Skocz do zawartości

Krynica Morska - dziwny obiekt w morzu


mikross

Rekomendowane odpowiedzi

->dziko78
Ciężko mi z tobą polemizować, nikt nigdy nie słyszał o tak dziwnej technice. Chcesz szczegółów na temat ładowania akumulatorów U-Boot-ów, proszę bardzo:
http://sourceforge.net/apps/trac/derleitendeing/wiki/VIIbatteries
Najbardziej bezsensowna teoria o której słyszałem, zresztą parę mil na wschód była baza w Pilau.
->Iron66
Przychylam się co do dalby rybackiej, tu ta z Orłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

por.pil.020

Odnośnie czołgów w wodach Zalewu Wiślanego to miałbym poważne wątpliwości, ale samochody, klamoty domowe, lekkie wozy pancerne, wozy konne, no i szczątki ludzkie i zwierzęce jak najbardziej (przy czym większość już głęboko w dennym mule zagrzebane). Zimą 1945 przez zamarznięty zalew uciekały tysiące ludzi z Prus Wschodnich w kierunku Gdańska, bo Sowieci od Południa odcięli drogi ewakuacji.
Kupa niemieckiego wojska stłoczona była na mierzei. Do początku lat 90-tych pociski moździerzowe, maski pgaz, rury od panzerfaustów (a nawet ze skorodowanymi resztkami głowic), stosy amunicji karabinowej leżały na wierzchu w okopach, a gdy zgłosiłem te niewypały na milicję to posterunkowy tylko westchnął z wyrzutem i powiedział, że oni dobrze wiedzą,że tu tyle tego jest, ale wojsko ignoruje ich wezwania. I najlepiej by był pożar lasu, to od razu wszystko by wyczyścił.Taki kozak był :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
mierzeja padła 12.05.1945 r trzy dni wcześniej Niemcy na ryglu pancernym posiadali 3- 4 czołgów sprawnych 12 ruscy nie dostali ani jednego były jeszcze transportery ale o nich nic nie wyczytałem.
Wraki tak około 5-6 sztuk naliczyłem na jednym z pierwszy obozów Harcerskich. Nie które były w tedy dobrze widoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 years later...
Pegelstation S-lich vom Leuchtturm Kahlberg,czyli mareograf, zapewne zniszczony w 1945 roku lub zdewastowany do 1946 do chwili nastania administracji polskiej na mierzeji, nigdy nie odbudowany w zwiazku z tym iz Polska po wojnie przyjeła układ odniesień " morza wg mareografu Kronsztadt 1942 i miała dwa własne w Gdyni i na Helu.
http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=8&t=22283&p=339432#p339432
foto rura mareografu w Cranz Ostsee(Cranz 1947 Selenogradsk)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że z tym kominem w Krynicy morskiej po raz pierwszy spotkałem sie w 1968 roku XX wieku, ale wtedy za aksjomat przyjąłem wyjaśnienia członka rodziny,że to komin holownika zatopionego w 1945 roku,a to nie to i dobrze, odkrywanie nawet tak prostych zagadek jest superowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 weeks later...
żadna dalba, zaden komin, niemiecki mareograf ze stacji Konigsberg, temat wyjasniony w

http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=8&t=22283&start=60

i wszystko wtemacie komina miernia w Krynicy Morskiej a wlasciwie khalberg, szczyt istnieje do disiaj warto wejśc i popatrzeć


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 16:58 25-09-2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie