Skocz do zawartości

uwaga na kamery SL


soldierprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu byłem na lotnisku w Legnicy - w części gdzie znajdowały się składy na amunicję - jest tam syf kiła i mogiła. Siedzieliśmy z kumplami w krzakach - czekaliśmy na resztę ekipy. Podjechał samochód firmy kurierskiej - tej co ma nazwę pomiędzy cyframi 6 i 8. Pan zrobił szybki desant przez boczne drzwi, poleciały potłuczone sedesy i deski klozetowe - i rura. Akcja była tak szybka, że nie zdążyliśmy zareagować. Robił to chyba nie pierwszy raz bo poszło mu to błyskawicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kilka lat temu też taki baran zostawił śmieci w mojej okolicy obok zalewu.Było tego kilka worów ,wracalismy z ryb ,był z nami kolega leśniczy , akcja była szybka - wezwał straż leśną ,znaleziono kopertę z adresem, a dalej poszło.Ponać gość był bardzo zaskoczony gdy odwiedzili go chłopcy ze straży ,a dalej już poszło.
Chamstwo ludzkie oraz buractwo nic dodać ,nic ująć ,gdzie się da trzeba tępić takich dziadów'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co systematycznie wywalają do lasu śmieci koperty z adresem nie zostawią w workach. Wiem, bo zawsze ryję dokładnie całość ładunku przed sprzątnięciem.
Ale trafiają się amatorzy - w sumie znam 3 przypadki, gdy śmieci wróciły do właściciela. Niby mało, ale frajda spora :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były bankowo porozbierane graty z wystawek,w rejonie Zasiek czy Olszyny to norma.Że Polak ok,będąc kiedyś na wykopkach w rejonie przejścia widziałem kiedyś jak niemiec z busa wywalał stare opony wprost do rowu na poboczu,potem nawrotka i czmych do raichu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Ojciec 8 lat był w SL, sporą część sprawców takich zaśmieceń znajdowali bardzo łatwo. Otóż bardzo nieroztropni śmieciarze bardzo często wyrzucali dokumenty, stare, podpisane zeszyty i podręczniki dzieci itd. Nie wspomnę o starych (często wartościowych) książkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorowanie lasu zazwyczaj odbywa się za pomocą fotopułapek, takich jak te http://spy-optic.pl/10-fotopulapki
Uruchamiają się na ruch dlatego zazwyczaj mocuje się je na wysokości około 1,5 metra, wyżej detektor ruchu niekoniecznie działa.
Należy pamiętać, że część fotopułapek ma wbudowany moduł gps. Znany jest mi przypadek, gdy radosny znalazca zabrał ją sobie na pamiątkę. Efekt zapewne znacie...
Niektóre fotopułapki mają wstawioną kartę gsm (jeżeli mają zasięg), wtedy, rzeczywiście wysyłają zdjęcia mmsem na wybrany telefon. Jeżeli nie mają zasięgu to mają kartę pamięci, na którym wszystko jest zapisywane.
Fotopułapka może również nagrywać filmy - w rozdzielczości HD.
Jestem pewnien, że conajmniej połowa z szanownych kolegów została przynajmniej raz uchwycona przez taka fotopułapkę. Zagrożenie powstaje wówczas, gdy właściciel nagrania chce zrobić z tego użytek. A należy pamiętać, że większość ma to w nosie.
Życzę aby jak najmniej było takich nieautoryzowanych zdjęć lub filmów z naszym udziałem


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:10 24-05-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ja dowiedziałem się z dobrego źródła, że SL posiada też coraz więcej dronów, które latają po ustalonych trasach, głównie nad głównymi drogami dojazdowymi do lasów państwowych i co prawda wyłapują głównie złodziei drzewa ale wyhaczą każdy wjeżdżający pojazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A ja wam powiem szczerze, że do d.....y z taką demokracją właśnie.. Na każdym kroku podglądają, obserwują, inwigilują i w większości przypadkach cierpi osoba która jest nieszkodliwa ani dla otoczenia ani dla środowiska. Jestem przeciwnikiem ludzi którzy śmiecą w lasach, wyrzucają śmieci z samochodów do rowów czy nawet wyrzucają głupi papierek na chodnik ale jestem również przeciwnikiem kamer porozmieszczanych po ulicach (nie mówię o monitoringach prywatnych), państwo może zadbać o bezpieczeństwo zatrudniając więcej ludzi, uruchamiając więcej patroli ba, przyjmując bardziej kompetentnych ludzi. Wiadomo, że są miejsca w których monitoringi ułatwiają a zarazem przyśpieszają reakcję jeśli takowa jest konieczna ale czy to czasami nie jest robione pod pretekstem by nas z kolei obserwować, podglądać a może nawet kontrolować? Świat ogólnie idzie w złym kierunku. ..już niedługo chipy.. będą wiedzieć gdzie kopiecie bez kamer itp ;)
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie