Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Bjar_1 napisał Balans, ty na serio nie rozumiesz, że jeśli ktoś jedzie po ruskiej swołoczy, to musi być automatycznie sympatykiem swołoczy ukraińskiej? Wszystko musi być czarne, albo białe?"

Po pierwsze - to nie podoba mi się określenie swołocz" - sam nigdy takiego określenia nie użyłem, nawet w stosunku do banderowców. Uważam, że jakiś minimalny poziom kultury powinien być zachowany na forach, tym bardziej że uważamy się za lepszych od tych na wschód od Buga...

Po drugie - argumenty" w rodzaju jesteś ruskim trollem" [vide Trooper85] już dawno przestały robić wrażenie, a jedynie świadczą o braku rzeczowych argumentów i bezsilności sympatyków oligarchicznego neobanderyzmu" jaki zapanował na UPAinie.

Po trzecie - to Rosja nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, ani też nie ma w Polsce [na szczęście] jakiejś liczącej się rosyjskiej mniejszości. Rosja nie ma więc żadnego powodu, aby najechać nasz kraj - no chyba, że będzie akurat jakaś promocja w Biedronce"...

Tego niestety nie da się powiedzieć o naszych ukraińskich sojusznikach", bo wielu z nich twierdzi: Pamiętaj Lasze po Wisłę jest nasze" i Kraków to stare ukraińskie miasto".
Jak się do tego doda to, że jest ich u nas już ok. 2 mln, a nasz rząd chce ich ściągnąć docelowo aż 5 mln, to przy kulcie bandery jaki zapanował na obecnej UPAinie, to jak padnie hasło ezać Lachów" - to może zrobić się u nas nieciekawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejemy się z UPAiny [całkiem słusznie zresztą], że to jest MARIONETKOWY kraj rządzony przez Amerykańską Ambasadę w Kijowie. Rządzony między innymi przez przywiezionych w teczce i wstawionych na ministerialne stanowiska ludzi CIA.

Ale czy u nas w Warszawie jest dużo lepiej???

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/wiceminister-spraw-zagranicznych-robert-gry-okazal-sie-wtyka-amerykanskiego-wywiadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jeżeli Kissinger faktycznie zostanie doradcą Trumpa ds. polityki zagranicznej - to UPAina jest skończona!

A i Polska zapłaci bardzo wysoką cenę za udział w tej całej awanturze - już zresztą płaci...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/bild-kissinger-doradca-trumpa-ds-polityki-zagranicznej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, chyba Cię Bozia opuściła! A gdzie ja niby napisałem, że się cieszę??? Ja tylko zapodałem pewien fakt [jak na razie zresztą tylko medialny, acz prawdopodobny].

Gdybyś zdobył się na odrobinę OBIEKTYWIZMU, to byś raczył zauważyć, że od samego początku pisałem tu na Forum, że ta cała awantura na Ukrainie [obecnie UPAinie] - zorganizowana i sfinansowana przez CIA, przy walnym zresztą udziale naszych polityków w roli podżegaczy - skończy się tragicznie dla Ukrainy, a i Polska zapłaci za nią bardzo wysoką cenę!

Nic na to nie poradzę, że moje przewidywania tak często lubią się sprawdzać...

PS.
Jedyne z czego można się cieszyć, to zapewne to, że:

1. Wizja III Wojny Światowej, jaką planował wywołać pokojowy noblista" i to wywołać na terenie środkowej Europy - chyba się jednak nie spełni?

2. I to, że nawet do naszych orłów polityki" zaczyna powoli docierać, że dwa lata temu otwarli na Ukrainie przysłowiową Puszkę Pandory...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szef-msz-wzywa-ukraine-do-nieswietowania-75-rocznicy-upa-moze-sie-okazac-ze-z-polski-nikt-tam-juz-nie-pojedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans (4375 / 62) 2016-12-28 18:31:54

Jeżeli Kissinger faktycznie zostanie doradcą Trumpa ds. polityki zagranicznej - to UPAina jest skończona!"

Co patrząc jak wielkim miłośnikiem dzisiejszej Ukrainy jesteś i jak dobrze jej życzysz, pozwoliło mi sądzić, że się z potencjalnej decyzji Trumpa cieszysz...


Tak czy inaczej- będą się nasi fascynaci Trumpem czuć baaaardzo nieswojo za kilka miesięcy. A może i wcześniej, gdy za 3 tygodnie oficjalnie poda nazwiska swoich współpracowników...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti:

Po pierwsze, to nie ma już Ukrainy, jest pro-niemiecka i pro-banderowska UPAina i to był ich wybór [do którego zresztą mieli prawo w swoim kraju].

Po drugie, to stosunek do nich mam taki - jak do Bandery i UPA. Co nie znaczy, że wszystkich Ukraińców uważam za banderowców - bo zapewne jest tam bardzo wielu przyzwoitych ludzi. A to, że Ty masz inny pogląd na oligarchiczny neobanderyzm, jaki tam obecnie zapanował - to Twój problem.

Po trzecie, mała poprawka z mojej strony - czy Kissinger zostanie doradcą Trumpa czy też nie, to UPAina jest i tak już skończona, a Polska jest zbyt biednym krajem, aby ją na stałe finansować. Biednym ludziom zamieszkującym ten UPAdły kraj, pozostała już właściwie tylko emigracja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na UPAinie bez zmian...

A to oznacza, że puczyści z Kijowa stale łamią porozumienia mińskie" - regularnie atakując separatystów z Donbasu.
Ostatnio miało to miejsce w dniach 18-23 grudnia u.r.

Właśnie w tych dniach 54.Brygada Zmechanizowana puczystów, przy bardzo silnym wsparciu artylerii [tej zakazanej powyżej 100 mm] uderzyła na tzw. łuk swietłodarski", no i po raz kolejny dostała baty.

http://www.defence24.pl/519249,walki-na-luku-swietlodarskim-lawina-ognia-artylerii

Swoją drogą, to puczystom czegoś brakuje - mają przewagę w ludziach i sprzęcie, a jak przychodzi do walki, to okazuje się, że brak im rozpoznania, koordynacji działań, zabezpieczenia już zajętego terenu, no i chyba woli walki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu widzisz propagandę? Zapodałem linka do strony, która nie jest pro-rosyjska, a wręcz przeciwnie, bo jest pro-ukraińska.

Ale prawdziwego szoku @grba to zapewne doznasz za kilkanaście dni...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-trump-potwierdza-wole-poprawy-relacji-z-rosja/yrqcp9r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti napisał: Jak mawiają górale z Góry Synaj... "Uderz w stół, a nożyce się odezwą?"

Masz Yeti 1000% racji!!! Vide @grba!

Ale nie wiem, czy to jest dobra informacja dla puczystów z Kijowa? Tym bardziej, że PKB per capita UPAiny jest dwukrotnie niższe od PKB najbiedniejszego kraju w UE - czyli Bułgarii i jeszcze im spada, a końca nie widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
To w stylu rezunów - strzał zza węgła, nóż w plecy, palenie ludzi żywcem, ostrzeliwanie osiedli mieszkaniowych, podkładanie bomb, skierowanie pasażerskiego samolotu nad teren walk, a wcześniej w historii widły i siekiery...

No cóż, mamy do czynienia ze stepową cywilizacją, ale chcę wierzyć, że jednak większość z nich to przyzwoici ludzie, tyle tylko, że jakaś klątwa nad nimi wisi [za Wołyń?].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dla nas dobrze, że neo-banderowcy elegancko wykańczają tych kacapskich partyzantów ;)" - bo mają zajęcie. Tyle tylko, że jak ich już wykończą, to zapewne wezmą się za Zakierzonie i zaczną elegancko wykańczać" Lachów i jeszcze kilka innych nacji tak przy okazji...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainski-ipn-nie-wyrzekniemy-sie-pamieci-o-upa/zxx1b37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie