Skocz do zawartości

Rząd Jana Olszewskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Na temat rządów kontrowersyjnego premiera i historii jego odwołania powstało, szczególnie w latach 90-tych, sporo publikacji i komentarzy, odnoszących się do tych wydarzeń z różnych punktów widzenia.
Ale historia się nigdy nie kończy, otwierają się archiwa, powstają nowe konteksty.
Dla tych, których interesuje historia współczesna, szczególnie jej zakręty", godna uwagi może być konferencja zorganizowana przez spadkobierców" rządu Jana Olszewskiego, tj PiS w Sejmie z okazji okrągłej rocznicy jego odwołania.
Można się nie zgadzać z tezami stawianymi przez poszczególnych prelegentów, tym bardziej, że są względem siebie, również polemiczne - Naimski-Cenckiewicz, ale warto poznać, choćby dlatego, że ieco" odbiegają od lansowanych przez media tzw. głównego nurtu" czy naukę historii w szkole.

Przyjemnej lektury/oglądania na :

http://www.blogpress.pl/node/13193


p-l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cytat: Gdyby nie zamach stanu dokonany 4.6.92 przez kapusiów,zdrajców i inne antypolskie kreatury ,zapewne żyli byśmy dziś w normalnym kraju."

Eeeeee.........

Z dostępnego w Internecie dokumentu: Kto jest kim w Polsce?"
.....
POROZUMIENIE CENTRUM:
1.
..
29. Olszewski Jan - pochodzenie żydowskie

Normalnym, tzn. jakim???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpasys,

normalny kraj to taki, w którym pochodzenie żydowskie, niemieckie, rosyjskie czy inne nie przeszkadza w robieniu kariery.
Ale również taki gdzie przeszłość polityczna, np. współpraca z antypolskimi służbami", politycznych graczy powinna być jawna.
Pozdrawiam
p-l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: ormalny kraj to taki, w którym pochodzenie żydowskie, niemieckie, rosyjskie czy inne nie przeszkadza w robieniu kariery. "

Wymowne jest pominięcie tutaj pochodzenia polskiego, bo takie pochodzenie wyraźnie przeszkadza w obieniu kariery" w Polsce, a napewno przeszkadzało w otoczeniu Olszewskiego i jego kumpli.
Takm się złożyło, że byłem bardzo blisko Olszewskiego i jego krewnych królika". Wiem jakie metody i triki stosowali, aby kariery" nie zrobił żaden Polak, bo w ich przekonaniu Poak jest tylko niewolnikiem, którego niewolnicza praca ma im służyć. Popatrz, ilu członków rządu Olszewskiego jest na tej liście, którą wyżej wymieniłem. Tyle fakty.
A gadanie o patriotyźmie" to już zupełnie inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elpasys:
Wymowne jest pominięcie tutaj pochodzenia polskiego"

- to lekka nadinterpretacja moich słów. Wymieniam te nacje, bo powszechnie są kojarzone średnio pozytywnie w naszej historii i odczuciach.

elpasys:
...byłem bardzo blisko Olszewskiego i jego "krewnych królika. Wiem jakie metody i triki stosowali, aby "kariery nie zrobił żaden Polak, bo w ich przekonaniu Poak jest tylko niewolnikiem, którego niewolnicza praca ma im służyć."...

- jak byłeś tak blisko, to napisz coś więcej, zamiast lakonicznie operować wyświechtanymi antysemityzmami, do tego kończąc, nic nie znaczącym: Tyle fakty". Jakie fakty?

Oto skład rządu J. olszewskiego:
Jan Olszewski (PC) - prezes Rady Ministrów
Artur Balazs (PL) - minister-członek Rady Ministrów
Andrzej Diakonow (PC) - kierownik Ministerstwa Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa
Zbigniew Dyka (ZChN) - minister sprawiedliwości
Jerzy Eysymontt (PC) - minister-kierownik Centralnego Urzędu Planowania
Adam Glapiński (PC) - minister współpracy gospodarczej z zagranicą
Tomasz Gruszecki - kierownik Ministerstwa Przekształceń Własnościowych
Gabriel Janowski (PL) - minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej
Stefan Kozłowski - minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa
Jerzy Kropiwnicki (ZChN) - minister pracy i polityki socjalnej
Andrzej Lipko - kierownik Ministerstwa Przemysłu i Handlu
Karol Lutkowski - minister finansów
Antoni Macierewicz (ZChN) - minister spraw wewnętrznych
Marian Miśkiewicz - minister zdrowia i opieki społecznej
Jan Parys - minister obrony narodowej
Marek Rusin - kierownik Ministerstwa Łączności
Andrzej Siciński - minister kultury i sztuki
Krzysztof Skubiszewski - minister spraw zagranicznych
Andrzej Stelmachowski - minister edukacji narodowej
Ewaryst Waligórski - minister transportu i gospodarki morskiej
Wojciech Włodarczyk ([bezpartyjny]) - minister-szef Urzędu Rady Ministrów
Witold Karczewski - przewodniczący Komitetu Badań Naukowych
Marcin Gugulski - rzecznik prasowy.

Przejrzyj, proszę, te nazwiska, szanowny elpasys:, pod kątem Twojej teorii obienia karier" i podziel się z nami wiedzą, którą z racji zażyłości z J. Olszewskim, posiadasz. Poprzyj to jakimiś źródłami, podaj stronę na którą się powołujesz. Potem napisz - tyle fakty.
Naprawdę wystarczy trollowskiej gołosłowności ze strony niektórych użytkowników tego forum. A temat jest ciekawy i powszechnie słabo lub stereotypowo znany.

Pozdrawiam
p-l

T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie wciskać mi na siłę żażyłości z Olszewskim, bo nigdy z nim w zażyłości nie byłem, dlatego nie zakładam wątków jemu poświęconym.
Olszewsiki jest i był koszerny i postępował wraz z swoim koszernym otoczeniem i rodziną w sposób typowy dla koszernych.
Dlatego nie zasługuje na budowanie mu w Polsce pomników, nawet na tym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś rozśmieszy, ale prawda jest tylko jedna, za to najciekawsza.

Sprawa upadku Rządu Olszewskiego jest niejasna ...i osoby z tamtej strony barykady do dziś nie uzgodniły, dlaczego było głosowanie...".
Widać to choćby w filmie przytoczonym w moim pierwszym wpisie. Dlatego cała sprawa jest interesująca, również z uwagi na zasługi tego rządu.
Sądzę, że dyskusja byłaby bardziej interesująca, gdyby szanownym interlokutorom, zechciało się cierpliwie i ze zrozumieniem obejrzeć wzmiankowany materiał!

http://www.blogpress.pl/node/13193

Rezolutny Acerze, Twoja błyskotliwość jak zwykle poraża.

Bez urazy
p-l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, bez urazy, wpeowadzić nowy dzień wolny od pracy, rocznice i miesięcznice upadku koszernego rządu Olszewskiego, ....bo jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli nowego świętego Jana (Olszewskiego).
Przy okazji, zadam pytanie, bez urazy: czy wszyscy święci" byli koszerni???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czasem tu jeszcze zaglądam i nie wytrzymałem. Bo jak czytam, że prawie wszyscy w Polsce to Żydzi, to nie wiem; czy się śmiać, czy płakać? Tym bardziej, że w pewnych kręgach" nawet Wałęsa to Żyd. Ba! Nawet gdzieś wyczytałem, że Jan Paweł II to też był Żyd... Ludzie opamiętajcie się, to przecież jakiś obłęd jest!

P.S.
Inna sprawa, że od kilku wieków Królową Polski jest Żydówka i jakoś to nikomu nie przeszkadza, a nawet większość z nas się na co dzień do niej modli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No i mamy bardzo ciekawą sytuację; dla prawicowców z pod znaku PIS-u to był jedyny polski rząd" od prawie 80 lat. A dla ultra prawicowców i tak przy okazji skrajnych antysemitów - to był koszerny rząd".

Na coś Panowie musicie się zdecydować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach się bać, jak się w końcu okaże, że wszyscy w Polsce to koszerni agenci"...

Inna sprawa, że bardzo dawno temu zupełnie inną - wolną Polskę sobie wymarzyłem. No cóż, jak to młody - bardzo naiwny byłem i wierzyłem w ideały, którymi ktoś później sobie 4-y litery podtarł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnie dla balansa:

Fragment z listy Kto jest kim w Polsce"

Porozumienie Centrum:
15. Kaczynski Jarosław - pochodzenie żydowskie
16. Kaczynski Lech - pochodzenie żydowskie

Oczywiste, że dla nich Olszewski był ajbardzej polski".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie