Skocz do zawartości

TKS dla Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu


sil3nt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Trudno być optymistą stojąc nad wrakiem TK-S. Nam się jednak udało, a to za sprawą 2cm pozostałości oryginalnej farby !!
Bardzo liczymy na Waszą pomoc !!
http://muzeumbronipancernej.pl/pl/newsmbpcswl/1-latest-news/389-tk-s-wstpna-ocena-stanu-wraku

Pomożecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TKS to rzeczywiście wygląda nie ciekawie :( centymetrowe warstwy korozji przeżarte burty i resory czyżby te wszystkie lata na obczyźnie leżakował w pobliży morza ? Panowie mam pytanie te wszystkie pęknięcia na płytach pancernych to wynik niekorzystnych działań klimatycznych związanych z niskimi temperaturami w zimie ??? czy jest jakiś inny powód tych wszystkich pęknięć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
mam pytanko czy TKS doczeka się remontu ? W poznaniu by to pewnie fachowo zrobili mimo tego stanu są przecież sposoby żeby zrobić z niego sprawny pojazd może ktoś dośle (podaruje jakieś części)przecież widać że to była ostatnia szansa dla niego bo jak by do polski nie trafił to by się pewnie z czasem rozpadł jestem za gruntowną renowacją :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już chyba wałkowany, ale chyba warto zauważyć, że stan zachowania tego podwozia jest bardzo słaby (sądząc ze zdjęć).
Co za tym idzie jego remont do stanu jezdnego wymagałby wymiany większości części. Moi zdaniem nie warto poświęcać oryginalności dla chwili zabawy na pokazach. Mamy już w Polsce dwa jeżdżące TKS-y.

Moim zdaniem należy jak najwierniej odtworzyć górę nadwozia a resztę porządnie zakonserwować. Ekspozycja statyczna to nie wstyd.
Sądzę, że obecni posiadacze odbudowanych TSK-ów chętniej podzielą się dokumentacją niż oryginalnymi częściami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem rekonstruktorem ale w szerszym kontekscie tez mam mieszane uczucia co do restauracji oryginalow. Z jednej strony oryginal bez wzgledu (a raczej ZE wzgledu) na stan jest swiadkiem historii (i w przypadku np TKS z Norwegii ciekawej i bogatej). Nikt by chyba nie rzucal sie reperowac Szczerbca! Odbudowa jest zawsze do pewnego stopnia przeklamaniem historycznym ktore zaciera elementy tej historii. W idealnym swiecie oryginaly powinny pojsc na polke i sluzyc tylko jako wzorzec na kopie. Ale nie zyjemy w idealnym swiecie i malo kogo na cos takiego stac.

I nie powiem ze mi serce nie rosnie jak widze nasze maszyny wskrzeszone z niemal niczego i na chodzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, że prestiż tego remontu jest wyjątkowy...
Wiemy, że będziemy obserwowani przez Was, przez miłośników broni pancernej i historii z Polski i ze świata ...
Wiemy, że zainteresowany remontem jest Prezydent RP pan Bronisław Komorowski, Podsekretarz Stanu w MSZ pan Bogusław Winid a także strona norweska, która przekazała wrak TK-S...
Ale wiemy też, że damy z siebie wszystko, żeby nie zawieść tych wszystkich oczekiwań !
Dziś zaczynamy relację z remontu !!
Zapraszamy: http://muzeumbronipancernej.pl/pl/component/content/article/430-remont-tk-s-pocztek-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest okazja do zrobienia czegoś dobrego!!!
Jak macie jakieś elementy od takiej tankietki to pomyślcie: lepiej aby dalej gniły w waszych garażach czy piwnicach czy może przekazać coś takim ludziom co udowodnili już że potrafią zrobić coś z niczego !!!!
Dla tych co myślą tylko o stronie materialnej : Pan Artur Zys jest człowiekiem który prawie wszystko robi z WŁASNEJ KIESZENI i nie ogląda się na innych. Wiem że to może wyjątek ale zobaczcie że w takich ciężkich czasach są jeszcze ludzie którzy nie przeliczają wszystkiego tylko przez pryzmat kasy!!!


Ps.To jest tylko i wyłącznie mój prywatny apel i nie działam tu z czyjejś namowy czy interesu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Erwin1 - piękny apel ! Oczywiście do apelu się dołączam !!

Po kilku tygodniach w Muzeum, wrak pojechał do Pławiec, do Artura. Po odpadnięciu wierzchniej warstwy rdzy, okazało się, że jest jeszcze gorzej ....
http://muzeumbronipancernej.pl/pl/component/content/article/431-remont-tk-s-przyjazd-do-pawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie