Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

Tu się akurat muszę z Tobą Yeti zgodzić, bo faktycznie historia jest pisana na nowo i to chyba w wersji jeszcze bardziej odjechanej", niż ta z czasów PRL-u...

Ale tak się zawsze dzieje, jak do władzy dorwią się ci, którzy nad pragmatyzm i zdrowy rozsadek, przedkładają jakąś ideologię. Czego dobitny przykład mamy nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim właśnie na neo-banderowskiej UPAinie.

Inna sprawa, że jak się nie jest w stanie zapewnić ludowi chleba, to pozostają igrzyska...

P.S.
Taki news z ostatnich minut, ciekawe co jest grane?

http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/hakerzy-pravyy-sector-zaatakowal-serwery-mon/sf6f1cr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz- musi Ty o kimś innym myślisz i piszesz...

Mój" podmiot liryczny ma tyle wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, co świnia z lotami w kosmos. To raz.

Dwa- mój" podmiot liryczny jest w stanie ogłosić, w ramach walki z Moskwą, wszystko i wszędzie. Nie oczekuj więc, że zauważy drobiazg" jakim jest dla niego kilkadziesiąt tysięcy ludzkich istnień.

Trzy- nie wiemy, nie dowiemy się, nie warto nawet się nad tym zastanawiać. Chyba, że w ramach załamania rąk nad obsługą techniczną i poziomem zabezpieczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Myślę że Polska niedługo znajdzie się w kleszczach które będą zgniatać ten kraj i niszczyć , z jednej strony Niemcy ze swoimi terrorystami uchodźcami z drugiej strony ci http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/na-ukrainie-zadaja-od-polski-zwrotu-ziem-ambasador-oskarza-polakow-o-ludobojstwo/ najgłupsze jest to że jedną stronę kleszczy teraz dozbrajamy i szkolimy (nawet zaczęliśmy dostarczać gaz chociaż złóż gazu prawie nie posiadamy)tak samo jak kiedyś USA robiło to w Afganistanie przeciwko Rosji aż terroryzm rozlał się na cały świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zlasowane"?

Napisałem raz, napiszę i drugi- dla Kijowa, pomijając wschodnie rubieże, nacjonalizm i historia* to jedyne, co ten bałagan w kupie trzyma.
A im bardziej krwiożercza, bohaterska, im więcej męczenników i ofiar, tym większa szansa, że się barak nie rozleci...

Dać przykłady powyższego z naszej historii i propagandy?



* widziana ich oczami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasi mają zlasowane berety"; bo po pierwsze chcą koniecznie wojny z Rosją, a po drugie na wszelkie sposoby wspierają neo-banderowców.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/polska-wyslala-ukrainskiej-armii-pomoc-o-wartosci-55-mln-dolarow

A do tego chcą koniecznie ściągnąć do nas 5 milionów obywateli UPAiny [na razie jest ich już jakieś 1,5 mln].

Obywateli państwa, które ma do nas pretensje terytorialne!!!

To tak jakby samemu założyć sobie stryczek na szyję - tyle tylko, że na głupotę i fanatyzm nie ma lekarstwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym mieć IQ Ameby - czyli takie jak twoje bjar_1.

Od zawsze uważałem, że pomimo tych wszystkich nieszczęść jakie nas spotkały podczas ostatniej wojny, wielkim sukcesem było to, że otrzymaliśmy w rezultacie tej wojny państwo JEDNOLITE NARODOWOŚCIOWO!

To wieki SKARB, co zresztą wyraźnie widać po tym co się obecnie dzieje w Europie. Szkoda, że zarówno ci z lewej jak i prawej strony chcą to zniszczyć, z różnych pobudek zresztą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, zamiast robić z siebie tu na forum moda o IQ Ameby [nad czym ubolewam, bo przez wiele lat bardzo sobie ceniłem Twoje podejście do tematu], to może najpierw zapoznaj się z tymi danymi, a dopiero później [ewentualnie] zacznij się publicznie ośmieszać...

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwitxc3ltqjOAhXMApoKHbtZBsUQFgg9MAk&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FMniejszo%25C5%259Bci_narodowe_i_etniczne_w_Polsce&usg=AFQjCNE9nWYhcrXErRnqiWm2YRIK0r30lg


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:11 05-08-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti gdzie jesteś???

Wyjdź przynajmniej z tej swojej norki i uruchom ten link, który tu zapodałem :-]

No i nie pękaj gdy wieje wiatr historii" - bo to co najgorsze może świat i nas spotkać - to dopiero jest przed nami. A na imię ma: GLOBALIZACJA, PONADNARODOWE KORPORACJE i MAKSYMILIZACJA ZYSKÓW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz o tym dyskutować?
Nie ma problemu- akurat dobrych kilka lat się tym na U.Wr. zajmowałem :-)
Ale umówmy się- nie w oparciu o wiki, ale materiały źródłowe i opracowania mądrzejszych od nas...


Dwa- żeby dolać oliwy do ognia.
Trzymając się Twojej wersji o państwie jednolitym narodowościowo- ale pamiętasz o paru milionach obywateli II RP, narodowości różnej, którzy zostali przede wszystkim za granicą na Bugu opartą? I zza której to granicy w sporej części już nigdy nie mieli okazji wrócić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym to wszystko polega , dzisiaj w radiu Kielce - wiśnie pod Sandomierzem 50gr. za kilo i maja przestać skupować http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/najwiekszy-ukrainski-producent-koncentratow-sokow-owocowych-planuje-inwestycje-w-polsce-i-debiut-na-gpw,47191.html , tonami jest sprowadzane zboże z Ukrainy , niedługo rolnicy będą likwidować sady, sprzedawać ziemie i emigrować , jak nie uchodźcami to Ukraińcami zlikwidują tą Polskość dokładnie ktoś to przewidział i zaplanował .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Yeti, to są dane ze SPISU POWSZECHNEGO i to, że zapodała to akurat wiki NICZEGO NIE ZMIENIA!

Oczywiście te dane są obecnie trochę nieaktualne, bo znaleźli się u nas idioci, którzy w międzyczasie ściągnęli do Polski ok 100 tysięcy islamistów z Czeczeni...

A obecnie mamy do czynienia z wyjątkowymi cwaniakami, którzy koniecznie chcą sprowadzić do Polski 5 milionów Ukraińców, licząc na to, że Ci będą pracowali na ich fortuny za miskę zupy, bo faszystowski przewrót na Majdanie doprowadził ich kraj do całkowitej nędzy!

I jeszcze jedna uwaga - bardzo dobrze się stało, że te parę milionów obywateli II RP" pozostało za Bugiem, bo w 90% serdecznie Polski i Polaków NIENAWIDZILI i chętnie by nas wyrezali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się już więcej o Ukrainie nie pisać i na dobrą sprawę mam już ,, dość tego państwa,, wiem jedno ja nie chcę żeby moje podatki szły na zabijanie ludzi http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/polska-wyslala-ukrainskiej-armii-pomoc-o-wartosci , prawdopodobnie będą się szykowali do odbicia Krymu lub innych terenów morze to się skończyć poważnym konfliktem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti: Balans- to już nawet nie jest śmieszne...
To jest tępe i żałosne..."

-----------------------------------------------------------------------

Yeti - jeżeli jesteś tu poważnym modem, a nie zwykłym urakiem", to ja poproszę o uzasadnienie tego co pod moim adresem napisałeś.

CZEKAM NA TWOJE ARGUMENTY!

PS
A stosowanie bolszewickiej i goebbelsowskiej metody wylewania na kogoś pomyj, zupełnie bez merytorycznego uzasadnienia, to sorry, ale nie robi już na mnie większego wrażenia, bo mam to za przeproszeniem w rzyci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę Ciebie bardzo:

- odnosisz się do stanu narodowościowego z lat czterdziestych cytując Wiki, gdzie jedyny związek to:

Narodowość w czasie spisów w Polsce badana była pięciokrotnie: w 1921, 1931 (narodowość była ustalana pośrednio na podstawie wyznania oraz języka ojczystego), 1946 (spis sumaryczny)"

bez jakiejkolwiek statystyki

- jako przykład z okolic zakończenia II WŚ podajesz 100 tys islamistów z Czeczenii

- nagle okazuje się, że to cwaniacy za miskę ryżu Ukraińców w ilości hurtowej chcą sprowadzać.
To Ci odpowiem- znam Ukraińców, którzy od dwudziestu lat do Polski przyjeżdżają, znam Polaków, którzy od -nastu lat zatrudniają do prac sezonowych Ukraińców. Majdan, bez względu na okoliczności, związku nie ma.

- I jeszcze jedna uwaga - bardzo dobrze się stało, że te "parę milionów obywateli II RP pozostało za Bugiem, bo w 90% serdecznie Polski i Polaków NIENAWIDZILI i chętnie by nas wyrezali.."

tego to mi się już nawet komentować nie chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - odnoszę się do stanu z 2011 roku [Spis Powszechny], gdzie tylko 1,55% naszych obywateli podało swoje pochodzenie jako niepolskie [vide mapka]. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem???

Ad 2 - Nic tu nie pisałem o 1921 i 1931 roku, bo dyskutujemy o czasach powojennych i skutkach II Wojny Światowej na kształt powojennej Polski, w tym tych demograficznych i etnicznych.

Ad 3 - Odnośnie islamskich Czeczenów w Polsce - to gdzie ja napisałem, że to dotyczy okresu zaraz po II WŚ? Wypiłeś za dużo, czy zjadłeś za mało? A może towar był ie tego"?

Ad 4 - I ja nie mam nic przeciwko temu, jak przyjeżdża do nas te kilkaset tysięcy Ukraińców do prac sezonowych. Ale jak jest ich już tu u nas ok 1-1,5 miliona, a Polscy Pracodawcy" domagają się sprowadzenia do nas na stałe aż 5 mln [słownie pięciu milionów] Ukraińców, to zaczynam mieć poważne obawy o naszą przyszłość. W tym miejscu chciałem zauważyć jedynie, że w Polsce NIE MA RYNKU PRACY zarówno dla Polaków, jak i tym bardziej dla imigrantów! A efektem takiej polityki będzie jeszcze bardziej masowa emigracja młodych Polaków z Polski - ostatni gasi światło...

Ad 5 - Podczas wojny, to za Bugiem najpierw Niemcy i Ukraińcy wymordowali Żydów, a później już sami Ukraińcy mordowali Polaków i innych [np Czechów, Ormian czy Węgrów], a pozostałych przy życiu zmusili w większości do ucieczki.
No więc KTO TAM ZOSTAŁ ZA TYM BUGIEM?

Swoją drogą, jak czytam Twój argument" >tego to mi się już nawet komentować nie chce< a przy tym twierdzisz, że zajmowałeś się tym tematem na UW, to zaczynam domniemywać, że wykładałeś na tym UW ale kafelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród 789 obywateli Ukrainy, którzy złożyli w tym roku wnioski o ochronę międzynarodową, 16 osób otrzymało status uchodźcy, a 20 ochronę uzupełniającą - wynika z najnowszych danych Urzędu do Spraw Cudzoziemców.


Dla porównania w całym zeszłym roku o ochronę międzynarodową starało się w Polsce ponad 2,3 tys. obywateli Ukrainy. Status uchodźcy otrzymały tylko dwie osoby, a ochronę uzupełniającą - 24. Restrykcyjne procedury w tym zakresie wynikają m.in. z Konwencji Genewskiej. Stanowi ona, że osoba starająca się o status uchodźcy musi wykazać uzasadnioną obawę przed prześladowaniami i nie móc uzyskać schronienia w innych częściach swojego kraju. Właśnie tego drugiego warunku nie spełniają Ukraińcy - podkreśla UdSC.
Status uchodźcy lub ochrona uzupełniająca

Organem w sprawach udzielania cudzoziemcom ochrony na terytorium RP jest Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców, który prowadzi postępowania o nadanie statusu uchodźcy z pomocą ekspertów Departamentu Postępowań Uchodźczych UdSC. Wskazują oni, że Polska jest traktowana przez cudzoziemców jako kraj tranzytowy, a rzeczywistym celem większości osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce jest zalegalizowanie pobytu w innych krajach.

To, czy cudzoziemiec kwalifikuje się do otrzymania statusu uchodźcy, czy do ochrony uzupełniającej, UdSC sprawdza w jednym postępowaniu. Obowiązuje jedna procedura, zarówno uchodźcy, jak i osoby objęte ochroną mają te same prawa: zgodę na pobyt, mogą pracować, przysługuje im taka sama pomoc socjalna, mogą sprowadzić rodzinę. Różnica polega na tym, że uchodźca dostaje genewski dokument podróży, a cudzoziemiec z ochroną uzupełniającą musi się posługiwać swoimi dokumentami albo występuje o dokument podróży w kraju, w którym dostał ochronę.

Od początku tego roku do 1 sierpnia szef UdSC wydał 16 decyzji o udzieleniu ochrony uzupełniającej. Zgodnie z ustawą o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP otrzymują ją osoby, które w przypadku powrotu do kraju pochodzenia będą realnie narażone na ryzyko: orzeczenia kary śmierci, tortur, nieludzkiego traktowania, zagrożenia dla życia, wynikającego z powszechnego stosowania przemocy wobec ludności cywilnej w sytuacji konfliktu zbrojnego.

Osoba, której odmówiono w Polsce przyznania statusu uchodźcy, może odwołać się od tej decyzji do Rady do Spraw Uchodźców. Jest to organ administracji publicznej rozpatrujący odwołania od decyzji i zażalenia na postanowienia wydane przez szefa UdSC w sprawach i o nadanie lub pozbawienie statusu uchodźcy, i o udzielenie ochrony uzupełniającej. W tym roku Rada wydała 16 decyzji o nadaniu statusu uchodźcy oraz cztery decyzje o udzieleniu ochrony uzupełniającej.
Uciekają z Doniecka i Ługańska

Obywatele Ukrainy ubiegający się o ochronę międzynarodową w Polsce pochodzą głównie z obwodów: donieckiego (56 proc.) i ługańskiego (19 proc.), a także z Krymu (18 proc.). O udzielenie ochrony międzynarodowej ubiegają się również osoby z obwodów: dniepropietrowskiego, czerkaskiego, kijowskiego, lwowskiego, iwano-frankowskiego, sumskiego, zaporoskiego.

Zgodnie z Konwencją Genewską cudzoziemcowi nadaje się status uchodźcy, jeżeli na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej nie może lub nie chce korzystać z ochrony własnego kraju.

http://wyborcza.pl/7,75398,20522879,789-ukraincow-zlozylo-wnioski-uchodzcze-status-uchodzcy-otrzymalo.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest coś więcej na ten temat, ale było też o tym na Onecie i innych portalach:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-polsce-pracuje-juz-nawet-800-tys-ukraincow-przyjedzie-kolejne-pol-miliona-

Jak napisałem wcześniej - problem jest w tym, że Polska to nie Anglia czy Niemcy, bo u nas nie ma rynku pracy nawet dla swoich!

Problemów zresztą będzie więcej, bo te miliony Ukraińców zapewne w większości nie zechcą powrócić na tą swoją UPAinę. Bo po faszystowskim puczu na Majdanie, który obalił legalny rząd, nie bardzo mają już do czego wracać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie