Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 3


Rekomendowane odpowiedzi

balans (4183 / 61) 2015-12-30 20:55:05

Balans- może ja i jestem zła kobieta, ale nie uważam Cię za aż tak zdeprawowanego, żebym do kochania takich pacjentów jak na załączonym obrazku namawiał...

Dwa- Ty masz Omegę, czyli najszybszy zegarek świata?
całkiem niedawno" czyli z dobry rok...


Trzy, zdecydowanie bardziej serio, a nawet i straszno...

Pewna pani, co to za chwilę we władzach radiokomitetu zapewne będzie oficjalnie twierdzi, że:
Kult Bandery na Ukrainie nie jest antypolski. [...]"
Jeśli to są słowa, które wraz z pozostałymi niezacytowanymi, faktycznie powiedziała, to co Ty Balans od nas, biednych rabów wymagasz...

Musi faktycznie te skandowane Sława Ukraini", Herojam sława" może być głębszą wizją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, to ty chyba masz najszybszy zegarek na świecie hehe. A Omegę to faktycznie wieki temu miałem po ojcu - chyba nawet przedwojenna była...

Yeti dalej unikasz odpowiedzi na proste pytanie - dlaczego mam się cieszyć z tego, że na UPAinie oficjalnie uchwalono PAŃSTWOWY KULT: Bandery, bandytów z OUN/UPA, czy tych z SS Galizien [na zdjęciu]. Wiem, że są u siebie i mają do tego prawo, acz mogli sobie inaczej wybrać. Ale ja jako Polak od pradziada, mam chyba prawo powiedzieć, że z takim agażem", to ja ich za przyjaciół nigdy nie uznam!

Yeti, nigdy ciebie za raba nie uważałem! Raczej pasujesz swoimi wypowiedziami, na jakiegoś prawosławnego organistę, czyli tzw. pop-music.

P.S.
Rotsen5, nie kop leżących bo to trochę nieładnie!

Swoją drogą, to jak się pomyśli, że Amerykanie planowali wtedy dokonać na Warszawie i jej mieszkańcach zbrodni 100 razy większej, niż ta jaką hitlerowcy popełnili w czasie Powstania Warszawskiego, to ciarki przechodzą człowiekowi po plecach...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ujawniono-plany-amerykanskich-bombardowan-nuklearnych-w-polsce-z-czasow-zimnej-wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans (4184 / 61) 2015-12-30 21:54:18

Balans- co się dziej? Co to za dobra zmiana, że Ty o 21.54 a nie o np 3-4-5 nad ranem jak zazwyczaj?

...dlaczego mam się cieszyć z tego, że na UPAinie oficjalnie uchwalono ..."

Chłopie- czy ja lub ktokolwiek inny napisał/sugerował, że masz się z tego cieszyć? Wprost przeciwnie, w większości przypadków nie cieszy to niemal nikogo...

Podobnie, jak nie cieszy nas kilka innych zmian" na Ukrainie, wbrew temu co nam wmawiasz..


PS Z tymi faszystami i ich ilością się nie rozpędzaj... Obawiam się, że w naszej socjalistycznej Ojczyźnie też byś kilka tysięcy znalazł... Na nasze szczęście, jeszcze, nie mogą aż tak oficjalnie paradować i nie mają aż takiego dostępu do broni...

Różnica jest m.in. taka, że pogrobowcom na Ukrainie się wydaje, że Adi im chciał wolne państwo zafundować i przy okazji pozwalał w zorganizowany sposób z komunizmem i ZSRR walczyć. Nasi nie ogarniają, że wraz z faszyzmem, mieliśmy na nawóz iść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, towarzysz blanas w pelnej krasie - od slowa krasnaja (armija) oczywiscie;)

Odpowiedz na pytanie czemu tak sie czepil tych Saudow jest w miare proste:

Arabia Saudyjska dobija Rosję: 10 USD za baryłkę ropy!

Tempo spadku rubla staje się coraz szybsze. W środę ok. 15.30 czasu polskiego rosyjska waluta straciła wobec dolara kolejne 2,15 proc. spadając do poziomu prawie 75 rubli za dolara. Z kolei cena za baryłkę ropy Brent spadła w środę przed południem aż o 3 USD do poziomu najniższego od 11 lat.

Przez nieco ponad pół roku rubel stracił więc na wartości 53 proc., a od połowy 2014 r. jego spadek do dolara wyniósł 120 proc. Powodem kolejnego załamania się kursu rosyjskiej waluty jest oświadczenie Ministra ds. Ropy Arabii Saudyjskiej Ali Naimi, że jego kraj może sprzedawać ropę nawet po 10 USD za baryłkę i to przez najbliższe 20 lat.

Dla Kremla, który tegoroczny budżet oparł na założeniu, że cena eksportowanej przez Rosję ropy będzie wynosić średnio 50 USD za baryłkę, wypowiedź saudyjskiego ministra to szok.

Przeraziła ona rosyjskie władze tak bardzo, że wszystkie oficjalne media w Rosji wycięły z wywiadu z Naimim jego odpowiedź na pytanie o ceny ropy, która brzmiała: „Nasza graniczna cena to nie więcej niż 10 USD. Obecnie tego nie szacujemy, ale i za 10 i za 20 lat może to być 10 USD”.

Zdecydowana większość światowych ekspertów ocenia też, że podaż ropy na światowych rynkach jest obecnie tak duża, że nawet w przypadku wybuchu konfliktu między Arabią Saudyjską a Iranem ceny surowca nie pójdą w górę, na co zapewne liczyła Rosja.

Nie tylko bowiem Saudyjczycy, al także Kuwejt, Bahrajn, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie mają tak nowoczesne technologie wydobycia, że mogą zbijać ceny w nieskończoność. Do tego dochodzi ropa irańska, iracka i amerykańska.

Ta ostatnio zaczęła właśnie napływać tankowcami do Europy po zniesieniu zakazu jej eksportu przez Stany Zjednoczone. Mimo odblokowania eksportu dane z USA nadal mówią o szybko rosnących zapasach ropy.

Wszystko to powoduje, że – jak szacują eksperci – w tegorocznym budżecie Rosji zabraknie od 200 do 250 mld USD, a to znaczy, że pieniędzy starczy tylko do września. W ślad za Rosją w coraz większych tarapatach finansowych jest także Białoruś – tylko w ciągu miesiąca jej rezerwy walutowe stopniały o prawie 0,5 mld USD.

http://kresy24.pl/76676/znowu-potezne-tapniecie-na-rublu-arabia-saudyjska-dobija-rosje-10-usd-za-barylke-ropy/

Niech wiec nikogo nie dziwi, ze mocodawcy blanasa szaleja i gonia trolli i towarzyszy wsiech stran" do propagandowej roboty anty-saudyjskiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskie rolle internetowe" na froncie polsko - saudyjskim

Groźba utraty kluczowych rynków zbytu dla rosyjskiej ropy naftowej zaktywizowała działania Moskwy w obszarze politycznym, handlowym i informacyjnym. Ich wspólnym mianownikiem jest chęć utrzymania naftowego status quo za wszelką cenę.
Rosja od dłuższego czasu próbuje zneutralizować zagrożenie związane z utratą tradycyjnych rynków zbytu dla swojej ropy w regionie bałtyckim. Chodzi o wzrastającą aktywność Arabii Saudyjskiej, która rozpoczęła pierwsze dostawy surowca do Polski i rozważa możliwość jego magazynowania w gdańskim terminalu naftowym. Zainteresowanie kooperacją z Rijadem sygnalizuje także Sztokholm oraz Helsinki, a to już naprawdę niebezpieczna sytuacja dla czołowych koncernów naftowych powiązanych z Kremlem. W związku z tym Moskwa i jej biznesowe ekspozytury próbują reagować na negatywne zmiany makroekonomiczne w regionie. Działania te obejmują nie tylko aktywizację słynnych rosyjskich „trolli internetowych”, ale także sympatyzujących z Kremlem europejskich polityków takich jak Jeremy Corbyn czy Sigmar Gabriel.

Im bliżej końca umów długoterminowych na dostawy ropy naftowej zawartych pomiędzy PKN Orlen a Rosnieftem i Mercurią tym większa aktywność popularnych, rosyjskich „trolli internetowych” w temacie dywersyfikacji źródeł tego surowca przez Polskę (zjawisko to występuje także na łamach Energetyka24.com). W ich narracji dominuje stwierdzenie, że kupowanie przez państwo polskie ropy z Arabii Saudyjskiej to „wspieranie terroryzmu” ponieważ Rijad popiera ekstremistów muzułmańskich na całym świecie i jest kolebką wahhabizmu (skrajnego nurtu islamskiego wywodzącego się z Półwyspu Arabskiego). W ostatnich dniach można zauważyć komplementarne z tą strategią informacyjną działania.

Po pierwsze chodzi o aktywizację polityków sprzyjających Kremlowi, którzy w tym samym czasie, w oficjalnych oświadczeniach skrytykowali Saudów za wspieranie ekstremistów (mimo, że wcześniej tego nie robili). Na początku grudnia zrobił tak lider brytyjskich laburzystów Jeremy Corbyn, znany z wypowiedzi sprzyjających putinowskiej Rosji. Tuż po nim w podobnym tonie wypowiedział się wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel, sympatyzujący z Kremlem i zaangażowany w lobbing na rzecz projektu Nord Stream 2.

Warto zauważyć także to, że Moskwa na fali kryzysu w relacjach z Turcją zaczęła oskarżać ją o handel ropą z tzw. Państwa Islamskiego. Niewykluczone, że wątek ten będzie coraz częściej podejmowany przez Rosję i ukierunkowywany na wskazywanie klientów korzystających z terrorystycznego surowca. Co ciekawe chodzi głównie o ropę syryjską, podobną w swojej specyfikacji do rosyjskiej, a w związku z tym przetwarzaną na określonych rynkach docelowych. Nie tylko z tego powodu Rosjanie mogą zasugerować, że Polska jest jednym z takich odbiorców. Polskie koncerny kupują ropę z irackiego Kurdystanu (jest dostarczana np. do Możejek) i przy odpowiedniej narracji można próbować wykazać, że w takich mieszankach znajduje się surowiec dostarczany z obszarów tzw. Państwa Islamskiego. Takie działania Kremla mogą -oficjalnie bądź zakulisowo- skutecznie zachęcać na forum UE do zakupu „bezpiecznego” surowca z Rosji. Bezpiecznego także w kontekście niejasnych powiązań turecko – saudyjskich wymierzonych we wspieranego przez Moskwę syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada, który przecież walczy z terroryzmem.

Obok działań informacyjnych mających zneutralizować ryzyko utraty rynków naftowych w Europie, Kreml próbuje osiągnąć podobny efekt za pomocą bezpośrednich negocjacji z Arabią Saudyjską. 24-26 listopada w Moskwie podpisano serię umów dwustronnych w obrębie sektora naftowo-gazowego, ale także rolnictwa, branży budowlanej i przemysłowej. Rosję reprezentował –co nie jest bez znaczenia- minister energetyki Aleksander Nowak, parafujący umowy i prowadzący rozmowy na szczycie z saudyjskimi partnerami. Wiadomo, że rosyjskie Inter Rao mogłoby pomóc Saudom w budowie i modernizacji sieci elektroenergetycznej. Natomiast Hevel, spółka zależna Renovy, jest zainteresowana budową elektrowni słonecznych w Arabii Saudyjskiej. Z kolei Gazprom Georesurs miałby świadczyć dla firm z tego kraju usługi geofizyczne. To zapewne niejedyne oferty położone na stół przez Kreml. Rosyjskie media spekulują, że w styczniu 2016 r. Moskwę odwiedzi sam król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al. Saud.

Trzecim elementem niwelowania przez Moskwę zagrożenia utraty rynków w Europie są bezpośrednie negocjacje jakie Rosjanie prowadzą ze swoimi klientami. Chodzi m.in. o rozmowy z polskim PKN Orlen. W drugiej połowie listopada br. w rosyjskich mediach (np. Ria Novosti) pojawiły się informacje, że Rosja rozważa obniżenie cen ropy Ural dla jej europejskich importerów. Innymi słowy podejmuje ona grę narzuconą jej przez Saudów. Toczy się ona o ogromną stawkę. Dla Kremla w dobie niskich cen ropy i zachodnich sankcji to być albo nie być, które na lata zdecyduje o jego pozycji na globalnych rynkach naftowych. Dlatego Władimir Putin wykorzystuje dziś wszelkie środki do walki o swoje interesy. Powinniśmy być tego świadomi.

http://energetyka.defence24.pl/278247,rosyjskie-trolle-internetowe-na-froncie-polsko-saudyjskim

I wszystko jasne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wahhabiccy Saudowie, to najbardziej ortodoksyjna odmiana Islamu, która tenże ekstremalny islam eksportuje na cały świat - sponsorując terrorystów , meczety w krajach zachodnich i różnych świrów na całym świecie - to wiadomo od dawna i żadna propagandówka zapodana przez islamistę kindzala tego nie zmieni.
Ale to temat na inny wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten artykuł na temat UPAiny. Nie muszę dodawać, że wyraża też moje poglądy w tym temacie.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjnromcm5zKAhXjvHIKHe9IAm0QjBAILzAF&url=https%3A%2F%2Fobserwatorpolityczny.pl%2F%3Fp%3D31181&usg=AFQjCNFcR9wTPfrUROYzvfIpQqQrbYVTkQ


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:06 09-01-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans- śnurek podający, poniekąd, oczywistą oczywistość...
Nikt (?) nie wątpi, że Ukraina jest miejscem konfliktu ekonomiczno-politycznego Zachodu z Rosją...

Tyle, że przy takim założeniu rodzi się nowy problem...

- my współczujemy Ukraińcom, że mieli pecha być tak, gdzie są na mapie?
- my współczujemy i kibicujemy Ukraińcom, w walce z imperializmem? Ale którym?
- my tępimy faszystowsko-banderowską Ukrainę, która z racji przekonań i świadomości historycznej, dostała to, na co zasłużyła?
- my mamy lejce wyłożone, bo to nie nasz problem?

Bo się kurcze pieczone pogubiłem i za Tobą nie nadążam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji ujawniono zdumiewającą przyczynę śmierci szefa GRU

Takiej przyczyny śmierci szefa rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Igora Sierguna, który trzy dni temu zmarł nagle pod Moskwą nikt się chyba nie spodziewał.

Otóż jak podała rosyjska telewizja LifeNews, powołując się na lekarzy 58-letniego generała, przyczyną tą było… wyczerpanie na skutek przepracowania. Co więcej, „śmierć z przemęczenia” nastąpiła w czasie kiedy szef GRU przebywał w podmoskiewskim ośrodku wypoczynkowym.

http://kresy24.pl/76680/w-rosji-ujawniono-zdumiewajaca-przyczyne-smierci-szefa-gru/

To sa dopiero jaja: zmarl na wczasach z przepracowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to powyżej ma wspólnego z UPAiną??? Komuś wątki się pomyliły???

Polecam wszystkim portal Obserwator Polityczny", całkiem przypadkowo na niego trafiłem, a pod ich komentarzami mogę się w zdecydowanej większości podpisać. No i nawet najbardziej zidiociały fanatyk, nie zarzuci im, że są moskiewskimi trollami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti: Balans- Ty się nie pytaj, co Ukraina zrobiła dla Ciebie, Ty się zastanów, co możesz zrobić dla Ukrainy :-)

A bardziej serio- odpowiesz na moje wątpliwości z Czlowieksniegu (14402 / 784) 2016-01-09 10:25:14 ?"

1. A niby dlaczego mam coś zrobić dla Ukrainy? Obecnie zresztą, po ich ostatnich ustawach na temat UPA, to praktycznie już UPAiny! Tym bardziej, że ci z zachodniej Ukrainy serdecznie nas kochają", podobnie zresztą jak kolejny nasz strategiczny sojusznik" czyli Litwini i pewnie by nas znowu chętnie rezali... Chyba wystarczy, że nasi rządzący dają im z naszych podatków wielomiliardowe, bezzwrotne pożyczki?

A tym zwyczajnym Ukraińcom, co to ciężko pracują za nędzne grosze na fortuny ich oligarchów, to ja szczerze współczuję, ale oni podobnie zresztą jak nasz kraj, są tylko zabawką w rękach globalistów. Różnica jest tylko taka, że my po 89 roku wylądowaliśmy z ręką w nocniku, a oni całkiem wpadli do szamba...

2. Yeti: Bo się kurcze pieczone pogubiłem i za Tobą nie nadążam..."

Ja też się zaczynam gubić w tym wszystkim. Tym bardziej, że przez większość życia byłem fanatycznym zwolennikiem USA, a obecnie jestem w szoku, po tym co Jankesi robią ze światem. Ale to temat na odrębny wątek - chyba taki założę, to sobie podyskutujemy.

3. Jeszcze raz zapodam linka na temat UPAiny, bo kindzal oczywiście zaraz go przykrył" spamem, a jest warty przeczytania:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjnromcm5zKAhXjvHIKHe9IAm0QjBAILzAF&url=https%3A%2F%2Fobserwatorpolityczny.pl%2F%3Fp%3D31181&usg=AFQjCNFcR9wTPfrUROYzvfIpQqQrbYVTkQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jak zwykle zapomniałeś, o co prosiłem...

Dwa- nie rozpędzaj się. Dwie zaprzyjaźnione panny były właśnie po Świętach na Ukrainie, mi.n. we Lwowie...
I ani im nikt krzywdy nie zrobił, anie nie były obiektem choćby werbalnych ataków...

Spróbuj może pogodzić się z faktem, że są ludzie, taborety i kwakwarakwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kindzal: apewne biedaku nie masz zielonego (od zielonych ludkow) pojecia o tym co GRU wyprawialo na Ukrainie???"

Nie mam pojęcia to fakt, acz domniemywam, że byli i są tam zapewne obecni. Ale to i tak mały pikuś z tym, co tam CIA wyprawia. Tym bardziej, że CIA na zrobienie z Ukrainy dziadów, a z Ukraińców iałych niewolników" oficjalnie dostała 5 mld $...

@kindzal: Balans, dopuszczam cie do glosu;)"

Dzięki łaskawco :-]]]

Zamiast prymitywnej propagandy, to może zapal świeczkę w intencji np. barbarzyńsko spalonych żywcem mieszkańców Odessy. Albo w intencji dzieci, które zginęły w przedszkolach i szkołach Doniecka czy Ługańska - ostrzelanych przez neo-banderowskich rezunów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie