Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe rzeczy prawicie towarzyszu balans. I już nawet mi nie idzie o te upainy, faszystów, obalanie legalnego rządu i resztę waszej zdartej płyty z kremlowskiej tłoczni.

Ciekawsze jest to co prawicie o Ukraińcach odbierających pracę Polakom, dla których rzekomo już pracy nie ma. Bo obecnie to łatwiej w Polsce znaleźć pracę niż pracownika. Teraz jak ktoś nie pracuje to znaczy, że naprawdę nie chce albo ma dwie lewe ręce. A tych, co im się nie chce ostatnio przybyło, jak dostają co miesiąc, 500, 1000 albo więcej plus to im się tyrać nie kalkuluje.
Codziennie prawie spotykam Ukraińców pracujących w sklepach czy na budowach, a pod pośredniakiem jakoś jeszcze zamieszki nie wybuchły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Mykoła, to co opisałeś powyżej - to się właśnie nazywa PSUCIE RYNKU PRACY...

Cały dowcip" polega na tym, że Polacy nie chcą pracować za minimalną", bo za taką pensję wyżyć się nie da!

No i w tym momencie zjawiają się u nas setki tysięcy Ukraińców, którzy po tym, jak neo-banderowski i faszystowski [bo promujący nazistów z UPA i SS Galizien] Majdan doprowadził ich kraj do całkowitej rujny i bankructwa i podejmują tu pracę za jeszcze niższe stawki.

Ja im współczuję, bo to jest poniekąd forma współczesnego niewolnictwa, ale sami są sobie winni, bo uwierzyli w to, że Europa na nich czeka z otwartymi ramionami" i zaraz popłynie do nich rzeka ojro i dolarów...
Za naiwność niestety, ale zawsze płaci się bardzo wysoką cenę!

A tak naprawdę, to chodziło o to, że Amerykanie koniecznie chcieli przejąć bazy na Krymie [który to Krym zresztą nigdy ukraiński nie był]. A Niemcy nie kryli się z tym, że chcieli [tak przy okazji] wzmocnić tam swoje wpływy - zarówno te polityczne jak i ekonomiczne, bo słabość" do Ukrainy mają już od co najmniej od 100 lat.

Jak na razie to chyba wszyscy zainteresowani" wylądowali z ręką w nocniku, a najbardziej poszkodowana została dawna Ukraina [obecnie UPAina].

Chyba tylko sprowokowanie wojny z Rosją przed wyborem Trumpa na prezydenta, może im zapewnić kolejne 5-minut w historii? Albo i nie, bo zapewne niewielu się nabierze na ich kolejne prowokacje, a i Europa ma poważniejsze problemy niż UPAina...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/zamach-na-przywodce-luganskiej-republiki-ludowej-video

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/jeden-z-domniemanych-ukrainskich-dywersantow-przyznal-sie-do-planowania-zamachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jaki kraj, takie obyczaje...

Swoją drogą, to banderowcy mieli niezły rening" w podpalaniu - podpalając masowo polskie chaty na Wołyniu, a całkiem już niedawno - paląc żywcem ludzi w Odessie.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzialaczka-warszawskiego-euromajdanu-o-podpaleniu-stacji-telewizyjnej-jak-pieknie-plonie-foto-video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banderowcy są bezczelni w stosunku do nas Polaków:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-ostro-o-decyzji-polskiego-sejmu-i-senatu/whpyvj

Nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy, ale to banderowcy tam teraz rządzą tym UPAdłym krajem. Oni nam plują w twarz, a my im podsyłamy kolejne miliardy bezzwrotnej zapomogi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku w zakładach Antonowa nie zostanie wyprodukowany ani jeden samolot!

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=20324

Tak właśnie kończą na UPAinie ich najlepsze zakłady.
Przyczyny są dwie:

Pierwsza to ta, że po neo-banderowskim majdanie zerwano więzi kooperacyjne z Rosją i [przede wszystkim] utracono rynek zbytu.

A druga to ta, że w wielkiej naiwności Ukraińcy uwierzyli, że Zachód dofinansuje ich potencjalnie konkurencyjne dla nich firmy...

A mogli choć trochę wyciągnąć wnioski z tego, jak na początku lat 90-tych niesławnej pamięci Brygady Marriotta", rękami Balcerowicza, wykańczały przemysł w Polsce. Dziś S-ka Soros&Sachs podesłała na UPAinę Balcerowicza. Są tacy co twierdzą, że to nasza zemsta za Wołyń...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może opowiesz coś o tym jak wspaniale" Antonow wychodził na współpracy z rosją przed Majdanem?

Ciekawe, czy już ruskie mądre głowy wymyśliły czym zastąpić silniki do śmigłowców wytwarzane przez Ukraińców? I kilka innych drobiazgów"
http://www.defence24.pl/83217,rosyjska-armia-silnie-uzalezniona-od-ukrainskiej-zbrojeniowki-kluczowe-pociski-balistyczne-silniki-lotnicze-systemy-walki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak coś jest nie pomyśli putlera i raSSiji to tendencyjny i nieaktualny gniot. Brawo. A u ciebie to fanatyzm, zwykła głupota czy demencja starcza?

To teraz opowiedz ile rosjanie wytwarzają rocznie silników do Mi-8/17? I ile to jest względem zapotrzebowania? I jaki rosyjski zakład wytwarza silniki do Mi-26?

An-70 to właśnie wzorcowy przykład jak się robi interesy z raSSiją. I oczywiście numery wycinane Antonowowi przez naście lat trwania programu to zupełny przypadek. I zupełnie nie chodzi o wycięcie potencjalnego konkurenta dla zmodernizowanych Iłów-76.

Odpowiem ci pytaniem na pytanie: jaki masz interes w wychwalaniu bandyckiego reżimu dążącego do odtworzenia ZSRR, negującego udział tegoż ZSRR w wojnie od 1939 roku i to jako agresora, prowadzącego otwarcie kult Stalina, itp, itd...
Skończ już uprawianie tej żałosnej propagandy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się nieciekawie, bo zamiast rzeczowych argumentów w dyskusji, to zaczynasz Trooper toczyć pianę...

Ale odpowiem:

1 Nie wiem kto wytwarza silniki do Mi-26 i nie chce mi się szukać informacji o tym, ale wiem, że Rosjanie zamówili kolejne śmigłowce tego typu i jeszcze dodatkowo kilka maszyn sprzedali Chińczykom, a więc jakoś sobie radzą:

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=20340

2. Prototyp An 70 uległ KATASTROFIE i to był powód rezygnacji Rosji z tego samolotu, acz zapewne górę wzięły względy polityczne.

3. Odpowiadanie pytaniem na pytanie - jest niegrzeczne!

Ale i do tego się odniosę - ja nie widzę andyckiego reżimu dążącego do odtworzenia ZSRR". Ja widzę kraj, który nie pozwolił się rozkraść i zniszczyć banksterom z NY, a mieli już tą Rosję prawie a widelcu" za Jelcyna.

Za bandytów uważam natomiast tych, którzy w bandycki sposób, bo zupełnie bez powodu, napadli ostatnio na takie kraje jak: Afganistan, Serbia, Jemen, Irak, Libia czy też Syria i nie jest to Rosja...

Według tych z Kijowa, tereny na które najechał ZSRR we wrześniu 39 były [cyt] Ukraińskimi ziemiami pod kolonialną okupacją Polski", więc na coś musisz się zdecydować!

I jeszcze jedno - w Rosji nie ma państwowego kultu Stalina, jest natomiast wyraźny powrót do kultu carskiej Rosji.

Natomiast na Twojej UPAinie jest państwowy kult Bandery i zbrodniarzy z OUN/UPA, o ohaterach" z SS Galizien nie wspominając...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli nie masz bladego pojęcia jak sytuacja wygląda ale wiesz", że informacje niezgodne z kremlowska linią muszą pochodzić z iewiarygodnego gniota". Brawo.

2. Spróbuj wyjśc poza katastrofę pierwszego prototypu An-70, bo ta zabawa ruskich z antonowem trwałą naście lat. I nie dotyczyła tylko An-70

3. raSSija nie potrzebuje zagranicznej pomocy w rozkradaniu samej siebie, ma od tego wystarczająco speców z własnego podwórka.

Reszty zdartej płyty nie chce mi się już nawet komentować, bo zrobiono to już ileś razy wcześniej. Wymyślił byś może coś własnego i nowego, zamiast tych oklepanych pierdów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie rozczarowałeś Trooper!!! Bo znamy się nie tylko z tego forum i wiem, że stać Cię na bardzo przemyślane i merytoryczne wypowiedzi na wiele tematów.

A tu akurat zamiast argumentów, to stać Cię jedynie na toczenie piany i bluzgi pod moim adresem. Ale tak to już jest jak kogoś - nawet bardzo inteligentnego - zaślepia fanatyzm pro-banderowski...

Dalsza dyskusja nie ma więc najmniejszego sensu, bo przestała mnie bawić konwencja" typu: zamiast merytorycznej dyskusji na argumenty - jakieś prymitywne bluzgi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Wypowiem się tak na koniec jedynie na temat tego upadłego Antonowa:

Obie strony miały trochę za paznokciami" w kwestii wzajemnej współpracy i lojalności - na ten przykład Rosja zarzucała Ukraińcom wyprzedaż konkurencji ich wspólnie opracowanej technologii. Ale Antonow wtedy produkował i sprzedawał, a teraz o produkcji i sprzedaży może zapomnieć. Podobnie zresztą jak większość ich zakładów lotniczych i rakietowych, no może jeszcze Sicz się obroni, ale i tu nie ma pewności...

I tyle w tym lotniczym temacie, a sympatykom OUN/UPA polecam szczepionkę na fanatyzm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę, liczę i się doliczyć nie mogę... kiedy się bałagan na Ukrainie zaczął. Ale tak na międzynarodową skalę.

Bo chyba przed majem ub. roku, gdy AN-178 oderwał się od ziemi...

I chyba też, już w trakcie Krymu i Donbasu, kilka (?) państw nawiązało mocne negocjacje na temat zakupu, w sumie, -dziesięciu maszyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

An 178 - to była prywatna inicjatywa zakładów Antonowa. Ta inicjatywa była zresztą od samego początku przewidziana na rynek rosyjski. Pierwszy i jedyny prototyp został oblatany 3-lata po planowanym terminie i w zupełnie zmienionej sytuacji politycznej, a więc Rosja obecnie odpada.

Na jego ewentualną produkcję ktoś musi wyłożyć bardzo duże pieniądze, bo UPAiny na to nie stać - podobno Saudowie są wstępnie zainteresowani, ale ich bardziej interesuje produkcja u siebie na licencji.

Raczej czarno" to widzę, bo zarówno USA jak i EU zrobi wszystko, aby pozbyć się ewentualnej konkurencji na tamtym rynku. A i sam samolot jest dopiero w wieku iemowlęcym"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 188! Leciał nisko nad ziemią - w przedziale załadunkowym przewoził hodowców buraka cukrowego i pokemony, a za sterami siedział jakiś owłosiony małpolud.

A Ty Yeti widziałeś 188? Jeżeli tak, to koniecznie zapodaj gdzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To, że na UPAinie neo-banderowska junta wprowadziła PAŃSTWOWY KULT Bandery i zwyrodnialców z UPA - jest to ich sprawa i nam nic do tego. Jaki kraj tacy bohaterowie...

Ale gdy taki kult zaczynają propagować w Polsce, to robi się nieciekawie

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bandera-i-ja-banderowska-propaganda-w-polskiej-szkole-dla-ukraincow-foto-video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Obecnie, na kanwie filmu Wołyń", trwa dyskusja - czy nasi sąsiedzi święcili noże i siekiery, czy też rezali Polaków ieświęconymi"...

Polecam wywiad z p. Anną Szumowską:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/grzegorz-motyka-nie-ma-dowodow-na-swiecenie-nozy-przez-ukrainskich-duchownych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieć z nimi kłopot, bo im większa się tam na UPAinie robi bieda, tym bardziej się radykalizują.

A wielu z nich nienawiść do Polski i Polaków wyssało z mlekiem matki...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/dziekuje-za-rzez-wolynska-mlodzi-ukraincy-komentuja-film-wolyn-video-16-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie