Skocz do zawartości

Valentine będzie wyciągnięta


piokot20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja go nie chcę, bo nie jestem go w stanie ani wyjąc, ani wyremontować, ale tak jak mówię, niby mniej ceniony sprzęt, a przecież i wojskowy i nieobecny w polskich zbiorach, a z powodzeniem może robić za ciągnik artyleryjski na rekonstrukcjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy cośnastępcom , niech też się wykażą ;
Po dwóch sprawnych już i biorących udział w rekonstrukcjach TKSach Jacek też ma jakieś inne pojazdy w kolejce do uruchomienia - nie można wszystkiego zrobić na raz.
Wszyscy zachwycają sie tankietkami w muzeum ale czy te pojazdy będa mogły brać czynny udział w inscenizacjach jak tankietki Jacka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RESTY jeśli to prawda o czym piszesz - mam na myśli Stalińca - to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale to chyba byłoby pierwsze udokumentowane miejsce w Polsce gdzie spoczywa cały ciągnik. Oczywiście pierwszeństwo dla czołgu, ale ciagnik to wcale nie mniejsza gratka. I to ciągnik który bynajmniej nie brał udziału w pracach polowych :D (odsyłam do wątku o Stalińcu) i którego w Polskich muzeach również nie uświadczysz.

Czy mógłbyś napisać coś więcej - oczywiście jeśli posiadasz jakieś informacje? Jak wersja Stalińca, jaki stan (z grubsza), okoliczności próby wyciągnięcia ciągnika przez Valentina itd.
Jeżeli nie w tym wątku, żeby nie robić zamieszania, to może w wątku o Stalińcu.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to ciągnik gąsiennicowy.
Biorąc się za obecny czołg też każdy myślał że to jest wojenne T-34, w trakcie akcji były podejrzenia że to Sherman a ostatecznie został zidentyfikowany jako Valentine.
Potwierdzone są relacje światków że ten traktor na gąsiennicowy tam jest ponieważ podczas prac w okolicy wału została zerwana z niego część kabinowa.
Historia jak opowiadał świadek jest taka że rosjanie próbowali zaraz po wojnie czołg wyciągnąć tym ciągnikiem , zerwała się lina i ciągnik osunął się do rowu z którego nie dał rady już wyjechać.Tą relacje mam zarejestrowaną w formie filmu MP4HD i jak mi się uda obrobić czasowo i sprzętowo to niedługo będzie zamieszczona do pobrania.
Ale na razie to wszytko co bo za niecałą godzinkę ruszam na dalszą część akcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciągniku zasięgnę więcej info dziś na miejscu, może się coś ponad to co wiemy ustali.Okoliczni mieszkańcy tłumnie przybywaja codziennie na miejsce akcji i dzielą się swoją wiedzą.Jeśli natomiast potwierdzi się że nadal tam spoczywa i jest w obrebie wału przeciwpowodziowewgo to nie liczyłbym na zgode ze strony spółki wodnej która tym obszarem zarządza.
Problemy stwarzali już na sam przejazd po ławie wału, nawet kontrola wczoraj była czy i co wjeżdża na ławę przy wale , nawet policji się pytali czy mają zgodę na wjazd na ten teren choć panowie zabezpieczali właśnie od parkingu żeby nikt tam nie wjechał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest takie parcie na ten czołg to na waszym miejscu nie podawałbym publicznie informacji o stalińcu, bo za chwile moze juz go nie być na miejscu a tym bardziej w kraju, kilku chetnych na stalińca na wschodzie by sie szybko znalazło, a znając polskie realia wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że sami wiecie kto przecież czuwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie