ma zasadniczego znaczenia"

W sumie, to i na dronach można latać... a i na drzwiach od stodoły, choć nie polecam, bo to inna opcja zaproponowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.les05 - niestety to nie dowcip! Lex Szyszko to kilka milionów wyciętego starodrzewia, wycinka najcenniejszej puszczy w Europie i nowe prawo NAKAZUJĄCE wystrzelanie zwierzyny nawet w parkach narodowych i rezerwatach.

A to zapewne dlatego, że różni psychole i psychopaci głoszą hasło Czyńcie sobie przyrodę podległą"!

Przy nim inny psychol opowiadający brednie o zamachu smoleńskim" - to małe i nie groźne pikuś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz- nie denerwuj się...
Kilka miesięcy słuchaliśmy, że Bruksela a propos i exilibris, np, Puszczy nie ma racji.
Nowemu ministrowi kilka dni było potrzebnych, żeby wydukać, że się dostosujemy do wstrzymania wycinki, z wyłączeniem drzew zagrażających bezpieczeństwu.
Niby nic, ale kornika już wytłukliśmy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii formalnej, bo tutaj wiele razy pojawia się jakiś taki skrót AM i nie jestem pewien, czy on oznacza to, czego się domyślam.

Czy AM to jest może ten schizofrenik, który spod Smoleńska w histerii i obłąkaniu uciekał (trzęsąc się ze strachu - są świadkowie) pociągiem, kazał pozamykać wszystkie drzwi tegoż pociągu i kazał pozasłaniać okna wagonu, żeby go rosyjscy snajperzy nie zabili, jak sam oświadczył?

Czy dobrze kojarzę, że to chodzi o tę osobę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznawać to poznaję, ale problem w tym, że tam widać dwóch chorych ludzi, więc już jestem całkowicie zdezorientowany w kwestii tego, czym jest ten tajemniczy skrótowiec AM? Na Twoim zdjęciu jest aż dwóch schizofreników – jeden homoseksualny, ostatni raz będący samodzielnie na ulicy i w ogóle w miejscu publicznym ćwierć wieku temu, panicznie bojący się społeczeństwa, nie skażony dotykiem innej kobiety niż matka, za swojego guru mający innego chorego – Stanisława Ehrlicha. Drugi z tych chorych ludzi to zdaje się ten, który kąpie się w towarzystwie kompanii ŻW, otacza się młodymi chłopcami, bezskutecznie (jak zawsze) tropi zabójczy elektromagnetyzm, żyje urojeniami o własnej misji i jej nieomylności i w ogóle o jego boskim posłannictwie, zarazem to ten (mnogość tych chorych z tym samą przypadłością), który myśli, jak ten pierwszy, że ktoś chce go zabić i że tych ktosiów chętnych do zabicia go jest wielu. No więc ja już nie wiem, mnie się to wszystko myli, tylu tych chorych, że człowiek już tego nie ogarnia…

Ale o Aeroklubach i GA na wojnie też jeszcze coś niebawem napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ husky1 2017-12-13 03:56:54

Jedburgh_Ops -nie mysl za duzo -od tego sa inni- jezeli nie wiesz do czego moze sie przydac Antek , Zlin czy Cessna a nawet ultralekki w czasie wojny to znak, zebys zajal sie czyms innym. Zreszta w Twoim wieku ( nie obraz sie prosze ) to juz wzrok nie ten, reka niepewna -wiec na wojenke nie pojdziesz latac a ewentualnie moze bedziesz tankowal samoloty( chyba wiesz jak sie to robi po tylu latach w Aeroklubie).
Poczytaj sobie o zastosowaniu Zlinow na Cejlonie albo Utwa w Jugoslawi- to oczywiscie ekstremalne zastosowanie tych maszyn -ale bardzo efektywne.Normalnie jednak widze wielka role lotnictwa sportowego w ewakuacji rannych,generalnym transporcie, rozpoznaniu czy tez poszukiwania np. rozbitkow.
Polscy ploci sa mistrzami w lataniu precyzyjnym- mysle, ze to mialoby duze zastosowanie we wspomganiu wojsk ladowych w tym WOT. No ale poniewaz jestem przedstawicielem innego obozu" to moje mysli sa oczywiscie nic nie warte. Pozdrawiam wszystkich weteranow.

_____________________________________________________


Odpowiadam w punktach:

1. Cytat – „Jedburgh_Ops -nie mysl za duzo -od tego sa inni- jezeli nie wiesz do czego moze sie przydac Antek , Zlin czy Cessna a nawet ultralekki w czasie wojny to znak, zebys zajal sie czyms innym”.

Odpowiedź:

Jakość Twojej polszczyzny jest na miarę stopnia edukacji Twojej partii, więc w zasadzie nic dziwnego, ale to już odrębny problem i na szczęście nie problem zdrowej, normalnej części społeczeństwa, do której Twoja partia się nie zalicza.

Na podstawie tego, że nie masz zielonego pojęcia (bo to widać tutaj) o niczym, co lotnicze, ja mam dla Ciebie propozycję, abyś zajął się tym, czym zajmuje się twoja partia – zajmij się historią lotnictwa San Escobar, bo to jest olbrzymi, niezbadany temat, za to niezmiernie interesujący i czekający na swoich dziejopisów. Przedmowę do Twojego dzieła monograficznego o siłach powietrznych San Escobar bez wątpienia napisze Ci wybitna postać don Vitoldo Waszczykowski jako silnie zaprzyjaźniony z rządem tego mocarstwa, zaś publikację tę dofinansuje Ci bez wątpienia Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Przyjaźni z San Escobar pod kierownictwem don Pedro Glińskiego.

2. Cytat – „Zreszta w Twoim wieku (nie obraz sie prosze) to juz wzrok nie ten, reka niepewna -wiec na wojenke nie pojdziesz latac…”

Odpowiedź:

Jakość prostackiej „polszczyzny”, jak wyżej, niemniej odpowiadam.

Oczywiście, że się nie obrażam, albowiem nie ma o co. Mój wiek to wiek wspaniały i na pewno nie zamieniłbym go na żaden inny, w tym na młodszy. Ten wiek to górna granica wieku średniego i jest to wiek olbrzymiej życiowej mądrości i doświadczenia. Jest to cudowny wiek tego rodzaju mądrości, iż wie się, że każdy dzień przybliża mnie do upadku (i to z hukiem) tępej, prymitywnej, chamskiej, prostackiej, prowincjonalnej hołoty nieuków, która przez przypadek zarządza obecnie tym krajem. W moim mądrym wieku wie się, że do czasu. Mój wiek to cudowny wiek, w którym wie się, że każdy dzień to dzień wspaniały, albowiem przybliżający miliony Polaków (te inne miliony niż 18 proc.) do wysłania na śmietnik historii żoliborskiego ćwierćinteligenta mówiącego „proszę panią” i „pani doktór”, czyli mówiącego polszczyzną na Twoim poziomie, za to udrapowaną w piórka „patriotyzmu”. A patriotyzm to najpierw język ojczysty, a dopiero potem bełkot o patriotyzmie właściwym.

3. Cytat: „… a ewentualnie moze bedziesz tankowal samoloty( chyba wiesz jak sie to robi po tylu latach w Aeroklubie)”.

Odpowiedź:

„Ewentualnie” to może Ty kiedyś czegoś się nauczysz, już choćby tylko z zakresu języka polskiego, bo o lotnictwie i lataniu to już nie ma szansy u Ciebie.

Ja, jako osoba z uprawnieniami do pilotowania pięciu statków powietrznych, jako osoba związana z ITWL i kilkoma korporacjami branży lotniczo-kosmicznej, dostałbym uprawnienie do tankowania normalnie, nie ewentualnie. Natomiast Ty, na podstawie tego, co tutaj wypisujesz, zapewniam Cię że nie dostałbyś pozwolenia choćby do zamiatania hangaru.

4. Cytat: „Poczytaj sobie o zastosowaniu Zlinow na Cejlonie albo Utwa w Jugoslawi- to oczywiscie ekstremalne zastosowanie tych maszyn -ale bardzo efektywne”.

Odpowiedź:

„Efektywne” wyłącznie w Twojej chorej i niekompetentnej wyobraźni.

Zapoznaj się z historią aeronautyki i dowiedz się, gdzie i kiedy był już na świecie taki marzyciel, któremu wydawało się, że sprzętem GA można wiele zdziałać na wojnie i ów marzyciel a la idiota Macierewicz rozkazał szkolić pilotów szybowcowych i pilotów samolotów lekkich w DOL-ach szybowcowych. A potem ten marzyciel wyruszył na wojnę. Ani razu nie udało się wykorzystać idei DOL-i szybowcowych, a tylko raz udało się dowieźć małym szybowcem lekarza do rannych. Dowiedz się, co po kampanii z udziałem szybowców szkolnych i małych samolotów holujących powiedział generał, który odpowiadał za wykorzystanie tego sprzętu i za jego klęskę.

To, co wypisujesz, to taka sama głupota i niekompetencja w sprawach wojskowych, jak Twojej partii. Partii bęcwałów, nieuków, agresywnych chamów nie mających o niczym pojęcia, ale w ramach miłości własnej przekonanych o swojej „mądrości”. Ta hołota nieuków niczego się nie uczy z historii lotnictwa, z niczego nie wyciąga wniosków, bo z czego ma je wyciągać, jeśli nie ma o niczym pojęcia? I to jest właśnie Twoje pisanie tutaj. Tępy, prymitywny, bezrefleksyjny fanatyzm polityczny unurzany w „patriotycznym” sosie – to jedyny Twój dorobek. Fanatyzm z zerową wiedzą o czymkolwiek, co lotnicze.

5. Cytat: „Normalnie jednak widze wielka role lotnictwa sportowego w ewakuacji rannych,generalnym transporcie, rozpoznaniu czy tez poszukiwania np. rozbitkow”.

Odpowiedź:

Stek bzdur. Ucz się, a może po wielu latach nauczysz się, gdzie już ktoś przed Tobą i Macierewiczem wpadł na taki pomysł i jaką to zrobiło klapę w warunkach pełnoskalowej wojny – wojny w miarę współczesnej.

6. Cytat: „Polscy ploci sa mistrzami w lataniu precyzyjnym- mysle, ze to mialoby duze zastosowanie we wspomganiu wojsk ladowych w tym WOT. No ale poniewaz jestem przedstawicielem innego obozu" to moje mysli sa oczywiscie nic nie warte”.

Odpowiedź:

To, z jakiego „obozu” pochodzisz nie ma żadnego znaczenia.
Jedyne znaczenie ma to, że:
- nie masz zielonego pojęcia o historii takich idei, jakie promujesz;
- skoro nie masz zielonego pojęcia o tym, że ktoś przed Tobą Twoje idee wymyślił i próbował wdrożyć to i nie potrafisz – bo nie masz do tego podstaw – wyciągać żadnych wniosków z poronionych pomysłów głupców w rodzaju Macierewicza;
- nie masz zielonego pojęcia o tym, jak w razie wojny Polsce zlikwiduje się w kilka godzin możliwość operowania jakiegokolwiek lotnictwa, zarówno wojskowego, jak i GA oraz LPR;
- snujesz marzycielskie teorie osoby całkowicie niekompetentnej w sprawach lotniczych, a szczególnie w sytuacjach, gdy pilot musiałby lądować w terenie przygodnym, bo lotniska znikną w Polsce w kilka godzin w przypadku wojny z wiadomym państwem;
- nie wypisywałbyś tych głupot, gdybyś choć raz pilotował samolot lekki lub szybowiec i musiał wylądować nim na drodze albo w innym terenie przygodnym, którego wcześniej nie znałeś. I dlatego nie wiesz, o czym bredzisz.

Na zakończenie przemówię do Ciebie językiem Twojej „wysoce wykształconej” partii.

Musisz „wziąść” się za naukę, bo jak dotąd spod Twojej klawiatury wychodzi „hatakumba” fałszu i andronów. Zapamiętaj sobie te słowa „wysoce wykształconych” posłów i ministrów Twojego rządu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie chamstwa, prymitywizmu i fanatyzmu , to nikt inny na tym forum Kolegi J_O nie przebije.Nie jest to forum polonistyczne, wiec daruj sobie pedagogiczne wywody.
To, ze mam inne poglady wg.Ciebie dyskwalifikuje mnie i moje opinie nt. lotnictwa? Po internowaniu ojca wylecialem z Aeroklubu jako niepewny politycznie, mimo, ze bylem obiecujacym pilotem szybowcowym.Lotnictwo i motoryzacja sa do dzis moim zrodlem utrzymania.Od zamiatania hangaru mam uczniow.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@husky1, moja dobra rada - odpuść sobie ten wątek, bo się tak po prostu ośmieszasz! Tym bardziej, że tego ministra, który w swoich chorych wizjach widział się już na czele nowych wyklętych" JUŻ NIE MA! Zapomnij o partyzanckiej" wojnie toczonej za pomocą AN-2 i Zlinów, bo to nawet śmieszne nie jest.

P.S.
1. Gdyby Amerykanom było na rękę wywołanie tu wojny, a może być [globalne interesy], to ten ex minister zapewne pierwszy by nawiał, tak jak nawiał ze Smoleńska...
2. Jeżeli koniecznie chcesz wojny - to jedź do Donbasu wspierać neo-banderowców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Tak na marginesie-AN-2 i Zliny lataly na niejednej wojnie."
Polska to nie Afryka, Latynosy czy inny Wietnam.

Ad. wątek jest jak każdy inny, tylko towarzystwo jakby patologiczne."
Jakie to PiSiowskie - zamiast argumentów, bluzgi i obrażanie...

P.S.
Aby nie było, że jestem sympatykiem pajaców z tzw. opozycji" - od dobrych 20-lat nie chodzę na żadne wybory, bo za stary wróbel jestem, aby się dać nabrać; a to na plewy, a to na końskie g....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologią jest NEOLIBERALIZM, czyli to wszystko co ma miejsce po 89 roku i w naszym kraju. I nie ważne kto u nas rządzi, bo i tak karty zawsze rozdaje niejaki Soros i Grupa Bilderberg.
Poczytaj sobie o nich w necie...

Patologią jest również obrażanie tych, którzy mają inne poglądy niż te, które głosi jedynie słuszna Partia, a przede wszystkim Guru sekty z Torunia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie