Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

Separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) ostro skrytykowali działania władz Ukrainy odcinające mieszkańców tego tworu od finansowania przez Kijów."


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,17027831,Separatysci_nie_maja_pieniedzy__Beda_placili_za_prace.html#ixzz3KBeFGa00



Generalnie, po przeczytaniu tego oświadczenia DRL byłem bliski popuszczenia ze śmiechu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 352
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Bjar_1, a niby w czym ten portal jest średnio wiarygodny"?
Może w tym, że umieszczają informacje, których ze świecą szukać w polskojęzycznych mediach?
Na ten przykład taki kwiatek":

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wielbiciele-kata-powstania-warszawskiego-swietuja-na-majdanie-video

Yeti, powołujesz się na Gazetę, której linia polityczna jest dość [mówiąc delikatnie] kontrowersyjna i jak dla mnie, średnio" reprezentuje interesy Polski. A ich Naczelny do tego sam sobie zrobił seppuku, wywołując tzw. Aferę Rywina". I tym samym na własne życzenie przestał w naszym kraju robić za Autorytet Moralny". Przyznają, że mnie to zbytnio nie martwi, bardziej mnie martwi to, że ktoś się na takie media powołuje, bo to tak jakby cytować niejakiego Łysenko z Kijowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans problem jest w tym ,że ty podobnie jak prezydent Putain nie rozumiecie słowa gospodarka wolnorynkowa i handel. Wam kojarzy się to z terroryzmem polityczno-gospodarczym i stałymi próbami wywierania nacisków politycznych przy pomocy importu towarów oraz szantażu gazowego na kraje ościenne. Co do eksportu towarów do Rosji to pewnie nie zauważyłeś , że to Rosja od dłuższego czasu , przy pomocy środków polityczno-gospodarczych ogranicza import towarów z Polski nie licząc się tradycyjnie ze swoim społeczeństwem. Rosjanie lubili zawsze polskie towary i im ich brakuje czego dowodem są wzmożone zakupy przygraniczne. Rosja zawsze uważała nasz kraj za jej prowincję licząc na takich ludzi w Polsce jak ty - błagających aby matuszka rosjia" zawsze ich wspierałam, a oni odpłacali się wychwalaniem i gadaniem jaka ta rosja wielka i potężna. Tylko rosja też się zmieniła i dzisiaj to jest niespełna 140 mln kraj , a ilu z tego trzeźwych Rosjan to nikt nie wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delmak:

a wracając do konfliktu to jak pięknie zabrzmiał płacz terrorystów donieckich jak rząd ukraiński stwierdził , że nie będzie wspierał finansowo terenów objętych akcją antyterrorystyczną"

A niby jak twoim zdaniem wysyłali tam puczyści z Kijowa do tej pory środki finansowe - za pomocą Su-25, czy może za pomocą Gradów"?

I jeszcze jedno - to nie Putin sfinansował ten cały majdan i to nie Putin obiecywał Amerykanom Krym, a Ukraińcom UE, a tak na początek zniesienie wiz od stycznia.

Dodam tylko, że dużo wcześniej zresztą, to nie Putin nakazał Polsce likwidację przemysłu [w tym stoczniowego i lotniczego], własnego handlu i wyprzedaży polskich banków i to nie Putin wysyłał tu niesławnej pamięci Brygady Marriotta".

P.S.
Putin nie jest moim idolem, a do tego ma taką lisią" twarz, ale wyraźnie widać, że bardzo irytuje międzynarodową finansjerę. A to mnie akurat cieszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, dziwnie umyka Twojej uwadze, że obie nacje mają swoje za pazurami wobec Polaków. Nie zająkniesz się na temat rona i innych tego typu, nic nie mówisz o represjach nkwd, nie wspominając już o wcześniejszych ofiarach represji przyjaciół moskali. Tych z wojny polsko-bolszewickiej,tych z przed II wojny, i w końcu z zaborów, które jak byś zliczył wyjdą ci grube miliony. Zapominasz o tych prozaicznych finansowych, aspektach przyjaźni polsko radzieckiej z powodu których straciliśmy równie wiele jak nie więcej niż na kosztach ransformacji". Nie wiem czy wiesz, ale największy renesans neonazizm przeżywa właśnie w rosji. Retorykę putinowską, którą tu cytujesz z takim upodobaniem znamy z historii polski. W dwudziestoleciu, urabianie opinii na temat Polski wyglądało identycznie. Powody inwazji na Polskę były tak samo wyjaśniane, jak dziś aneksje wsch. Ukrainy.
W sumie Twój naiwny pogląd, że lubisz putina bo się stawia finansjerze przypomina powiedzenie: a złość babce odmrożę sobie uszy" Rosja czym dalej i czym słabsza tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschodnia dzicz w akcji;

http://ukraineatwar.blogspot.hu/2014/11/barbarism-in-so-called-novorossiya.html

Publiczne kary wymierzane bez procesów, chłosty, publiczne upokarzanie, bicie kobiet za chodzenie do baru. Normalnie jak w ISIS, tylko zamiast szlaczków używają cyrylicy. Ale prymitywizm umysłowy ten sam.

Ale grunt, że putler (tfu!) stawia się żydowskiej finansjerze, prawda balans?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przeciwstawiania się żydowskiej finansjerze to się ośmieszasz strasznie balans, ponieważ cała otoczka finansowo-gospodarcza twojego Putain'a to właśnie żydzi rosyjscy. Co do naszych stoczni to raczej zamknęła je konkurencja Chin i Korei - wtedy był wymóg ograniczania mocy przerobowych przemysłu stoczniowego. Dzięki temu nie dopłacamy do tego jak do kopalni, a właściwie otoczki administracyjno-związkowej kopalni. Kiedy dawno temu pytałem się ludzi na wybrzeżu - dlaczego mając taka kadrę i zaplecze stoczniowe nie próbują przekwalifikować stoczni i zacząć budować prefabrykaty mostów i kładek dla pieszych / bo na to przewidywałem ,że będzie popyt/ tak aby można je składać jak klocki w zależności od rozpiętości/ coś na kształt konstrukcji Baley'a/ to odpowiedzieli. że związki nie zgadzają się na likwidację budowy statków. Przemysł lotniczy? - zapominasz jak bardzo był uzależniony od Związku Radzieckiego , a może o to ci chodzi że żałujesz , że nadal nie jest tylko teraz od obecnej rosji.
Wolę obecny /zaraz napiszesz, że to montownie/ powiązany z nowoczesnym przemysłem zachodnim i jak dobrze pójdzie to może również z przemysłem lotniczym Ukrainy, który jest na wysokim poziomie, a bez którego armia rosyjska zaczęła mieć takie problemy , że musieli wywozić zakłady z Donbasu. Co do banków to ile banków z kapitałem stabilnym mieliśmy w Polsce na początku lat 90 ? Przypomnę ci 3 BANKI: Pekao S.A. , PKO BP i BGŻ. Potem powstały banki, które dla ich właścicieli miały przynieść zysk poprzez ich sprzedaż lub dokapitalizowanie przez banki zachodnie.I to tyle geniuszu ekonomiczno-polityczny rodem z novosti.ru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobił się temat wielowątkowy, a każdy wątek to przysłowiowy temat rzeka...

Ad. mimir

Nie, nie umyka mi to, że obie nacje mają swoje za pazurami wobec Polaków". Tyle tylko, że jedna nacja nie stawia pomników tym z RONA, a za zbrodnie NKWD nas przeprosili. A do tego ta nacja nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych.

A druga nacja akurat zupełnie odwrotnie...

Jeżeli chodzi o ekonomiczne aspekty przyjaźni polsko-radzieckiej", to faktycznie do 56 roku były dla nas fatalne. Ale później to się odbywało na w miarę przyzwoitych warunkach - oni nam tanie surowce, a my im wyroby przemysłowe i trochę żywności. Oczywiście duży może więcej" np. w kwestiach reklamacji. Co zresztą nagminnie ma i obecnie miejsce w naszym handlu z tymi z Zachodu, bo każdy pretekst dla kapitalisty jest dobry, aby urwać coś na cenie [wiem coś o tym]. A do tego w tamtych czasach polskie produkty uchodziły w Rosji za te z najwyższej półki, a po polskie czasopisma w Moskwie ustawiały się kolejki, bo to było dla nich przysłowiowe okno na świat".

Takie czasy, że neonazistów to i w Polsce nie brakuje, ale chyba tylko na Ukrainie są uważani za sól tej ziemi"...

Inwazji na Polskę dokonali Niemcy, a Stalin [Gruzin zresztą] praktycznie wszedł a gotowe". Zapalnikiem było podpisanie przez Polskę sojuszu z Anglią. Sojuszu, który tak naprawdę nic nam nie gwarantował - sami Brytyjczycy byli wtedy bardzo zdziwieni, że Polska się zgodziła na taki sojusz". W podobny sposób, tylko nieco później, wrobili Anglicy Jugosławię w wojnę z Niemcami. Ale to już temat na zupełnie inny wątek.

Dlaczego mi wmawiasz, że ja lubię Putina"? Nie mam powodów aby go lubić, lub nie lubić. Ja tylko trochę zazdroszczę Rosji, że obecnie ma przywódcę, który potrafi zadbać o ich interesy - sami Amerykanie zresztą określili go jako Samca Alfa".

Chciałbym doczekać czasów, że i Polska będzie miała kogoś, kto zadba o nasze narodowe interesy, a nie tylko o interesy międzynarodowej finansjery. Bo jak na razie, to nawet wyborów nie potrafimy przeprowadzić bez chaosu i ogólnego bajzlu, ale za to uwielbiamy wieszać się u klamki obcych dworów" i robić za mocarstwo z gołą d..ą". Ewentualnie obić laskę", jak to nazwał, były już nasz minister Radek S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajek balansa ciąg dalszy... Po kolei:

1. Tyle tylko, że jedna nacja nie stawia pomników tym z RONA, a za zbrodnie NKWD nas przeprosili."

Za jakie zbrodnie NKWD Rosja nas przeprosiła? Może za Operację polską", w wyniku której NKWD zamordowała 111 000 Polaków, ponad 100 000 deportowano z terenów Ukrainy i Białorusi na Syberię i do Kazachstanu, a ok. 30 000 osadzono w łagrach? Czy może za zbrodnie popełnione na Polakach w czasie wojny polsko-rosyjskiej 1920r.? Czy może za zbrodnie popełnione po 17/09/1939r.? Katyń to tylko kropla w morzu zbrodni popełnionych przez Rosjan na Polakach.

2. ale później to się odbywało na w miarę przyzwoitych warunkach - oni nam tanie surowce, a my im wyroby przemysłowe i trochę żywności"
Trochę żywności? Kiedy u nas nie było mięsa w sklepach, do Sowietów szły całe pociągi z konserwami. Nie wiem co rozumiesz przez przyzwoite warunki, ale stosunki gospodarcze PRl-ZSRR wyglądały jak typowe stosunki gospodarcze kolonia-metropolia. Ale to nie miejsce na dyskusje na ten temat.

3. Takie czasy, że neonazistów to i w Polsce nie brakuje, ale chyba tylko na Ukrainie są uważani za "sól tej ziemi..."
Tylko tak się jakoś dziwnie składa, że większość skrajnie prawicowych partii (Front Narodowy we Francji, Jobbik na Węgrzech, Falanga w Polsce) jest wprost finansowana lub ma wiele wspólnego z Kremlem. grupy neonazistowskie w Rosji również przeżywają renesans pod rządami Putina, który wykorzystuje je w swojej neoimperialnej polityce. Zwróć uwagę, że skrajna prawica na Zachodzie głosie głównie hasła anty-natowskie i antyunijne, co dziwnym trafem zbiega się mocno z retoryką Moskwy. Nie mówiąc już o finansowaniu przez putlera(tfu!) wszelkiej maści ruchów pansłowiańskich.

4. Inwazji na Polskę dokonali Niemcy, a Stalin [Gruzin zresztą] praktycznie wszedł "na gotowe. Zapalnikiem było podpisanie przez Polskę sojuszu z Anglią"

Dwa zdania, zero prawdy. Goebbels byłby z ciebie dumny.
Rozumiem, że jesteś zwolennikiem tezy o wyzwoleniu 17/09 terenów zachodniej Białorusi i Ukrainy spod jarzma polskiego pana"? Bratnia pomoc i te sprawy? A w kwestii formalnej. Pakt Ribbentrop-Mołotow został podpisany 2 dni PRZED polsko-brytyjskim układem sojuszniczym, w związku z czym twoja teza jakby nie trzyma się kupy.

5. Ja tylko trochę zazdroszczę Rosji, że obecnie ma przywódcę, który potrafi zadbać o ich interesy"

Heheszki :D putler(tfu!) dba o interesy Rosjan? A niby w jakim wymiarze? Doprowadzając gospodarkę do katastrofy, społeczeństwo do biologicznej zagłady, a kraj do międzynarodowej izolacji? Żreć co nie mają, ale Krym nasz". Typowo rosyjska logika.
putler(tfu!) dba tylko i wyłącznie o interesy swoje oraz swoich koleżków z KGB, którzy obsiedli wszystkie intratne stanowiska w Rosji. I o zaspokojenie swojego chorego ego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim poście wyszedł z ciebie balans prawdziwy ruski człowiek na polskiej ziemi. Rzeczywiście tym z RONA nie stawiają pomników ponieważ za jednym zamachem - mówiąc ,że mogą wracać do rosji bo maja amnestię - wymordowali prawie 90% oddziałów po zakończeniu wojny w myśl dyrektyw Stalina. Nie żałuję ich choć mogli ich wysłać na Syberię. Pomników RONA nie stawiają ale mordercy większemu niż Hitler - Stalinowi stawiają jak również jego oficerom , którzy mordowali z większą premedytacja Polaków niż Ukraińcy, nie mówiąc o pomnikach poświęconych NKWD i Śmierszy. Gratuluję przypomnienia , że Stalin był Gruzinem - przypomnę , że Dzierżyński był Polakiem i czasami żałuję , że zburzono pomnik Dzierżyńskiego w Warszawie, a wystarczyło zmienić tablice : Temu, który zabił najwięcej Rosjan - Ku pamięci Polacy. Rozśmieszyłeś mnie balans stwierdzeniem:
Inwazji na Polskę dokonali Niemcy, a Stalin [Gruzin zresztą] praktycznie wszedł a gotowe" - w jakim stopniu to rozgrzesza Stalina nie wiem , dla mnie niczym nie różni się od Hitlera i Putain'a w obecnych czasach. Jeżeli uważasz , że Putain jest przywódcą , który dba o interesy Rosji to dawno nie było takiego przywódcy w Rosji , który tak długofalowo rozłożyłby Rosję . Co do podniecania się słowami typu samiec alfa" to dowiedz się co one znaczą , a później pisz. Typowymi samcami alfa byli w polityce Hitler i Stalin, jeżeli to dla ciebie wzorce i chciałbyś ich mieć w Polsce to gratuluję, ponieważ w tym momencie niczym nie różnisz się od neofaszystów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia co balans jeszcze robi w Polsce, skoro tak imponuje mu styl rządzenia w stylu putlera(tfu!). Skoro za wschodnią miedzą jest tak super, to w imię czego tkwić nadal w polskim piekle?
Bądź balans konsekwentny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rosyjska eskadra wpłynęła na kanał La Manche - Pewnie po Mistrala. Czy ruscy matrosi nadal przebywają we Francji? Skoro NATO zawiesiło współpracę z rosją to powinni zostać wydaleni z terytorium naszego najbardziej bojowego sojusznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja zaproponowała Unii Europejskiej zniesienie sankcji nałożonych na stronę rosyjską z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy. Zadeklarowała zarazem, że w takim wypadku ona uchyli swoje kontrsankcje, wprowadzone względem UE.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17049267,Rosja_proponuje_UE_wzajemne_zniesienie_sankcji___To.html#BoxWiadTxt


I co putlerowi wymiekla rura?
Jak dla mnie sankcje mogą trwać wiecznie: paliwo potaniało, jabłka też, polski PKB ma się nieźle, eksport większy niż w ubiegłym roku. No i widać jaką to wielką potęgą jest rusnia. Papierowy tygrys został przywołany do porzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie