Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

Za to twoi rodacy maruder78 już w 1939 roku zaczęli rezać Lachiv, a na sumieniu mają również sporo polskich żołnierzy wycofujących się na wschód, których właśnie wtedy wyłapywali i mordowali.

Ukraina jest już skończona przede wszystkim ekonomicznie i gospodarczo, bo w tej postaci w jakiej istnieje jest to sztuczny wór" wykreowany przez Lenina, Stalina, Chruszczowa i na koniec przez Jelcyna. W tym kształcie mogła istnieć jedynie dzięki tanim rosyjskim kredytom, taniemu gazowi z Rosji i rosyjskiemu rynkowi zbytu na ich towary.

Na co więc liczyli puczyści z Majdanu? Pewnie na to, że Zachód da im więcej? No to się przeliczyli [podobnie jak my po 89 roku], bo Zachód chciał z nich zrobić jedynie rynek zbytu, a USA które tą całą zadymę sfinansowały, tak przy okazji chciało odepchnąć Rosję od Morza Czarnego i Kaukazu.

Ukraina właśnie się rozpada na naszych oczach i nie chodzi tu nawet o Donbas czy Krym, ale o to, że kraj się podzielił na udzielne księstwa lokalnych oligarchów, którzy dysponują nawet swoimi armiami i prowadzą niezależnie od Kijowa jakąś własną grę. Czarno to wszystko widzę...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainski-gubernator-i-oligarcha-proponuje-separatystom-zbrojne-przejecie-wladzy-w-kijowie-video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 352
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
balans:

Ukraina właśnie się rozpada na naszych oczach i nie chodzi tu nawet o Donbas czy Krym, ale o to, że kraj się podzielił na udzielne księstwa lokalnych oligarchów, którzy dysponują nawet swoimi armiami i prowadzą niezależnie od Kijowa jakąś własną grę. Czarno to wszystko widzę..."

To wszystko prawda,ale zauważ że Twoja ukochana raSSija niczym się w tym względzie od Ukrainy nie różni. To również kraj rządzony przez udzielnych bojarów (oligarchów i KGB-istów) chwilowo trzymanych za ryje przez oberkagiebistę putlera (tfu!). Jak myślisz co będzie kiedy zabraknie cara putlera(tfu!)? Cały ten bardak się rozpadnie w pył, bo poszczególnych regionów roSSji nic ze sobą nie łączy. To dopiero będzie bajzel. Nie miałbym nawet nic przeciwko żeby kałmuki się między sobą wyrzynały, ale niestety w ich posiadaniu jest kilkaset głowic atomowych i trochę innego groźnego szpeju, co już stanowi pewien problem. Biorąc pod uwagę naszą lokalizację.
roSSja jako państwo, gospodarka i społeczeństwo w praktyce nie istnieje. Gdyby nie rządy satrapy putlera(tfu!) albo innego czekisty wszystko już dawno by się rozpadło, tak jak rozpadł się Radiański Sajuz". Ten kraj był i jest rakiem Europy i niestety nie da się tego zmienić.

P.S. tak nawiasem mówiąc nie wiem czemu cieszy Cię rozpad Ukrainy (bo chyba po cichu cieszy 0 tak przynajmniej odbieram twoje posty). Pomyśl o tym całym banderowskim tałatajstwie, które mieszka tuż za naszą wschodnią granicą. Jak myślisz, gdzie wyemigrują" kiedy ich strana" przestanie formalnie istnieć? Dlatego wbrew pozorom powinniśmy robić wszystko, żeby Ukraina istniała dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam korzeni Ukrainskich. Jesli bym zas je mial, to co mnie mialoby to obchodzic, ze rezali? Wazne ze ja nie rezam :) Pewne kregi chca nam wmówic pietno winy za holokaust. Ale czy my sie tym mamy martwic? To juz historia.
Jak padnie Ukraina, to my bedziemy graniczyc z Rosja, prawie na calej wschodniej granicy (Bialorus to prawie Rosja) i na północy. A po co nam ta bieda? Niech Ukry walcza, szkoda ze my tak nie tłuklismy bolszewii, w 39...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipek:

P.S. tak nawiasem mówiąc nie wiem czemu cieszy Cię rozpad Ukrainy (bo chyba po cichu cieszy 0 tak przynajmniej odbieram twoje posty). Pomyśl o tym całym banderowskim tałatajstwie, które mieszka tuż za naszą wschodnią granicą. Jak myślisz, gdzie "wyemigrują kiedy ich "strana przestanie formalnie istnieć? Dlatego wbrew pozorom powinniśmy robić wszystko, żeby Ukraina istniała dalej."

Kiedy wcale mnie nie cieszy rozpad Ukrainy, bo to tak jakbym się cieszył z tego, że właśnie mój sąsiad za ścianą bawi się odbezpieczonym granatem...
A zresztą, to właśnie ja tu od początku pisałem, że rozpad Ukrainy nie leży w naszym, polskim interesie!

To co mnie obecnie najbardziej u nich irytuje [oprócz ich naiwności, bo my też po 89 roku byliśmy naiwni wierząc w Zachód], to budowanie ich nowej świadomości narodowej na kulcie banderyzmu, SS Galizien i OUN/UPA. Oczywiście mają do tego prawo, ale właśnie w ten sposób nie dość, że wywołali u siebie wojnę domową i rozpad państwa, to dodatkowo zrażają do siebie sąsiadów. A mogli sobie wybrać za ojców narodu" trochę innych bohaterów, a przynajmniej nie zbrodniarzy...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prokijowski-gubernator-luganska-nastroje-tutejszej-ludnosci-rosja-to-matka-a-ukraina-gosza-niz-macocha-video

Wypraszam sobie natomiast, abyś mi tu imputował, że Rosja to mój ukochany kraj", tym bardziej, że tak się jakoś składa, że pochodzę z rodziny, która trochę tych Ruskich" na sumieniu ma.
I tych carskich [Karpaty i Wołyń 1914-1917] i bolszewików [Wojna w 1920] - to mój dziadek. I Własowców [Burza 1944] i nawet jednego sowieckiego sołdata [wiosna 1945] - to mój ojciec. A i podobno wcześniej też się w tym temacie moi przodkowie trochę udzielali, ale na to nie mam kwitów.

Co do Rosji to osobiście uważam, że powinniśmy się kierować pragmatyzmem, bo to jest olbrzymi rynek zbytu o który zabiega Zachód. Rynek zbytu, który oznacza dla nas dodatkowe miejsca pracy i wzrost dochodu narodowego.

Nikt Rosji nie każe kochać, ale też nie w naszym interesie jest ustawianie sobie Rosji jako wroga. Tym bardziej, że Rosja nie zgłasza do nas jakichkolwiek pretensji terytorialnych, a cała reszta aszych przyjaciół" ze Wschodu już jak najbardziej tak!

I jeszcze jedno - czy Rosja się rozpadnie? Pewnie kiedyś się rozpadnie, bo nic na tym świecie nie trwa wiecznie. Ale dużo wcześniej w Europie zachodniej powstaną Kalifaty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tych carskich [Karpaty i Wołyń 1914-1917] i bolszewików [Wojna w 1920] - to mój dziadek. I Własowców [Burza 1944] i nawet jednego sowieckiego sołdata [wiosna 1945] - to mój ojciec. A i podobno wcześniej też się w tym temacie moi przodkowie trochę udzielali, ale na to nie mam kwitów"

O zobacz, jaka zasłuzona rodzina, w walce z Ruską zaraza, tylko jedna czarna owca (baran?) sie urodzila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma żadnych argumentów, to najprościej sprowadzić dyskusję do poziomu: kto jest tu czarną owcą, a kto robi za czerwono-czarnego barana".

Swoją drogą - jak ktoś koniecznie chce robić za parobka u Niemca, zamiast stawiać na rozwój i niezależność własnego kraju, to ma oczywiście do tego pełne prawo...

Tak przy okazji takie dwie ciekawostki z wczorajszego dnia, bo w polskojęzycznych mediach raczej tego nie znajdziecie:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/we-poznaniu-nie-ma-zgody-na-fetowanie-majdanu-foto

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zgromadzenie-ogolne-onz-przyjelo-rezolucje-federacji-rosyjskiej-o-zwalczaniu-gloryfikacji-nazizmu-usa-kanada-i-ukraina-przeciw

A banderowcy dalej ostrzeliwują Donieck, a później są zdziwieni, że ludność na wschodzie Ukrainy serdecznie ich nienawidzi i chce do Rosji...

http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/pociski-znow-spadaja-na-donieck-foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kto tu robi za czerwono-czarnego barana"

Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) hatte Russland in der vergangenen Woche vorgeworfen, dass internationale Recht mit Füßen zu treten."

Tłumacznie: Kanclerz Angela Merkel w minionym tygodniu zarzuciła Rosji podeptanie butami międzynarodowego prawa.

www.spiegel.de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT... ale..

Bjar- a jak myślisz, dlaczego na e.. znakomita większość odznak, wpinek, dyplomów, itp ma zamazaną swastykę?


A dla odmiany na aszym" portalu możesz sobie, oczywista oczywistość w celach kolekcjonerskich, kupić kubek do herbaty* z runami czy totenkopfem...




* herbata może akurat dużo tłumaczyć... Bądź co bądź, herbata to zło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo. Co innego dobre repro mundurówki, odznaczeń itp. itd., a co innego wydumane badziewie typu esesmańskie kubki czy t-shirty. Logiczne, że aby pić kawę* w takim kubku, lub aby nosić taką koszulkę trzeba być półgłowkiem.

* skoro herbata beee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te twoje przy okazji takie ciekawostki z wczorajszego dnia należy troche bardziej zagłęmbić, i tak okazuje się, że:

http://www.kresy.pl/...cje-federacji-rosyjskiej-o-zwalczaniu-gloryfikacji-nazizmu-usa-kanada-i-ukraina-przeciw

nie dotyczy zgromadzenia ogólnego ONZ, ale Trzeciego Komitetu Zgromadzenia NZ (jest on odpowiedzialny za wszystko co humanitarne, kulturalne, i socialne:).

No i należy dodać, że żadnego głosowania nie było więc kryminalna USA, krwawa Kanada, i przerażająca Ukraina nie mogły się za bardzo czemu sprzeciwiać.

Co było to wprowadzenie roboczej propozycji, a ta propozycja przeciw gloryfikacji nazizmu została wprowadzona przez kraje najbardziej dotknięte unkrainskim hitleryzmem i bolszewizmem. Te kraje to:

Zimbabue, Wietnam, Republika Boliwariańska (znana kiedyś jako Wenezuela), Uzbekistan, Uganda, Turkmenistan, Tadzykistan, Syria, Sudan, Sir Lanka, Pakistan, Nigeria, Niger, Nikaragua, Namibia, Majamar, Liban, Gwinea, Gabon, Etiopia, Korea (wszyscy wiemy która:), Cuba,Wybrzeże Kości Słoniowej, Boliwia, Bialorus, i oczywicie nasza ukochana raSSyja.

http://daccess-dds-ny.un.org/doc/UNDOC/LTD/N12/586/39/PDF/N1258639.pdf?OpenElement
http://www.un.org/en/ga/third/67/propslist.shtml

Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! Hurraaaaa!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roSSji to nasz kolega" osobiście uważa, że powinniśmy się kierować putinizmem, bo raSSja jest olbrzymim rynekiem odbytu do którego nawet zagląda Zachód. Rynek ten według naszego kolegi" oznacza dla nas dodatkowe miejsca pracy i wzrost dochodu narodowego!!!

A te dodatkowe miejsca pracy to w kluczowych nurtach gospodarki narodowej takich jak zbieranie jabłek i dojenie krów. I trzeba pamiętać, jest to olbrzymi rynek zbytu np. dla surowców takich jak uran, czy tez wódka, albo kiszony ogórek, lub suszona makrela. A w podzięce nawet troche turystów do nas wyślą (tak jak to zrobili na Ukrainie).
No i pytam się grzecznie, czego tu nie kochać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M164U

Dawno już takiego prymitywnego bełkotu nie czytałem tu na forum! Z tym nie da się polemizować. Przytoczę więc fakty:

Rosja jest naszym szóstym partnerem eksportowym na świecie. Od stycznia do maja tego roku wyeksportowaliśmy do Rosji towary warte 2,88 mld EURO [na nasze to wychodzi jakieś 12 mld PLN] i wcale te wyśmiewane jabłka nie były najważniejsze..

I tak w kolejności wartości eksportu mamy:

1. Maszyny i urządzenia mechaniczne.
2. Maszyny i urządzenia elektryczne i elektroniczne.
3. Wyroby przemysłu motoryzacyjnego i części do nich.
4. Wyroby przem. chemicznego i wyroby z tworzyw sztucznych.

Jabłka i orzechy są dopiero na piątym miejscu, a i tak kwota eksportu była raczej niemała, bo wyniosła 341 mln EURO.

Czy to ma przełożenie na miejsca pracy u nas i na wzrost naszego dochodu narodowego? To niech każdy sobie sam odpowie według własnego rozumu...

elpasys

Mnie tam wcale nie martwi, że na linii Berlin - Moskwa powiało [pewnie chwilowo] chłodem. Ja bym się dużo bardziej martwił, gdyby tak co tydzień Merkel z Putinem robili na lotnisku iedźwiedzia".

To, że Merkel się trochę pieni, bo Niemcy od bardzo dawna uważają kraje Bałtów i Ukrainę za swoją strefę wpływów, to mnie akurat nie dziwi. Ale i do nich zaczyna docierać świadomość, że raczej na rozpadającej się Ukrainie nie zarobią. A pompować w ten iznes" pieniędzy nie zamierzają, bo to obecnie przysłowiowa studnia bez dna, którą tak po puczu dzieli od Europy jakieś 70 lat [przed puczem to było jakieś 20-30 lat].

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szef-msz-niemiec-przeciwny-czlonkostwu-ukrainy-w-nato

I jeszcze takie ciekawostki z dnia dzisiejszego:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/w-monachium-odnowiono-pomnik-stepana-bandery-foto

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pilkarz-szachtara-nie-chce-grac-w-reprezentacji-banderowcow

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans zarzucając innym bełkot szkoda , że nie czytasz swoich wypocin. Skoro znowu zacząłeś trollować i manipulować danymi to trochę uzupełnię te twoje - rodem z novosti.ru - wypociny. W zeszłym roku eksport Polski wyniósł ponad 152 mld € , w tym wzrost jest planowany w granicach 9 - 10 % , czyli te twoje 2,88 mld € do Rosji w pierwszym półroczu , da w skali roku ze względu na spadek eksportu do Rosji ok 4 mld €, co przy planowanym eksporcie ok.166 mld € da ok. 2,4% udziału Rosji w eksporcie z Polski towarów, co jak na taki kraj nie jest dużo. Zachłystywanie się pozycją za zeszły rok w eksporcie Polski i pisanie że 5 czy 6 pozycja Rosji to nie wiadomo co - to jest to typowe dla myślenia sowieckiego. Dla nas ważne jest ,że 6 pozycja Rosji to zaledwie 5,6% naszego eksportu i dzięki mądrej polityce firma i wielokierunkowemu eksportowi to 6 miejsce Rosji to tylko 5,6% naszego eksportu , a to nie jest zagrożeniem dla naszej gospodarki. Jak widać represje twoich przyjaciół moskali i prezydenta Putain'a jak na razie przynoszą pozytywny skutek dla naszej gospodarki. Dzięki sankcją twojego ulubieńca Putain'a dostaliśmy bezpłatną reklamę naszej gospodarki i naszych artykułów rolno-spożywczy.
Jeszcze jedno balans w języku polskim piszemy dokumenty lub papiery rodzinne, natomiast kwity to miała ubecja na Polaków ale cóż widać przyzwyczajenie to przyzwyczajenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już takiego prymitywnego bełkotu nie czytałeś tu na forum? No jak to, czy to oznacza, że nie czytasz własnych postów?

Rosja jest naszym szóstym partnerem eksportowym na świecie. Zgadza się na 100 procent. Szóstym partnerem, po..... tak wielkim państwie jak Czechy, tak, tak, CZECHY!!! Czechy są naszym piątym partnerem eksportowym na świecie. Czechy gdzie mieszka 10,5 milionów pepiczków mają gospodarke 200 miliardową, a twoja raSSYja co ma 10 razy więcej gejrojów i putinowców i gospodarke 10 razy wiekszą od Czech, jest naszmy szóstym partnerem eksportowym na świecie. A ponieważ liczby czasami są mylące, to procentowo nasz eksport do moskali to troche więcej niż 5 (pięć) procent naszych eksportów, po giermańcach, Francji, Anglii,makaroniarzach, i oczywiscie naszych ulubionych i wyżej wymienionych Czechach.

Co do bindery i tego pomniku, to pies mu morde lizał. Jest za to taki pomnik innego mordercy Polaków, może go kiedyś w Moskwie widziałeś, nazywa się mausoleum lenina. Tam nie czekają aż ktoś pomnik przewroci, i kukła tego bandyty dwukrotnie w ciągu tygodnia poddawana jest zabiegom zabezpieczającym, natomiast raz na 18 miesięcy przeprowadzana jest jej gruntowna konserwacja żeby go grzyb nie zjadł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delmak i M164U - może faktycznie macie rację, a to ja się mylę?

No bo po co nam te miliardy z handlu z Rosją, skoro Polska to bogaty kraj i olewa ich pieniądze. Ja bym poszedł krok dalej i ogłosił embargo na handel z Rosją. Ba, pozakręcał bym wszystkie kurki na rurociągach, które przebiegają przez nasz kraj - niech wiedzą, kto tu rządzi!

Dziwię się tylko tym z Zachodu, że tak się pchają do handlu z Rosją, a przy tym w ciągu ostatnich 25 lat udało im się na tym rynku prawie całkowicie wyeliminować konkurencję z Polski.

Jakieś wyjątkowo głupie te na Zachodzie są...

Bardzo być może, że macie też rację twierdząc, że w naszym polskim interesie jest szukanie sobie wrogów blisko, a przyjaciół daleko. To się zresztą już parę razy sprawdziło w naszej historii.

Mam jedynie wątpliwości, czy popieranie pogrobowców UPA służy naszym polskim interesom? Ale być może oddanie im sporego kawałka Polski jest w naszym polskim interesie, bo to będzie cios w Putina?

I na koniec coś, co pewnie bardzo ucieszy kindzala i marudera76:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prasowy-attache-pilkarskiej-reprezentacji-ukrainy-chce-by-symbolika-ss-galizien-byla-legalna-na-stadionach-video
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee, bez przesady. Może mają małe zafiksowanie na punkcie Ukrainy, ale generalnie merytorycznie portal jest całkiem całkiem. W porównaniu do Onetów czy innych Gazet jest perełką polskiego internetu :)

balans,

Tak się z tym tropieniem neonazistów nie rozpędzaj, bo na całym świecie nie ma ich tylu co w raSSiji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie