Skocz do zawartości

Muzeum II Wojny do przeróbki"


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to jest normalne - w państwie reżimowym.

Rozumiem, że gdy pójdę z kimś do MWP, stanę przed gablotami poświęconymi operacji Market Garden i zacznę opowiadać mojej rodzinie i/lub znajomym o wszystkich bzdurach i kłamstwach, jakie tam widać to - wg tej ormalności" - zostanie wezwana do mnie policja, albo co najmniej strażnicy muzealni wyprowadzą nas siłą.

Tak, to jest normalność obecnej hołoty rządzącej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Twoje wypowiedzi świadczą o tobie. Kopać się z koniem nie będę. Pojedź do jakiegokolwiek muzeum za odrę i spróbuj oprowadzić jakąś grupę. Ps jesteś strasznie wulgarny, takim słownictwem do swoich racji nikogo nie przekonasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziku S. - ucz się, choć to nietypowe dla Twojej partii.

Żadnych wulgaryzmów nikt tutaj nie wypowiada.

Do słynnego delfina, który stał się leszczem, jeden osobnik publicznie powiedział „Pan jest zerem, panie Ziobro” i sąd orzekł, że można tak do kogoś powiedzieć, nie jest to obraźliwe, jest to jedynie wyraz oceny jednej osoby przez drugą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach, gdy Polska była względnie normalnym krajem byłem współorganizatorem największej w Polsce wystawy poświęconej operacji Market Garden. Wystawy bardzo dużej, zajmującej prawie połowę pewnego muzeum.

Nie tylko my wszyscy, którzy zorganizowaliśmy tę wystawę, mogliśmy oprowadzać po niej kogo tylko chcieliśmy, także grupy, ale na koniec wystawy dostaliśmy dyplomy honorowe z podziękowaniami za zorganizowanie tejże wystawy.

Tak jest w państwie normalnym.

W państwie rządzonym przez socjopatę i schizofrenika z wysokości drabinki jest zupełnie inaczej. Białej róży nie można trzymać na ulicy bez kontroli aparatu przemocy, nie mówiąc już o oprowadzeniu po muzeum własnej żony i dziecka wraz z własną prelekcją na temat eksponatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kol.Jedburgh_Ops i wszystkich z gorszego sortu!
Fala przyniosła Kazika S i mam nadzieje , że zaraz zobacze jak zabiera ich na środek Zatoki gdańskiej. Zmobilizowaliście mnie , zabieram żonę i idziemy na marsz kobiet do Gdyni. Ze Skweru Kościuszki dobrze widać zatokę , zwrócę uwagę na fale powrotne.
Pozdrawiam!
Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jedburgh cytuje z 2018-01-17 11:09:51:

Tak, to jest normalne - w państwie reżimowym.

Rozumiem, że gdy pójdę z kimś do MWP, stanę przed gablotami poświęconymi operacji Market Garden i zacznę opowiadać mojej rodzinie i/lub znajomym o wszystkich bzdurach i kłamstwach, jakie tam widać to - wg tej "normalności - zostanie wezwana do mnie policja, albo co najmniej strażnicy muzealni wyprowadzą nas siłą.

Tak, to jest normalność obecnej hołoty rządzącej."

- Po pierwsze primo, robienie ze wszyastkiego polityki to moze świadczyć o jakims zespole chorobowym, wiec dajmy lepiej spokój z robieniem polityki. Z reszta na forum podobno jest zakaz takich tematów. A na poprzednią hołotę rzadząca równiez mozna by sporo powiedziec znacznie bardziej istotnych rzeczy. Dlatego ten temat lepiej zostawić w spokoju.

- Po drugie. jak pójdzie Kolega do MWP z rodzina czy jakimiś znajomymi i zacznie jej opowiadac o bzdurach czy nie bzdurach tam widocznych -to dołączy sie do Kolegi osoba pilnująca i dodakoweo wskaze istotne punkty lub ciekawostki. W grupie dyskusyjnej liczącej kilka osób nie mielismy niegdy problemu a nawet obsługa dołączała się do dyskusji włączając swój komentarz i wskazujac na co warto np zwrócic uwagę (a jest tam kilka kwiatków, na które tylko nieliczni spojrzą właściwym okiem). ALE jezeli przyprowadzi Kolega ze sobą cała wcieczkę, w tym np klase ze szkoły to owszem obsługa się przyczepi, bo to już grupa zorganizowana. A Lekcje muzelane to wiekszośc muzeów ma w ofercie i można z nich skorzystać.

Pozdrawiam
R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, że i ja, i zapewne miliony osób na całym świecie, nie życzymy sobie (mówiąc delikatnie) żadnych doradców" podchodzących do nas w muzeach, korygujących moje/nasze wypowiedzi np. do rodziny lub znajomych i doradzających" - jak piszesz - co warto jeszcze zobaczyć w danym muzeum, bo to w końcu ja, a nie doradcy", wiem, po co do danego muzeum przyszedłem i dla jakich eksponatów i żadnych rad w tym zakresie nie potrzebuję. I tak samo nie życzę sobie muzealnych doradców" w tych zakresach tematycznych, gdzie takie ciecie nie mają nawet promila mojej wiedzy na temat, który mnie do danego muzeum przyciągnął.

I żadna polska satrapia homoseksualnego socjopaty na drabince nie zmusi mnie do tego, aby było inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać kol.Jedburgh_Ops!
Dziś o godz. 7 rano we wiadomościach Radia Zet opisano i napiętnowano sytuację mającą miejsce w muzeum II WŚ z Twoim udziałem o której pisałeś. Brawo!
Ciesze się że Gdynia pozostaje nadal nowoczesnym ośrodkiem intelektu nie skażonym podłym myśleniem.
Ciesze się , że też tu mieszkam.
Ps.
Tą manierką z magazynów I WŚ to mnie totalnie zaskoczyłeś!

Pozdrawiam!
Marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Jam ci trochę skromniejsza osoba nie opiewana przez stacje radiowe :-)

Scysja w MIIWŚ nie była z moim udziałem, ponieważ ja tam jeszcze nie byłem i się nie wybieram. Wybiorę się po upadku rządów nędznej małej kreatury. Na pewno nie pójdę do MIIWŚ w wersji pisowskich prymitywów promujących w tym muzeum tezę, że wojna to dla społeczeństw dobra rzecz, która kształtuje charaktery".

Jako rekonstruktor historyczny promuję rzecz skrajnie odmienną, gdy rozmawiam z ludźmi na pokazie statycznym - że nie ma nic gorszego w życiu człowieka niż wojna i że odtwarzam postać żołnierza z przymusu, a nie z wyboru, czyli odtwarzam kogoś, kto nienawidzi wojny, wojska i wszystkiego co wojskowe, kogoś, kto nigdy nie zdecydowałby się na związanie swojego życia z wojskiem i tylko kogoś, kogo sytuacja światowa z przymusu wtłoczyła w mundur i machinę wojenną. Nic więcej.

Jak więc widać ja do MIIWŚ a la pisowska szumowina nie pasuję. Niech groteskowi nacjonaliści promują tam sobie piękno wojny - ja poczekam na upadek PiS i powrót normalnych władz tego muzeum. Ja jestem wyznawcą sentencji Patriotyzm jest cnotą ziejących nienawiścią" autorstwa Oscara Wilde'a, więc nie po drodze mi z pisowskimi muzeami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Poziom tego wątku oraz 'wyrzygujących' tu swoje 'złote myśli' typów (wartburg i inni), którzy z pianą na gębach siedzą przed klawiaturą i obrażają innych to przykład frustracji, tchórzostwa oraz kompletnego moralnego i cywilizacyjnego upadku. Homo sovieticus jak widać w pewnych kręgach przetrwał i nadal chce narzucać innym (jak by mogli to gumową milicyjną lolą lub nawet rkm -jak w Gdyni w 1970 -strzelano do cywilów) własne, te jedynie właściwe 'prawdy'.
Gdzie tu są moderatorzy?! A może o to chodzi? Kolejna szczujnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'czacza' - wycior, to możesz sobie i podobnym wsadzić(domyśl się gdzie);masz rację -to były także ckm'y; postanowiłem używać języka adekwatnego do poziomu niektórych typów, którzy za zgodą i poparciem pseudomoderatora po chamsku harcują sobie po forum łamiąc sporo punktów regulaminu; język tych 'pisarzy' bardzo mi się kojarzy z używanym przez zomo/milicjantów i im podobnych czcicieli prl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spad pacynko
Jestem na kilku europejskich forach, tu byłem dość często, obecnie chyba raz na miesiąc i stwierdzam kategorycznie, że takiego szamba jak tutaj (proszę nie brać pod uwagę normalnych forumowiczów pasjonatów) nie ma nigdzie.Dopuszczanie i tolerowanie chamstwa oraz obrażanie innych to tutaj obecnie norma.Brak moderatorów, którzy powinni pilnować regulaminu i ładu, a robią wręcz odwrotnie podgrzewając atmosferę i dając pole do popisu dla awanturników szerzących nienawiść i plujących na prawo i lewo, zwłaszcza na odmienne od nich poglądy polityczne. Przy czym wtrącają swoje 3 grosiki często tam, gdzie o polityce mowy nie ma.
Tyle w temacie. Mnie nie interesuje, czy ktoś kocha partię X ,Y CZY Z -to indywidualna sprawa każdej osoby.Ale jak widać z tego forum zasady demokratyczne niektórym mocno przeszkadzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie