Skocz do zawartości

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale jaja na Odkrywcy! Prawdziwy kibol - patriota" dał głos. No to jak taki cwany patriota" jesteś, to załóż szalik swojej drużyny i udaj się na sąsiednie osiedle, gdzie rządzą żydy" i vice versa. A później cię odwiedzę w szpitalu [pod warunkiem, że przeżyjesz]. Jeżeli grasowanie z maczetami po osiedlach ma być miarą patriotyzmu", to faktycznie czas umierać. Tym bardziej, że właśnie podali, że Kuzaja w Krakówku pocięli maczetami. Pewnie nie był patriotą" i nie kibicował komu trzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę rzekła ten, co stwierdził iż zawsze największym wojownikiem jest ten, co nigdy nie walczył (pozdrawiam shadowN). W dzisiejszych czasach jak widać prawdziwym patriotą" jest tylko ten, kto najgłośniejsze drze się o antypolskiej propagandzie, ochoczo maszeruje z pochodniami, wszędzie widzi Żydów, komuchów i Masonów oraz jak najenergiczniej wymachuje flagą. Inni już patriotami nie są-mało tego, praktycznie są zdrajcami w mysl zasady kto nie z nami, ten przeciwko nam". Na szczęście poza urządzaniem kolejnych marszów oraz biciem piany w mediach i na forach, nie maja na Polskę żadnego realnego wpływu-co potwierdzają każde kolejne wybory.
A paranoję związaną z antypolskim lobby" można wyleczyć. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wybory wygrywają Ci, którzy mają media i propagandę a nie ideały.
Właśnie w Krakówku to nie bardzo prawica siedzi balans, takie masz pojęcie widzisz. Kraków to obecnie chyba najbardziej lewicujące miasto w PL jeśli chodzi zarówno o scenę oficjalną jak i tę nieoficjalną.

AKMS, trzeba głośno krzyczeć o antypolskiej propagandzie bo tacy jak palikot dają tylko wyraz temu że dąży się do wymazywania tradycji i dorobku narodu.

Balans, pół życia spędziłem na tzw. dzielnicy cudów", gdzie byś się bał auto zostawić na pół godziny. Nie raz nie dwa chodziłem z szalikiem czy bez po różnego rodzaju osiedlach w miastach całej Polski i nigdy nie dostałem po zębach, a czasy wcale kolorowe nie były.

Prawda jest taka że tylko frajer bierze ze sobą maczetę i flagę z czegewarą ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Ta propaganda powtarzana przez gazetki i telewizje w których rządzi stara gwardia" spowodowały w Polsce fakt, iż widząc kogoś z flagą w dłoni bądź wywieszoną przez okno podczas rocznic i świąt narodowych, traktuje się to jak by co najmniej na fladze widniał hackenkreutz albo inny symbol morderców.

Stara szkółka nazywając wszystkich narodowcami i faszystami, doprowadziła do tego że mieszkańcy Polski wstydzą się własnej flagi i godła.

Wyskoczcie w stanach z takimi hasełkami jakie się tutaj powtarza, to zobaczycie jakie będą reakcje wobec obrażania patriotyzmu.

50 lat komuny stworzyło tu rzeszę złodziei i kombinatorów, mających gdzieś ojczyznę, wyśmiewających wszystko co polskie i załatwiających się we własne gniazdo.
Nie pasuje Polska i bycie Polakiem, nikt na siłę nie zatrzymuje, na sowiety niedaleko :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno tak na koniec, Martian napisał:Trzeba być nieprzeciętną kanalią, lub skończonym imbecylem, ew. wsio razem, by porównywać Berezę z represjami ubeckimi...
Pozdrawiam jacusia1962 dzięki któremu forum Odkrywcy zyska popularność w ojczyźnie Kim Dzong ilów...
Jacuś! zajmij się sklejaniem plastików (zresztą wykończenie i malowanie- po bani by nie rzec brzydziej)... Możesz nawet sobie robić bruuuum, bruuum i pif paf, ale na tematy historyczne się nie wypowiadaj..."

1. Odnośnie Jacka, to faktycznie jak czasem coś napisze, to ręce opadają...

2. Ale odnośnie Berezy, to niestety ma sporo racji, bo to nie było sanatorium, a obóz który miał złamać ludzi za pomocą perfidnych metod. Jedyna różnica jest taka, że w Berezie nie strzelali w tył głowy, ale tortury i upodlenie ludzi to były tam na porządku dziennym.

3. Bereza to zresztą mały pikuś, bo była jeszcze niesławna Wyspa węży", ale to też był mały pikuś. Bo niedaleko tej wyspy był prawdziwy obóz koncentracyjny. Tyle, że o tym dziwnie cicho jest - może to zresztą i dobrze?

P.S.
Fajna cyferka mi się wyświetliła 3366" i niech tak pozostanie. Bawcie się dobrze, bez odbioru

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje. Prawdziwy patriotyzm nosi się w sercu. A jak ktoś ma z tym problem, to musi afiszować się z tym na lewo i prawo-żeby tylko wszyscy zobaczyli, jaki to on jest prawdziwy patriota. To bardzo prosty mechanizm psychologiczny.
Nikt bardziej nie zohydził pojęcia patriotyzmu" jak jedno środowisko polityczne, które potrafiło podzielić Polaków bardziej, jak te 50 lat komuny. I wszystko w imię Polski.

50 lat komuny stworzyło tu rzeszę złodziei i kombinatorów, mających gdzieś ojczyznę, wyśmiewających wszystko co polskie i załatwiających się we własne gniazdo."
Zgadzam się z tym w zupełności. Zapomniałeś tylko dopisać: ... i przy okazji wycierających sobie gęby Polską i patriotyzmem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było-nie jestem przeciwnikiem okazywania zdrowego patriotyzmu. Jako Polacy, mamy być z czego dumni. Ale mierzi mnie wykorzystywanie tego do walki politycznej i stosowanie chorych podziałów na tych prawdziwych Polaków" i całą resztę (lub na Naród" i społeczeństwo", jak to zrobiła niedawno w Krakowie pewna niedoszła senator).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@akms
Może się zrozumiemy jak zapodasz własną definicję tego twojego patriotyzmu...;)
@ balans
Nasza Bereza to na tle innych podobnych instytucji, w sowietach, USA, Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii a nawet we Francji w tamtych czasach to obóz harcerski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to, coście tu Koledzy i Jacek napisali i mam kilka uwag :
Jacek ,jak wiadomo, zna się na wszystkim, a po za tym żyje we własnym świecie , więc jego wypowiedzi komentować nie będę.

Z dawna nie widziany (niewidziany) Balans był uprzejmy pożalić się, że choć święto w sobie samo zacne , to zawłaszczane przez pisiorów, maciorów, nacjonałów , kiboli i inną extremę. Ja myślę, że to raczej święto zaniedbywane przez tych ,,zrównoważonych - nomen omen ,,zbalansowanych" , którzy chcieliby chyba , żeby przy okazji tego święta ,,wyklętym świeczkę zapalić, ale i ich katom ogarek i wspomnieć , że to święto ,,kontrowersyjne" i że nie wszyscy ,,wyklęci zasłużyli na nie itp itd. Żeby tak i ,,wyklętych " uczcić i nie urazić potomków bezpieki - a tak się po prostu nie da . Pisałem już o tym, że prezydent Komorowski, choć wszem i wobec głosi iz jest ,,synem wyklętego i żywi ogromny szacunek dla ,,wyklętych" wstrzymał druk publikacji , która w zamyśle świętej pamięci W. Stasiaka miała trafić do szkół i bibliotek i o ile się nie myli to nic nie robi z prezydenckim projektem ustawy o Korpusie Kombatantów - ustawy , która miała zapewnić spokojną i godną starość , tym którzy zdołali mimo wszystko dożyć do Polski Niepodległej, a w zamian za to fetuje Jaruzelskiego i rozdaje odznaczenia różnym ,,różowczykom . Wiadomo jest przecież ,,Prezydentem wszystkich Polaków" , ale zastanawiam się , które z tych zachowań są autentyczne, a które polityczne i pod publiczkę . Pisze także balans o ,,kibolach ( bo innej nazwy pewnie nie zna - tylko tę wymyśloną przez ,,tvnowców" i ,,wyborowców ) - ja w ich działaniu widzę autentyzm , a nie pokazówkę i przypominam, ze 90% wyklętych nie stanowili intelektualiści i poprawni politycznie młodzieńcy a raczej prości ludzie i często ,,zakapiory" właśnie . Zastanawiam się czemu z celebrytów pod grobem nieznanego żołnierza widziałem tylko Krzysztofa Kiersnowskiego ( grał m. innymi Niuytę w ,,Vabank , a za określenie celebryta bardzo go przepraszam, ale nie umiem wymyślić lepszego)- a gdzie cała reszta tej opiniotwórczej grupy - gdzie byli p. Wajda, P. Tyszkiewicz P. Wojewódzki, P. Kutz. P. Durczok , P. Lis. P. Olejnik, P. Kuźniar i inni?
Nie chciało im się ? Zapomnieli ? A może byli na Powązkach Wojskowych albo pod Ossowem i palili świeczki leżącym tam bolszewikom ( polskim i sowieckim)? A kibicom chciało się, pamiętali i byli . W telewizorni też jakoś nie za bogato o tym święcie było -nie ?

Kol. AKMS - każdy ma prawo obchodzić święto tak, jak mu sie to podoba , zarówno ten, który w swoim domu pomyśli sobie przez chwilę o tych co życie za Polskę oddali jak i ten który weźmie w łapę flagę i pójdzie do kościoła i na uroczystości i będzie krzyczał o zbrodniach bolszewików . Demokracja to jest taki ustrój gdzie poglądy swoje manifestuje się tak jak się chce , a tolerancja dotyczy w takim samym stopniu ,,mohairowych kaczuszek" jak homoseksualistów i transseksualistów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)gdzie byli p. Wajda, P. Tyszkiewicz P. Wojewódzki, P. Kutz. P. Durczok , P. Lis. P. Olejnik, P. Kuźniar i inni?
Nie chciało im się ? Zapomnieli ? A może byli na Powązkach Wojskowych albo pod Ossowem i palili świeczki leżącym tam bolszewikom ( polskim i sowieckim)?"


Jak nic trzeba wezwać ich na przesłuchanie, postawić zarzuty i skazać na banicję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby Rycho ja jestem Twoim dłużnikiem,więc napiszę oględnie.
Każdy ma takie święto jakie chce.Jak ja będę palił świeczki to nie na ich grobach ,tylko na grobach ich ofiar.
A dlaczego? To Ty wiesz więc nie będę się powtarzał.
Z tzw,, Żołnierzami Wyklętymi,, jest mi nie po drodze.
Ty możesz palić ,bo w tym wszystkim jest zasada.
Nie gasić sobie świeczek.
Ja nie zgaszę Twoich ,Ty nie saś moich.
Gdy tak będzie to nareszcie w kraju będzie normalnie.
Tyle mojego w tym temacie,a robisz bardzo nieładnie krytykując Kolegę balansa.
Każdy On też ,ma prawo mieć swoje zdanie,i za to trzeba drugiego szanować,że ma odwagę powiedzieć nie kiedy każdy mówi tak.
Zresztą z Kolegą balansem mało kiedy się zgadzamy,ale po to jest forum aby po prostu podyskutować.
A uczestnicy forum swój rozum mają i tą naszą tórczość ocenią.
Tyle i aż tyle
Ja Cię Rycho napominam, nie atakuj ludzi tylko ich poglądy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jacuś1962 ma rację... Nikt do tej pory nie pomyślał ile trudu wymagało znęcanie się nad bezbronnymi w ubeckich więzieniach.. Nikt nie pomyślał ile wysiłku i inwencji wkładali biedni ubecy by wydobyć zeznania... Metody do wglądy w literaturze i necie.
Powinni im dodatek za szkodliwe" dać do ciepłych emeryturek...
Tylko nie wiem czy znicz czy kamyk się powinno stawiać...???
Jacuś! Rzadko mi się zdarza, ale powiem, żeś niespełna...
Ale jeśli takie twe pragnienia to podpowiem gdzie jeszcze możesz stawiać kamyki lub znicze...
gawerski, światło, różański i jeszio monogo podobnych, a ilu bezimiennych(niezidentyfikowanych) prostackich bydlaków, zwykłych chamów i ciulów którzy dorwali się do władzy...
Jacuś! Widzę, że mocno identyfikujesz się z twoimi idolami", więc przyjmij również moje określenia w stosunku do nich, tak jak do własnej osoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„ Prędzej w morzu wyschnie woda niż” w tym temacie [ Żołnierzy Wyklętych] będzie zgoda . Było święto, będzie za rok i nadal jedni będą świętowali inni udawali ze świętują a jeszcze inni będą mieli to w d…e , ich tez trzeba zrozumieć choć nie zawsze oni rozumieją nas , i niech każdy ma swoich bohaterów Jacek , Acer , Balans swoich , ci co oddaja hołd wyklętym swoich , ale trzeba się szanować nawzajem bo on i ty i ja jesteśmy Polakami . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian-nawet gdybym chciał z tobą dyskutować nie mogę.
Bo ja jestem człowiekiem prawicy i zasady mam jedne.
Wpuściłeś mnie w maliny raz.
Ja Ci pisałem wielokrotnie cygan/nie Rom bo do nich nic nie mam/raz mnie zrobi w konia.Ty zrobiłeś raz i koniec.
Teraz do kolegów .
Koledzy ja nie jestem awanturnikiem i awantur unikam.
Ale nie wymagajcie odemnie niewdzięczności dla tych co uratowali mnie i miliony innych rodaków od bogactwa które chcieli zafundować nam,, Żołnierze Wyklęci,,.
Ja już Wam pisałem zanim w U-Beków rzucicie kamieniem biegnijcie do swoich rodziców lub dziadków aby Wam powiedzieli kim byli Wasi przodkowie w II RP.

Jeśli Wasi przodkowie skorzystali na PRL-u a było tego ok 90%
społeczeństwa to świecąc świeczki na grobarz ŻW /to dla skrutu/popełniacie grzech niewdzięczności wobec ich ofiar.
/funkcjonariusze UB,czy żołnierze KBW/
Ani jedni ani drudzy zbrodniarzami nie byli.
Jedni chcieli zdobyć władzę drudzy chcieli obronić władzę.
Mordowali jedni i drudzy bo wojna domowa to wojna domowa.
Teraz tak zwana prawica/czyli przebarwieni w czarne kolory komuniści/wykorzystują tą wewnetrzną wojnę do swoich politycznych celów.
Jakich ? to proste zdobycia władzy.
Na koniec koledzy dajcie spokój już temu stalinizmowi bo dla Was stalinizmem jest wszystko co Wam nie odpowiada.
Stalinizm Zbrojnego Podziemia nie złamał zrobiło to nasze społeczeństwo naszymi rękami.
I Chwała im za to.
Na koniec ja Wam święta nie brudzę,więc oczekuję że Wy brudzić moich świąt też nie będziecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny raz Jacek daje Wam odczuć , że jest go co najmniej dwóch w jednym ciele :

,,Bo ja jestem człowiekiem prawicy i zasady mam jedne.

,,Teraz tak zwana prawica/czyli przebarwieni w czarne kolory komuniści"

a Wy na niego naskakujecie ! Tak nie można , to nie po chrześcijańsku. Zostawcie go w spokoju niech żyje w swoim własnym świecie - świecie złego hrabiego, co go pewnie dotąd po nocach straszy, dobrych i mądrych ubeków i pięknych modeli . Pisze człowiek bo musi - a Wy odpowiadać mu nie musicie i co więcej nawet nie powinniście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wolno gloryfikować hitleryzmu i stalinizmu...

.......za to wolno gloryfikować w imię walki" też rochę" mordów na postronnych i niewinnych cywilach, wiele lat po wojnie....Co tam, Bóg rozpozna swoich a oni i tak kiedyś by umarli....więc co za różnica uwiąd starczy czy kulka w głowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie