Skocz do zawartości

Krynica Morska - dziwny obiekt w morzu


mikross

Rekomendowane odpowiedzi

To nie bajka. Ten komin pamiętam jeszcze z lat osiemdziesiątych kiedy za dzieciaka jeździłem tam na wczasy z rodzicami. Z tego co pamiętam było to coś w rodzaju stacji badawczej. Nie wiem ile w tym prawdy- to były stare czasy..
pzdr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wyciągarka.
Pokaż mi wyciągarkę tak bardzo oddaloną od brzegu w innym mieście.

Znalazłem na dysku tylko takie zdięcia, nie wiem może zdięcia samego słupa usunąłem.

http://img25.imageshack.us/i/dsc00057ws.jpg/
http://img688.imageshack.us/i/beztytuufs.png/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtrącić trzy grosze do dyskusji. Pewien starszy pan z tamtych okolic opowiadał mi,że była to część instalacji do doładowywania akumulatorów przez niemieckie łodzie podwodne. Łodzie podpływały do tego słupa i podłączały sie pod instalacje na brzegu. Była to więc taka polowa stacja zasilania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien starszy pan nie wie, że w tym rejonie zatopionych jest kilka barek transportowych i innego kiedyś pływającego złomu. Informują o tym porozstawiane na plaży tablice zakazujące kąpieli ze względu na możliwość poważnego zranienia. Sporo złomu z tego składowiska w sposób chaotyczny pozyskiwano od lat pięćdziesiątych. A ten komin to prawdopodobnie komin barki z samodzielnym napędem.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mac, prosze sie wczytać w to co napisałem nie chodzi o ładowanie akumulatorów za każdym razem po wypłynięciu na powierzchnie, ale o doładowanie ich nie wpływając do portu. Tak jak robi to wiekszość kierowców np w zimie, a pozostali po prostu nie odpalą samochodu. To sie nazywa obsługa akumulatora tym bardziej w technologii sprzed siedemdziesięciu laty:).
Jeśli chodzi o te barki i inne przeszkody hm po co niemcy czy ktokolwiek w latach trzydziestych i początku czterdziestych miał cos topić w morzu wtedy gdy panowali na ostsee w okolicach Kahlberg...ale to już inna historia. Dodam że nie chce sie upierac przy swojej wersji, pisze żeby udowodnić ze w tym jest sens:) a nie mam powodów żeby nie wierzyć mieszkańcowi tej miejscowości który mówi teraz o sobie wypędzony:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locja Bałtyku z 1963 roku ostrzega o jedynej przeszkodzie nawigacyjnej w Krynicy Morskiej jaką jest dalba służąca do wyciągania łodzi rybackichznajdująca się w odległości ok. 1 Mm od latarni morskiej w krk. ok. 270 stopni i odległości od brzegu ok. 80 metrów.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie