Jump to content

wyspiarz44

Forum members
  • Content Count

    517
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
  1. Ten sam gościu oferował dwa miesiące temu kopie kordzików , jako oryginały. Teraz ponownie wstawia lipe ...
  2. Co tam te 200 zł , złota biżuteria + zegarki z górnych półek . Kolega pracujący w barze na plaży opowiadał historie sprzed paru dni jak dziewczyna opindalała chłopaka że wczasy miały zwrócić się po 3 dniach , dzięki wykrywce . A na obiad ledwo wystarczyło , tak się nasłuchał legend ... jakie to kosztowności zalegają na plaży
  3. Senemedar Twój bezmyślny komentarz świadczy jedynie o tym,że boisz się konkurencji na plaży. A ja jako dobry kolega informuję wszystkich zapaleńców, że spokojnie można tam kopać.A jako ciekawostkę dodam,że kilka dni temu spotkałem około 70 letniego dziadka, który biegał po plaży z kanarkiem"co więcej powiedział mi,że robi to dwa razy dziennie, rano i wieczorem i ma BARDZO DOBRE WYNIKI.
  4. Nie trzeba mieć zezwolenia na przeszukiwanie piasku wykrywaczem metalu . Jakie skarby najczęściej gubią plażowicze w Świnoujściu? Przede wszystkim drobne pieniądze , czasami klucze do mieszkania czy samochodu , łańcuszki , pierścionki , a nawet zegarki . Wakacje to żniwa dla poszukiwaczy na Świnoujskiej plaży, do pracy przystępują poszukiwacze skarbów uzbrojeni w detektory metalu . W weekendy jest ich nawet kilku.Przeczesują centymetr po centymetrze.Ich urządzeia piszczą gdy natrafią na jakikolwiek metal.Najczęściej są to kapsle od butelek.Ale zdarzają się także drobne pieniądze, rzadziej biżuteria i klucze.Większośc poszukiwaczy działa hobbistycznie.Cieszą się gdy natrafią w piasku na jakiekolwiek przedmioty.Na znalezienie roleksa raczej nie mają szans.Poszukiwaczy jest tak dużo, że Urząd Morski w Szczecinie ogłosił,że nie wymaga żadnych specjalistycznych zezwoleń.Biorąc pod uwagę, że działalnośc taka nie stanowi zagrażenia dla terenu pasa technicznego,informujemy, że nie jest wymagane uzyskanie pisemnego zezwolenia Urzędu Morskiego w Szczecinie na wykonywane hobbystycznie poszukiwania, przy zachowaniu kilku zasad-tłumaczy Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie.Poszukiwać nie można na wydmach, a wyłącznie na plaży. Poszukiwania można wykonywać tylko w sposób nie stwarzających uciążliwości dla plażowiczów, najlepiej w godzinach porannych i wieczornych , a wykonane przez siebie wykopy trzeba zasypać . Przepisy ustawy jednak zabraniają zatrzymywać znalezione przedmioty . Mówią jasno , że ten kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu , niezwłocznie musi zawiadomić o znalezieniu starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy . KRONIKI PORTOWE 7 sierpnia 2015r.
×
×
  • Create New...

Important Information