Jump to content

Bartek102

Forum members
 • Posts

  577
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bartek102's Achievements

-1

Reputation

 1. A te 3 elementy z prawej strony deski zidentyfikowałeś ? Są od jakiegoś innego zamknięcia . Mam takie same , ale pozostają zagadką .
 2. Gawand , odpuść sobie . Paru hejterów którzy są tolerowani przez adminów jest w stanie zniszczyć każdy wątek . Dlatego to forum umiera.
 3. Pierwsze zdjęcie ewidentnie Warszawa. Widać typową dla tego miasta zabudowę mieszkalną.
 4. Też uważam , że to prowokacja WKZ że takie pozwolenia dają . Macie racje lepiej z nich nie korzystać.
 5. Por.Wojas dobrze że napisałeś w czasie przeszłym. Tylko jaki to ma związek z faktem ,że WKZ w całym kraju dają pozwolenia na poszukiwania stowarzyszeniom i indywidualnym poszukiwaczom ?
 6. A pytania i odpowiedzi znam ponieważ : 1. Przeczytałem ustawę 2. Zapoznałem się formularzem wniosku różnych WKZ 3. Kilkanaście razy składałem wniosek na poszukiwania
 7. Oczywiście że nie . Pozwolenia wydawane sa terytorialnie przez konkretne WKZ lub ich delegatury. Zazwyczaj np tereny nadleśnictw pokrywają się z terenami konkretnych delegatur WKZ Por.Wojas widzę że wiesz o co chodzi tylko zadajesz podchwytliwe pytania :) Gwarantuje Ci że jak dostaniesz pozwolenie z 1 nadleśnictwa i zgodę od konserwatora na to nadleśnictwo to tematu nie przerobisz przez 10 lat.
 8. Możesz ryć na terenie na który masz zgodę od właściciela terenu, czyli np nadleśnictwa czy też prywatnego właściciela gruntu. W niektórych rejonach polski zwłaszcza Polska północna i zachodnia gdzie jeden właściciel ma setki hektarów pól i łąk zgoda od kilku gospodarzy załatwia kwestie poszukiwań na cały rok , tak samo jest w nadleśnictwach które jako jeden podmiot zarządzają 1000 hektarów lasu.
 9. Dokładnie 82 złote , tyle kosztuje opłata za wydanie decyzji przez konserwatora na poszukiwania. Maksymalnie na rok , z możliwością przedłużenia .
 10. Jaką wiedzą ? Konserwatorzy wydają setki jeśli już nie tysiące pozwoleń w skali kraju na prowadzenie poszukiwań . Korzystają z tego stowarzyszenia i indywidualni poszukiwacze. Wystarczy uzyskać zgodę właściciela terenu wypełnić prosty 3 stronicowy wniosek , zapłacić kilkadziesiąt złotych i szukasz legalnie np cały rok. Pytam jaką wiedzą ? Potrzebujecie specjalnej instrukcji co wpisać w rubrykę Imię i Nazwisko" ? Możecie beczeć dalej , że ie miałem zgody i mnie złapali a przecież ratowałem kopiejki przed nawozami i należy mi się medal a nie zawiasy".
 11. To co znajdę oddaje do muzeum które wskazałem konserwatorowi we wniosku na pozwolenie.
 12. Ja nie muszę się ukrywać , kopię legalnie z pozwoleniami od konserwatora, tylko śmieszy mnie beczenie takich nieszczęsników jak ty.
 13. Lepiej zdradź jakich ustawień używasz w wykrywce , że przez 20 lat znajdowałeś tylko boratynki. To musi być jakaś super maszyna z taką dyskryminacją.
 14. 200 boratynek ? Z jednego dołka ? :) Były obok skorupy gliniane ?
×
×
 • Create New...

Important Information