Skocz do zawartości

Zatrzymany przez donos :(


RESTY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
naleźli natomiast 25 hełmów wojskowych i strażackich, wykrywacze do metali, manierki wojskowe, fragmenty pocisków, metalowe kubki wojskowe, łuski naboi. Wszystkie znalezione militaria były silnie skorodowane. Na podstawie ich wyglądu oraz faktu znalezienia wykrywacza metalu policjanci ustalili, że przedmioty były zabytkami archeologicznymi odkrytymi, przypadkowo znalezionymi albo pozyskanymi w wyniku badań archeologicznych wykonywanych bez pozwolenia właściwego organu i stanowiły własność Skarbu Państwa"

To jakiś k... zart?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe to oskarżenia. Oparte na domniemaniu winy. Ja muszę też coś zrobić? Bo mi wykrywka leży w garażu, a obok są zardzewiałe gwoździe, które sobie naście lat temu kupiłem i nie zużyłem. Wzięły i zardzewiały kanalie, a teraz pójdę za nie siedzieć? A nie wspomnę, że mi auto moje ruda zaczyna konsumować powoli.

Może ktoś wreszcie przedstawi definicję, albo procedurę ustalenia czy coś jest czy nie jest zabytkiem. Bo te garnki ze zdjęcia to oczach w większości muzealników czy archeologów na złom się nadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na planie pierwszym hełm strażacki wz.50 - czyli pospolite, powojenne g.... bez prawie żadnej wartości kokekcjonerskiej. Słowem - zabawka.

Może Amber Goldu w porę nie złapali - ale świat stanie się z pewnością lepszy, gdy ten szacowny zabytek archeologiczny trafi na Wawel.

Pan policjant układający te wszystkie zabytki" - uśmiecha się. Pytanie - śmieje się z siebie, nas czy tak ogólnie, do sera? Bo ta głupota śmieszna nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na tą fotke i się zastanawiam jaki cel społeczny ma zachowanie tych hełmow i niemieckich puszek po gazmasce oraz jaka posiadają wartość historyczną czy były na wyposażeniu jakiegoś znanego ssmana mordującego miejscową ludność? Teraz policjanci musza wystąpić o ekspertyzę do rzeczoznawcy aby tez podtrzymał lub wyprowadził ich z tej tezy. Faktycznie chyba statystyka musiała być zrealizowana. Skoro sami zauważają ze rzeczy te mogły być min znalezione przypadkowo to jaie zarzuty chcą postawić delikwentowi nielegalne zbieractwo, wchodznie do lasu bez pozwolenia leśniczego?? Podsumowując nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Przeprosić pewnie nei przeproszą, a klamoty zwrócic muszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zazwyczaj nie popieram jazdy po policji, to teraz sugeruję, żeby pacjent jeszcze przed Świętami skontaktował się z adwokatem...

Co prawda nie mieszkamy w USA, ale parę osób winno w samych skarpetach z gołą dupą, po zapłaceniu odszkodowania, wrócić do domu...

Wiem, sam się w dupę kopię- przecież to z moich podatków pójdzie, a nie z pensji posterunkowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie