Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

mimir, krótka piłka:

1. A kto będzie utrzymywał tą Ukrainę? Bo do tej pory byli na garnuszku Rosji.
2. Mnie tam osobiście dużo bardziej cieszy to, że na linii Berlin - Moskwa powiało chłodem...
3. Ja tu od początku pisałem, że w naszym polskim interesie jest stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina. Tyle tylko, że obecnie jest akurat odwrotnie i to nie Putin to zaczął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 352
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
przestań pisać te bzdury balans, że Rosja utrzymywała Ukrainę. Rosja nigdy nikogo nie utrzymywała tylko każdego okradała jak się dało. Do okradania Ukrainy służył Janukowicz podpisując niekorzystne kontrakty dla Ukrainy - nadmierne kontrakty na gaz znacznie przewyższające potrzeby Ukrainy , dostawy z Ukrainy towarów po cenach niekorzystnych dla Ukrainy, a kiedy to się ukruciło to rosja postanowiła siłą zaanektować tereny Ukrainy. Zdaje się , że szybko zapomniałeś jak Polska korzystała i korzysta ze statusu państwa dostającego pomoc rozwojową z Unii i podobnie będzie z Ukrainą. Jeżeli chodzi o to kto spowodował Majdan to bardzo się mylisz jeżeli chodzi o działalność Rosjan w celu destabilizacji Ukrainy . Rosja chciała rozróby w Ukrainie aby całkowicie uzależnić od siebie Ukrainę tylko nie wszystko poplecznikom rosji wyszło.
Natomiast ty widzisz tylko UPA i banderowców i trolujesz na rzecz rosji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delmak (248 / 0) 2014-12-02 21:09:57


Jeżeli chodzi o to kto spowodował Majdan to bardzo się mylisz jeżeli chodzi o działalność Rosjan w celu destabilizacji Ukrainy . Rosja chciała rozróby w Ukrainie aby całkowicie uzależnić od siebie Ukrainę tylko nie wszystko poplecznikom rosji wyszło."


Obawiam się, że wcale...
Raczej nie wyszło ekipie z Majdau i jej sponsorom... A jeśli za dobrą monetę brać choćby analizę Katchanovskiego i wnioski z niej płynące, to mamy dopiero początek bałaganu... I to niekoniecznie z Donieckiem i okolicami związanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti od czego zależy licznik wypowiedzi? u mnie stoi na 248.
Druga sprawa to może otwórz nowy watek. Co do destabilizacji to Moskwie na rękę był rozwój Majdanu, ponieważ chciała wystąpić z tradycyjną rosyjską pomocą dla Ukrainy. Tutaj była również wojna między Patriarchatem Moskiewski i Cerkwią Ukraińską i podżeganie przeciw sobie ukraińców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delmak:
przestań pisać te bzdury balans, że Rosja utrzymywała Ukrainę."

A bardzo tania ropa i gaz z Rosji, a rosyjski rynek zbytu na ich produkty, a kredyty na bardzo dogodnych warunkach. To co, jak nie utrzymywanie totalnie skorumpowanego i rządzonego przez oligarchów kraju?

delmak:
Rosja nigdy nikogo nie utrzymywała tylko każdego okradała jak się dało."

Ukrainę akurat utrzymywali, bo chcieli ją zachować w swojej strefie wpływów.

W tym miejscu taka ciekawostka - Rosjanie proponowali nam na początku lat 90-tych, że będą dalej kupować od nas statki, ale będą za nie płacić ropą i gazem. Na co usłyszeli od nas, że mają płacić za statki dolarami. Na to oni odpowiedzieli, że za dolary to sobie kupią lepsze w Korei.

Dziś nie mamy już stoczni, a tak przy okazji padło dziesiątki naszych zakładów, kooperujących z przemysłem stoczniowym. Ale to i może dobrze? Bo po co nam przemysł, jak wmawiały nam wtedy Brygady Marriotta"...

delmak:
daje się, że szybko zapomniałeś jak Polska korzystała i korzysta ze statusu państwa dostającego pomoc rozwojową z Unii i podobnie będzie z Ukrainą."

Mylisz się, Ukraina takiej pomocy nigdy nie dostanie, chociażby dla tego, że nie jest członkiem UE i szybko nim nie zostanie, jeżeli wcale. To na co mogą liczyć, to na kredyty [w ograniczonym zresztą rozmiarze] z MFW i to na bardzo dla nich drakońskich warunkach...

delmak:
Jeżeli chodzi o to kto spowodował Majdan to bardzo się mylisz jeżeli chodzi o działalność Rosjan w celu destabilizacji Ukrainy . Rosja chciała rozróby w Ukrainie aby całkowicie uzależnić od siebie Ukrainę tylko nie wszystko poplecznikom rosji wyszło."

Skoro sami Amerykanie przyznali się do tego, że na Majdan i wcześniej na Pomarańczową Rewolucję" wydali w sumie 5 mld dolarów, to kto tu tak naprawdę chciał tej ozróby"?

Tym bardziej, że Putin miał w tym czasie Olimpiadę w Soczi, na którą to zresztą wydał gigantyczne pieniądze i chciał wypaść jak najlepiej. A to nie bardzo podobało się przywódcom Zachodu, którzy ją zbojkotowali pod pretekstem, że Putin nie przestrzega zachodnich wartości" odnośnie jakiś ekstra praw dla gejów i lesbijek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kredytów i taniego gazu dla Ukrainy to piszesz bzdury. Rosyjskie kredyty polegały na transzach kwartalnych na zasadzie jak robicie to co my chcemy to macie kasę, natomiast jaki był tani gaz to zobaczyliśmy niedawno po zajęciu Krymu. Balans jesteś teoretykiem gospodarczym albo gazetowym ja osobiście prowadziłem bartery ze Związkiem Radzieckim i prowadziłem firmy po pierestrojce na Białorusi. Z gazem i ropą za statki to było na zasadzie albo sprzedacie taniej niż Korea i Chiny , a my rozliczymy ropę według ustalonych przez nas stawek/ czyli Rosję/.Jeżeli chodzi o finanse dla Ukrainy to zapomniałeś, że Polska korzystała z kredytów spójnościowych przed wstąpieniem do Unii w celu wyrównania startu. Co do Majdanu i udziału Rosji , to czy znasz chociaż jeden fakt kiedy rosja przyznała się ,że robiła rozpierduchę w obcym kraju przy pomocy swoich służb specjalnych. Czy jesteś taki naiwny ,że nie widzisz że działania różnych ekologów , zielonych na zachodzie często są spójne z polityką Rosji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balans napisal: Putin miał w tym czasie Olimpiadę w Soczi, na którą to zresztą wydał gigantyczne pieniądze i chciał wypaść jak najlepiej. A to nie bardzo podobało się przywódcom Zachodu, którzy ją zbojkotowali pod pretekstem, że Putin nie przestrzega "zachodnich wartości odnośnie jakiś ekstra praw dla gejów i lesbijek."

Po co chlopie wypisujesz takie bzdury?
Nikt nic nie bojkotowal. Tak akurat sie sklada, ze para krolewska z Holandii (chyba najbardziej gejowskiego kraju na swiecie) zostala uwieczniona w Soczi w czasie bardzo milej pogawedki z putlerem. Tak wygladal zachodni bojkot"...do czasu az moskale zestrzelili samolot z 200 Holendrami na pokladzie, wtedy nagle wszystkim ten Heineken odbil sie czkawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans- ja już nie wiem, śmiać się czy płakać...
Prawdopodobnie płakać ze śmiechu...

Budżet Moskwy ustawiany był pod ropę w cenie ok 104 USD za baryłkę... Obamie udało się przekonać część producentów do obniżek ceny/zwiększenie produkcji. W efekcie baryłka kosztuje ok 70 USD...
Przy jednoczesnym spadku kursu rubla wobec dmuchanego dolara na ok 51 rubli, to raczej miodu w budżecie nie ma...

Tym bardziej, jeśli na nieudaną obronę kursu poszło c.a 90 MILARDÓW dolarów, a pamiętaj że z takiego przelicznika mocno w górę poszybowały zobowiązania i Kremla, i Rosjan czy przedsiębiorstw...

Nie mam pojęcia, a szukać mi się nie chce, ile dodatkowo kosztuje podatnika wycieczka" na Ukrainę czy choćby szczątkowe wspieranie Krymu...


Ale poza tym, żyje im się słodko i dostatnio...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krym nasz! To najważniejsze, reszta się nie liczy :)

Sytuacja jak w późnym ZSRR. Wtedy obniżka cen ropy doprowadziła w dużym stopniu do upadku sowieckiego mocarstwa". Oby tym razem było tak samo. A wszystko na to wskazuje. Ropa tanieje, rubel szybuje, South Stream poszedł do kosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem o tym właśnie pisać. Wklejam cały artykuł ku potomnym, po link z czasem zniknie:

Ukraina: nie żyje Polak zraniony przez separatystów z Donbasu

Polak po­strze­lo­ny przez se­pa­ra­ty­stów z Don­ba­su zmarł w szpi­ta­lu w Char­ko­wie. In­for­ma­cję po­twier­dził na Twit­te­rze rzecz­nik MSZ Mar­cin Woj­cie­chow­ski. Wcze­śniej por­tal Kresy24.​pl pisał o szo­ku­ją­cych oko­licz­no­ściach, w ja­kich męż­czy­zna zo­stał ranny.

Jak wy­ja­śnił Woj­cie­chow­ski, w po­nie­dzia­łek w go­dzi­nach wie­czor­nych do­szło do zde­rze­nia dwóch sa­mo­cho­dów. W jed­nym z nich je­chał Polak miesz­ka­ją­cy na stałe w Do­niec­ku, a w dru­gim se­pa­ra­ty­ści.

- Po wy­pad­ku do­szło do awan­tu­ry. Se­pa­ra­ty­ści po­strze­li­li Po­la­ka, który na­stęp­nie zo­stał od­wie­zio­ny do szpi­ta­la w Char­ko­wie - pod­kre­ślił rzecz­nik re­sor­tu spraw za­gra­nicz­nych. Jak dodał, wów­czas na­wią­za­ła z nim kon­takt pol­ska pla­ców­ka kon­su­lar­na.

- Nie­ste­ty, le­ka­rze od sa­me­go po­cząt­ku da­wa­li nie­wiel­kie szan­se na prze­ży­cie. Osta­tecz­nie pol­ski oby­wa­tel zmarł - po­in­for­mo­wał Woj­cie­chow­ski. Jak za­zna­czył, kon­su­lat w Char­ko­wie jest w kon­tak­cie z jego żoną i udzie­li ro­dzi­nie nie­zbęd­nej po­mo­cy.

Mar­cin Woj­cie­chow­ski przy­po­mniał także, że wciąż ak­tu­al­ne jest ostrze­że­nie dla pol­skich oby­wa­te­li, by opu­ści­li Don­bas z po­wo­du trwa­ją­cej tam wojny.

Jak czy­ta­my na­to­miast na Kresy24.​pl, Ka­zi­mierz Wró­bel zo­stał ranny kilka dni temu koło Do­niec­ka. Męż­czy­zna, który wraz z żoną miesz­kał w tym re­gio­nie, zo­stał za­cze­pio­ny przez pi­ja­ny pa­trol se­pa­ra­ty­stów. Po­la­ka po­bi­to, a na­stęp­nie jeden z uzbro­jo­nych ludzi wy­strze­lił w jego nogę pra­wie cały ma­ga­zy­nek ka­łasz­ni­ko­wa.

Kresy24.​pl po­da­wa­ły, że męż­czy­na był w le­czo­ny w Do­niec­ku. Por­tal twier­dzi, że ko­niecz­na była am­pu­ta­cja nogi, jed­nak mimo za­bie­gu nie udało się ura­to­wać Po­la­ka. In­for­ma­cję o jego śmier­ci prze­ka­za­ła na Twit­te­rze także dzien­ni­kar­ka i dy­rek­tor­ka TV Bieł­sat Agniesz­ka Ro­ma­szew­ska.

- Jeśli ta in­for­ma­cja się po­twier­dzi, po­win­na zmo­bi­li­zo­wać pol­skie wła­dze do roz­po­czę­cia na­tych­mia­sto­wej ewa­ku­acji przed­sta­wi­cie­li pol­skiej mniej­szo­ści z Don­ba­su. (...) Tu się liczy każdy dzień. Na­szym ro­da­kom grozi śmierć – po­wie­dział cy­to­wa­ny przez Kresy24.​pl przed­sta­wi­ciel Fun­da­cji Wol­ność i De­mo­kra­cja, która po­ma­ga Po­la­kom na Wscho­dzie.

We­dług sza­cun­ków MSZ, w za­gro­żo­nym re­gio­nie jest kil­ku­dzie­się­ciu Po­la­ków. -Ofe­ro­wa­li­śmy im pomoc w ewa­ku­acji, ape­lo­wa­li­śmy, by opu­ści­li Don­bas - za­zna­czył rzecz­nik re­sor­tu. Jeśli ktoś się do nas zwró­ci z proś­bą o pomoc w po­wro­cie do kraju, to je­ste­śmy do tego go­to­wi - za­de­kla­ro­wał Mar­cin Woj­cie­chow­ski.

Dramatyczny apel Polaków

Wczo­raj w me­diach po­ja­wił się dra­ma­tycz­ny apel Po­la­ków z Don­ba­su. W li­ście skie­ro­wa­nym do se­nac­kiej ko­mi­sji spraw emi­gra­cji i łącz­no­ści z Po­la­ka­mi za gra­ni­cą pro­szą o pracę i moż­li­wość za­miesz­ka­nia dla stu osób ma­ją­cych Kartę Po­la­ka, które chcia­ły­by przy­je­chać do Pol­ski.

Ko­mi­sja wy­słu­cha­ła in­for­ma­cji rządu w tej spra­wie. Wi­ce­mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Artur No­wak-Far po­wie­dział, że re­gion ob­ję­ty wal­ka­mi opu­ści­ło 2/3 Po­la­ków, głów­nie mło­dych. W ob­wo­dzie do­niec­kim po­zo­sta­ły je­dy­nie osoby star­sze i pra­cow­ni­cy ad­mi­ni­stra­cyj­ni.

MSZ od­no­to­wa­ło zwięk­szo­ne za­in­te­re­so­wa­nie ubie­ga­niem się o Kartę Po­la­ka, zwięk­szo­ne za­in­te­re­so­wa­nie wy­jaz­da­mi do na­sze­go kraju. - Mamy spory wzrost wnio­sków o wizy, zwięk­szy­ło się za­in­te­re­so­wa­nie stu­dia­mi w Pol­sce, zwięk­szył się na­pływ wnio­sków o za­sił­ki, które są wy­pła­ca­ne przez kon­su­lów. Dużo jest za­py­tań i wnio­sków o azyl, schro­nie­nie, emi­gra­cje do Pol­ski - mówił pod­czas ko­mi­sji wi­ce­mi­ni­ster No­wak-Far. Dodał, że przyj­mo­wa­nie uchodź­ców jest przede wszyst­kim za­da­niem pań­stwa ukra­iń­skie­go.

Obec­ny na po­sie­dze­niu ko­mi­sji Woj­ciech Ty­ciń­ski, dy­rek­tor de­par­ta­men­tu Współ­pra­cy z Po­lo­nią Mi­ni­ster­stwa Spraw Za­gra­nicz­nych po­in­for­mo­wał, że w Pol­sce nie ma żad­nych prze­pi­sów i pro­ce­dur, które by po­zwo­li­ły na przy­ję­cie na­szych ro­da­ków z Don­ba­su. Woj­ciech Ty­ciń­ski po­wie­dział, że jest to bar­dzo zło­żo­na spra­wa, o któ­rej bę­dzie dys­ku­to­wał spe­cjal­ny mię­dzy­re­sor­to­wy ze­spół.

Wi­ce­pre­zes To­wa­rzy­stwa Kul­tu­ry Pol­skiej Don­ba­su Wik­to­ria Char­czen­ko w roz­mo­wie z IAR wy­ra­zi­ła żal, że dla Po­la­ków nie ma miej­sca w Do­niec­ku, a i w Pol­sce nie są oni mile wi­dzia­ni. - Co mamy robić? - py­ta­ła. - Prze­cież chyba 100 osób można ura­to­wać. Za­cznij­cie od stu albo cho­ciaż od jed­nej osoby - ape­lo­wa­ła Wik­to­ria Char­czen­ko.

Po­dob­ne­go zda­nia jest ksiądz Grze­gorz Rapa. Pro­boszcz pa­ra­fii rzym­sko­ka­to­lic­kiej w Łu­gań­sku po­wie­dział IAR, że sy­tu­acja w Don­ba­sie za­sko­czy­ła Ko­ściół za­rów­no w Pol­sce, jak i na Ukra­inie. "Sądzę, że nie na­dą­ża­ją za tymi pro­ble­ma­mi i nie ma też opra­co­wa­nych pro­gra­mów ani ze stro­ny pań­stwa ani ze stro­ny ko­ścio­ła, więc sy­tu­acja jest opła­ka­na - dodał ksiądz rapa.

Wi­ce­prze­wod­ni­czą­ca se­nac­kiej ko­mi­sji Bar­ba­ra Borys Da­mięc­ka z PO po­wie­dzia­ła IAR, że głów­ny pro­blem z po­mo­cą dla Po­la­ków z Don­ba­su po­le­ga na tym, że są oby­wa­te­la­mi ukra­iń­ski­mi. Dla­te­go - jak mó­wi­ła - liczy na pomoc or­ga­ni­za­cji po­za­rzą­do­wych, które jej zda­niem MSZ po­wi­nien wes­przeć fi­nan­so­wo.

Pod­czas po­sie­dze­nia se­nac­kiej ko­mi­sji pre­zes Fun­da­cji Wol­ność i De­mo­kra­cja Mi­chał Dwor­czyk po­wie­dział, że wy­stą­pił do rządu o pod­ję­cie te­ma­tu re­pa­tria­cji. W oce­nie fun­da­cji, nie jest tu po­trzeb­na zmia­na prawa. Wy­star­czy roz­po­rzą­dze­nie Rady Mi­ni­strów, które roz­sze­rzy­ło­by za­kres dzia­ła­nia usta­wy o teren Don­ba­su. Fun­da­cja chce też, by rząd opra­co­wał pro­gram wspie­ra­ją­cy re­pa­trian­tów, bo - jak po­wie­dział Mi­chał Dwor­czyk - nie ma co się łu­dzić, że nagle wój­to­wie, bur­mi­strzo­wie i pre­zy­den­ci ma­so­wo za­czną za­pra­szać ro­dzi­ny z re­gio­nu ob­ję­te­go kon­flik­tem."

I co ty na to balans? Jak widać to nie banderowcy strzelają do Polaków, ale pijana,bandycka swołocz od twojego idola putina (tfu!). To zwykli gangsterzy, a nie żadni separatyści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipek:
I co ty na to balans? Jak widać to nie banderowcy strzelają do Polaków, ale pijana,bandycka swołocz od twojego idola putina (tfu!). To zwykli gangsterzy, a nie żadni separatyści."

Tam trwa wojna domowa, a nie od dziś wiadomo, że w takich sytuacjach bywa groźnie i nieobliczalnie. Tym bardziej, że banderowcy ostrzeliwują miasta Gradami" i pociskami kasetowymi, a to już jest zbrodnią wojenną, która nakręca spiralę agresji również po drugiej stronie.

Jeżeli to prawda, to ktoś miał wyraźnie pecha, bo znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie, ale czy ten jednostkowy incydent uprawnia do głoszenia, że separatyści mordują Polaków"? Jak czytam polonijne fora, to wychodzi akurat odwrotnie, bo nasza Polonia skarży się, że w takim Lwowie chodzi praktycznie kanałami", a na wschodzie Ukrainy ma dużo większe przywileje i możliwości...

Swoją drogą, to całkowicie zgadzam się z tezą, że naszego rządu zupełnie nie interesuje los polskiej mniejszości na Ukrainie, a jedynie wsparcie dla antypolskich sił.

W tym miejscu jestem ciekawy twojej opinii na temat śmierci polskiego historyka na Ukrainie, którego to na pewno nie zastrzelili separatyści, a sprawa została całkowicie wyciszona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delmak:
Po co chlopie wypisujesz takie bzdury?
Nikt nic nie bojkotowal."

Jakie bzdury? Prawie wszyscy przywódcy Zachodu zbojkotowali Olimpiadę w Soczi, a w tym nawet nasz sportowiec" Tusk. Tyle tylko, że ten nasz dostał przynajmniej za to premię" od UE...

kindzal:
.do czasu az moskale zestrzelili samolot z 200 Holendrami na pokladzie, wtedy nagle wszystkim ten Heineken odbil sie czkawka..."

GRATULUJĘ wiedzy na ten temat kindzal! Bo masz ją dużo większą niż sam prezydent USA Obama, który stwierdził, że malezyjski samolot PRAWDOPODOBNIE zestrzelili separatyści. Na co zresztą miał przedstawić warde dowody", ale nigdy tego nie zrobił. Sprawa zresztą śmierdzi na kilometr", bo we wstępnym raporcie nie zamieszczono ani rozmów z kokpitu, ani rozmów: wieża w Kijowie - Boeing. A tym bardziej nie ma w tym raporcie wyjaśnienia, dlaczego Kijów nakazał załodze zmianę kursu i obniżenie pułapu lotu. Całe śledztwo zresztą utajniono, a prawdę" mamy poznać dopiero w 2016 roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie