Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

kolczyk96

Forum members
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No cóż , amerykańska metoda odnawiania staroci. Jak się nie błyszczą i nie są na nowo pomalowane to są mniej warte.Katastrofa intelektualna !
 2. Sorry! Klamra ta sama ale u mnie odwrotnie założona. Nie spojrzałem dokładnie. Przepraszam.
 3. Szwecja. Mój jest oznakowany T.16 i są trzy korony. Różni się też klamrą. Pewnie wersja starsza lub młodsza. Pozdrawiam! Marek.
 4. endriu241 ja mam wątpliwości co do tego pierścienia. Pierścień olejowy tzw.zgarniający silnika spalinowego ma sprężynkę rozprężającą ale wewnątrz pierścienia. Od strony tłoka. Na tym zdjęciu jest ona na zewnątrz czyli od strony cylindra , co nie ma sensu bo szybko by się wytarła i nie spełniała swojego zadania. To wygląda jak by element ruchomy tego układu mechanicznego raczej tłoczysko niż tłok poruszał się wewnątrz tego pierścienia i właśnie przez niego był smarowany. Pozdrawiam! Marek.
 5. Wydaje mi się , że to jest narzędzie do tzw. kielichowania starych rur wodociągowych wykonanych z ołowiu. Pozdrawiam! Marek.
 6. Biorąc pod uwagę koszta które może taka decyzja za sobą pociągnąć jestem przekonany , że ten , sądząc pogłosie młody nadleśniczy sam tego nie wymyślił. Ale jak przeczytałem obowiązuje całkowity zakaz politykowania. Pozdrawiam! Marek.
 7. Lang80 to chyba wystarczy. Odpowiem Ci tak w połowie przyszłego tygodnia. Tak się składa , że mam b.dobrego znajomego , historyka i grafologa sądowego. Już go tym tematem zainteresowałem. Pozwolisz , że na priv bo torba5 jest w stanie zdiagnozować u mnie schizofrenie. Własną sześćdziesiątkę w zeszłym roku pokropiłem zacnym trunkiem. I dlatego wolał bym zejść tak jak poeta , którego już przeżyłem o ponad 14 lat na jakąś gruźlicę czy inną cholerę . Ale uchowaj !!! Nie na schizofrenię zdiagnozowaną przez dyletanta! Pozdrawiam! Marek.
 8. matama51 chyba żartujesz. Mi to wygląda na podpis. Może to być nawet taki niemiecki poeta. Lang80 daj trochę więcej tego odręcznego tekstu , chociaż parę linijek . Z ośmiu literek niestety. Każdy grafolog wymięka. Pozdrawiam! Marek.
 9. Dzięki vis 1939 za tego linka do ermy. Nie wiedziałem , że mam taką perełkę! Stan magazynowy , są jeszcze ślady starego oleju.Kupiłem to pudełko kilka lat temu za jakieś drobne na rynku w Gdańsku-Przymorzu. Pozdrawiam! Marek.
 10. Spróbuj poszukać w starszych maszynach rolniczych typu kombajn zbożowy , kosiarka , młockarnia. Pozdrawiam! Marek.
 11. Wydaje mi się , że będzie to klin do 300 gramowego młotka. Pozdrawiam! Marek.
 12. Witam zarko1. Nie szukaj pod hasłem -bagnet- ponieważ nie jest to bagnet.Bagnetem nazywamy taki scyzoryk który można zamocować na broni palnej.Szukaj pod hasłem nóż , nóż bojowy , myśliwski , ozdobny. Z kukri nie ma to nic wspólnego. Polecam jako lekturę Encyklopedię noży wojskowych " Tadeusza Królikiewicza. Pozdrawiam! Marek.
 13. Pokrętło od starego zaworu regulacji przepływu kaloryfera. Przedwojenne.Identyczne były / może jeszcze są ? / Gdynia , Dawny Hotel Bristol ul. Starowiejska 1. Zmienił się właściciel i aktualnie trwa remont. Pozdrawiam świątecznie! Marek.
×
×
 • Create New...

Important Information