Jump to content

iron66

Forum members
 • Content Count

  231
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Informacja jest jak najbardziej wiarygodna ponieważ pochodzi z oficjalnego wydawnictwa Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej.W tym wypadku opisuje stan w 1963roku. Pzdr.
 2. Z drugiej strony Krynicy Morskiej w 1963 roku były inne rzeczy. Pzdr.
 3. Locja Bałtyku z 1963 roku ostrzega o jedynej przeszkodzie nawigacyjnej w Krynicy Morskiej jaką jest dalba służąca do wyciągania łodzi rybackichznajdująca się w odległości ok. 1 Mm od latarni morskiej w krk. ok. 270 stopni i odległości od brzegu ok. 80 metrów. Pzdr.
 4. Pewnie tak może być.Tygrys jest z pod Królewca,a to drugie nie wiem i dlatego zeskanowałem z opisem.Wydaje mnie sie że klif w Babich dołach jest nieco wyższy,ale nie dałbym sobie uciąć głowy.Skany pochodzą z książki Upadek twierdzy Hitlera" Isabel Denny.Pozdrowienia.
 5. Klimat ewakuacji na Mierzeję dobrze oddaje książka Egberta Kislera atoka Gdańska 1945",w której zawartych jest mnóstwo wspomnień uczestników wydarzeń.Wspominają oni o czterech wytyczonych drogach ewakuacji ,bombardowaniach artyleryjskich i z powietrza.Według nich zima załamała się już w połowie lutego i lód na zalewie zaczął się miejscami łamać.W żadnym miejscu tej książki nie mówią o tym , że trasami tymi przeprawiany był sprzęt ciężki.W dniu 4 marca ewakuacja na lodzie zakończyła sie definitywnie,a ostatnich cywili saperzy przetransportowali barkami desantowymi na Mierzeję lub do Piławy.
 6. Witam.Ja rozpocznę od skanu fragmentu Locji Bałtyku z 1963r.Pozdrowienia.
 7. Castiglione Witam.Dzisiaj udałem sie do Stramnicy i wygląda na to,że jedynym śladem po grobie jest wklejona wyżej rycina.Pytałem takze napotkanych mieszkańców,ale patrzyli na mnie z politowaniem,nie rozumiejąc o czym mówię.Jednym słowem w przyszłym roku będę musiał jeszcze raz tam pojechac i dłużej się porozglądać.Szukałem także jakiejś przydrożnej kapliczki w tej miejscowości,mniemając że tak okazały obiekt taki jak na rycinie mógłby byc na taką przerobiony,ale okazało się że ta jest budowy powojennej.Pozdrowienia.
 8. Witam .Za około dwa tygodnie powinienem udać się w tamten rejon,to sprawdzę i jak coś będzie to wkleję fotki(wydaje mnie się że widziałem gdzieś fotki stanu obecnego ,ale nie jestem pewien).Jak sprawdzę to podam.Pozdrowienia.
 9. Grób gen. dyw. Piotra Teulie w Stramnicy koło Kołobrzegu.Generał był dowódcą dywizji włoskiej w czasie oblężenia Kołobrzegu w 1807r.Ranny w Kołobrzegu zmarł w swojej kwaterze w Stramnicy.
×
×
 • Create New...

Important Information