Jump to content

XII

Forum members
 • Content Count

  550
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. hmm... skoro przypomina dildo, a jest z kamienia, czyli ..z epoki kamienia ..łupanego ;) Naturze to na co takie coś? :P
 2. Niestety kolego J.H. piszesz o czymś o czym widać nie masz zielonego pojęcia. To tak jakby chcieć dostosować kombajn bizon do uczestnictwa w wyścigach formuły 1. Przełom w technologii wykrywania metali może nastąpić tylko i wyłącznie od strony sposobu odbierania i obróbki odbitego sygnału od przedmiotu oraz w bardzo nieznacznym stopniu od modyfikacji sposobu jego nadawania. Problemów z odbieraniem, odbitego sygnału od przedmiotu zalegającego w medium jakim jest ziemia jest bardzo dużo. Zależności właściwości medium jest jeszcze więcej. Najlepiej by było gdyby wymyślić taki sygnał, który po pierwsze był najmniej zależy od medium przez które musi przejść, a co najważniejsze by jak najwięcej go powróciło do odbiornika po uprzednim odbiciu od aury elektromagnetycznej" określonego celu. Zwróć uwagę, że ten sam kształt i rozmiar przedmiotu z różnych stopów metali oddaje inny sygnał, nie tylko mówiący o większej lub mniejszej przewodności ale również w niektórych przypadkach sygnał jest słabszy lub mocniejszy za czym idzie zasięg na dany cel. Sygnał nie jest w rzeczywistość odbijany tylko od powierzchni przedmiotu... temat rzeka, podchodzący pod fantastykę. Najwięcej informacji przenoszą wyższe częstotliwości ale czym wyższa częstotliwość tym płytsza penetracja. Częstotliwość można porównać z rozdzielczością np. wyświetlacza... czym więcej pikseli tym obraz dokładniejszy. Osobiście mam pomysł na patent polegający na emisji niskiej, jednej częstotliwości wysyłanej wielokrotnie po przez określone przesunięcie w czacie w danym cyklu trwającym określony czas oraz odbiór i obróbkę tych sygnału w tym samym czasie cyklu. Niskie częstotliwości mają to do siebie, że głębiej sięgają w glebie ale dostarczają mniej informacji.. ale gdyby tak wysłać w jedne sekundzie kilkadziesiąt w tej samej częstotliwości sygnałów przesuniętych w czasie i mieć moc obliczeniową by to obrobić....
 3. Panie Brzęczyszczykiewicz, a kiedy zobaczymy Twoją maszynę? Kończysz ją? Kiedy premiera? Nie mogę się już doczekać pierwszych testów. Bardzo podoba mi się pomysł z odpalaniem" tej maszyny poprzez wkładanie w odpowiedni slot indywidualnego, cyfrowego klucza. Ciekawe, jak reszta będzie tak nowoczesna to może być niezłą kosą. Wrzuć może kilka fotek w temat. Zdrów!
 4. Narzędzie stosowane do obrzezania.... tak to jest to! Wypróbuj, czy ostre.
 5. Witaj, Bierz Rutusa, na pewno będziesz bardziej zadowolony niż z kanarka. A jak chcesz lepiej to dołóż i weź Altera. Pozdrawiam.
 6. Witam, Z filmu wynika, że masz błąd w oprogramowaniu, a dokładnie w funkcji SAT (i istnieje duża szansa, że nie tylko). Przy nastawie 0 wciskając minus, wartość nastawy wskakuje na najwyższą możliwą 255 - brak deklaracji ograniczenia parametru mimo, że zakres na pewno zadeklarowałeś w głównej funkcji ponieważ po przestawieniu minusem na 255 oraz po wyjściu z parametru (następuje zapis nastawy) i ponownym wejściu do nastawy, mimo, że widać 0 wartość jest zapisana to 255. Ogólnie to jestem ciekawy testu i liczę na to, że test zostanie powtórzony z uwzględnieniem uwag Taktyka. Pozdrawiam!
 7. Na 100% jest to spadek masy gipsowej (może to być gładź) z packi mistrza szpachelki, a jeśli chodzi o wiek to oceniam na XXIw.
 8. Przypadkiem nie jest to gipsowy ciapek", który mógł spaść z packi jakiemuś tynkarzowi? Gdzie to znalazłeś i w jakich okolicznościach? Może jakiś kontekst mógłbyś przedstawić? Czy identyfikacja tego przedmiotu jest dla ciebie bardzo ważna z powodu zażyłości z danym miejscem?
 9. Witam Kolegów ekspertów, W związku z tym, że interesuję się nowościami technologicznymi w zakresie sprzętu detekcyjnego zwracam się z prośbą do posiadaczy w/w modelu o krótki opis możliwości, może porównania ze starszymi rozwiązaniami oraz o personalną opinię. Z góry dzięki, Pozdrawiam.
 10. XII

  Deus Xp

  Benek bardzo dobrze pisze. Deus mimo swoich **przeciętnych zasięgów" jest sprzętem bardzo skutecznym.. w odpowiednich rękach. **- zasięg Deusa zależy przede wszystkim od rodzaju gleby, od zastosowanych ustawień oraz od użytkownika. Ponadto duży zasięg w większości przypadków nie jest najważniejszy i konieczny, nawet czasami może przeszkadzać - i wcale nie mówię tu o stabilności sprzętu. Alter71 to zupełnie inna maszyna, porównywanie go do Deusa jest lekkim nieporozumieniem ;) Fakt jest jednym z bardzo głębokich wykrywaczy z którego można wycisnąć dużo więcej niż się komuś może wydawać... ale to inny temat, inna bajka. Zdrów!
 11. XII

  Deus Xp

  Ale macie problemy :D ..tak potwierdzam, nie umiesz obsługiwać (ustawiać) Deusa skoro masz problemy z dostrojeniem do gruntu :D ..pytanie: Czy ktoś stroi Deusa do gruntu zanim zacznie nim machać? ... chyba tylko totalny amator :D który nie ma pojęcia o maszynie. Głębokość Deusa zależy tylko i wyłącznie od jego użytkownika (wykluczając w tym miejscu usterki sprzętu) - zaznaczam NIE od samych ustawień :) ..skoro nie wiesz o czym piszę to znaczy, że nadal potwierdza się to co napisałem wyżej. Po za tym Deus jest cienkim wyrywaczem i niestety trzeba mieć troszkę oleju w głowie by go wykorzystać w zadowalającym dla siebie stopniu :) Zdrów!
×
×
 • Create New...

Important Information