Skocz do zawartości

uwaga na kamery SL


soldierprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odniosłem wrażenie, że jak tylko pojawiam się w okolicy lasu (zawsze staję poza obszarem leśnym lub na parkingach) dziwnym trafem zjawia się SL. Nigdy nic gorszącego tą instytucję nie zrobiłem ale zastanawiałem się czy są takie kamerki, które pokazują obraz w czasie rzeczywistym i czy służby nie dają cynku do patroli, że ktoś się pojawił w lesie.
Ostatnio dwa dni z rzędu mi się to przytrafiło w różnych lasach.
A może to tylko przypadek?
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hehe, bywa i tak :)
Ja się zgodzę z Ostoja. Ustawa śmieciowa ma spowodować, że nie będzie sie ludziom opłacać wywalać śmieci do lasu bo i tak płacą i tak. A co do kamer to bardzo potrzebne bo złodzieje drzew i drewna są coraz bardziej bezczelni. W lesie trzeba zachować się tak eksploratora przystało i zachować teren takim jakim się zastało !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dziś byłem na wycieczce rowerowej i zauważyłem,że Nadleśnictwo Radzyń Podlaski (kompleks lasów kąkolewnicko-turowskich) uruchomiło kolejne kamerki. Tym samym już cały kompleks został objęty monitoringiem całodobowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzbudzania się sprzetu przy drewnie leżącym na skłądzie bardzo prawdopodobne ze jest w nim Chip... do namierzania nowego właściciela przez GPS zasięg 50km.. Kamer używamy do obserwacji zwierzyny a i inne rózne rzeczy idzie zobaczyć...pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz w SL bo mnie wezwali za wjazd do lasu.
Po długiej rozmowie z miłym panem dostałem 50 zł. mandatu. Ale nie oto chodzi. Pan strażnik powiedział że wiedzą dobrze że chodzimy po lasach i wcale mu to nie przeszkadza dopóki widzi zakopane dołki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojechałem w miejsce starej leśniczówki. Po leśniczówce ani śladu a w jej miejscu parking leśny a tabliczką informującą o monitoringu. Oczywiście po parkingu nie kopałem, ale jak na razie wezwania żadnego nie ma :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zamontowano takie kamery, sa naprawde mniewielkich rozmiarów i bardzo dobrze ukryte na drzewach, dodatkowo pomalowane wiec sa niemalze neiwodoczne.
Jednak jak sie okazalo parkowanie jakby nie bylo na przydroznym parkingu" pod domem łowieckim, wyciagniecie sprzetu i powrot po kilku h nie byl dla nikogo problemem. Sam zas lesniczy powiedzial ze jego interesuja tylko te zwyrole co wywoza smieci od lasu i kradna drzewo, kamery zainstalowano niedawno poniewaz zaczely sie mocne wycinki drzew, reszta jest w porzadku, przynajmniej u mnie. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak widac, jak zawsze zalezy od ludzi i podejscia, ten lesniczy jest pozytywnie nastawiony na miejscowych kopaczy i nie robi z tym problemu :) Ludzie sa rozni, sa w porzadku i sa upierdliwi, dlatego trzeba sie cieszyc ze sa jeszcze na tym swiecie dobrzy ludzie ktorzy zajmuja sie rzeczywiscie problemami lasow a nie robieniem pieniedzy z mandatow, oby wiecej takich;) pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
w nocy kamere mozna wykryć noktowizorem lub zwykłym telefonem w funkcji nagrywanie filmu , podczerwień [ włączcie sobie nagrywanie filmu w tel. i poświećcie pilotem od TV ]
NIE ZABIERAĆ DO DOMU , POSIADAJĄ LOKALIZATOR GPS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za robienie kamerom kuku w trakcie próby lokalizowania zamontowanego sprzętu SL również grożą sankcje.

Kamery w liczbie mnogiej często bywają ustawiane kaskadowo więc celowe oślepianie jednej nie dość że nic nie da to skończy się extra wezwaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jestem leśnikiem i znam temat z pierwszej ręki.
Kamerki umieszczamy w dwóch przypadkach:
- tam gdzie składujemy stosy drewna,
- przy dzikich wysypiskach śmieci,
Więc jak nie będziesz pchał się autem w te dwa miejsca to kamerki nie spotkasz.
Ps. Informacja o kaskadowym umieszczaniu kamer w lesie mnie rozwaliła :) Można odnieść wrażenie że spotkać można dziesiątki kamer - fakt jest taki, że w naszym nadleśnictwie straż ma sztuk 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z dwoma kamerami, ustawionymi kaskadowo. Postawione zostały w miejscu gdzie nagminnie łamany jest zakaz wjazdu do lasu. Najczęściej jest kilkanaście miejsc w nadleśnictwie, z ostrzeżeniem o monitorowaniu, pomiędzy którymi wędruje kamera czy też zestaw kamer. Ja spotkałem się z bardzo niedyskretnym monitoringiem, w postaci budki dla ptaków, która śmiało mogła by służyć za kurnik. W innych nadleśnictwach zapewne bardziej dbają o maskowanie kamer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są zwyczajnie przyczepiane 5-6 metrów nad ziemią bez specjalnego kamuflażu (np. budka). Spacerowicz ją wypatrzy, lecz taki złodziej drewna tak będzie skupiony na ekspresowym załadunku że szanse zdemaskowania są minimalne. A te tabliczki eren monitorowany" to często chwyt marketingowy. Sam takie czasowo wieszałem aby do czasu sprzedaży nikt nam drewna kominkowego nie podbierał.
Pozdr !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie