Skocz do zawartości

Autoliza


aro75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja nie trzymam tego syfu tylko po elektro od razu się pozbywam. Czasem trzeba nawet kilka razy zmienić podczas jednego czyszczenia ale to tylko wtedy kiedy naprawdę się zasyfi. Jak dobrze wszystko zabezpieczysz to nie ma opcji, że wyjdzie rdza. Szczelna powłoka z b44 na fancie i nic nie ma prawa się pojawić.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w autolizie jest wdychanie tego syfu jak się jedzie" szczotą drucianą na wiertarce więc polecam używanie maseczek ochronnych .Jeszcze żeby znaleźć cudowny" środek do konserwacji po autolizie to by było git. Ja stosowałem parafinę rozpuszczoną benzynie ale wychodzi po pewnym czasie rudy syf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
gratuluje hałerka
po taninie polecam użyć B44. Wg uznania H80(z grafitem koniecznie jeśli się zdecydujesz),zabezpieczą hełm na amen,przy okazji mniejsze otworki się zasklepią
przejrzyj:http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=668122


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 16:43 19-09-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B44 przy pokrywaniu było dobrze rozpuszczone,rzadkie,pokrywałem kilka razy by nie było glutów.
Dziurki zalepiałem punktowo pędzelkiem ale do tego roztwór był gęściejszy,jak kisiel-mniej acetonu

Patrząc na stan Twojego hałerka chyba też popróbuje autolizy na kolejnym trafieniu

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Tak przyglądam się waszym postom koledzy i powiem że bardzo ładnie to wychodzi. Chyba się skuszę na tę metodę. Czekam na chełmik który dotrze i tu moje pytanie ; co z fasunkiem przy zastosowaniu tej metody, rozumiem że farba i kalka jeżeli jest to baju baj. Lepiej rozdzielić przed przystąpieniem do kąpieli ? Pozdr:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
mam pytanie czy można robić autolizę na polu(dworze) przy takiej zimowej pogodzie?? czy na przykład ten roztwór nie zamarznie??

Mam trochu złomu do oczyszczenia a nie chce się bawić w domu takimi chemikaliami:) pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panowie, skusiliście mnie - zupa się gotuje w garażu. Na próbę 4 pociski mośka i kuty gwóźdź. Nie wiem tylko czy nie owinąłem za cienkim drutem alu, bo 0,8 do spawania (akurat taki mi się nawinął), ale do tak małych rzeczy może akurat się spisze, okręciłem gęsto. Jutro się okaże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,czy do autolizy bagnetu ściągają panowie okładki?W moim przypadku są to okładki ebonitowe (mauser).Czy kret w bezpośrednio im nie zaszkodzi.Po moich doświadczeniach z elektrolizą wydaje mi się że coś tam jednak podżera (a może jestem przewrażliwiony)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...
Witam, mam pytanko, dla nie których może być śmieszne, dla innych głupie, ale chciałem się dowiedzieć co to jest ta tanina o której każdy pisze? co to za środek/środki, i jeszcze chciałem się dowiedzieć dokładnie po kolei co trzeba zrobić po autolizie, zacytuję parę postów, bez nazw ich autorów, bez urazy:) np. ,,i pokryty taniną trochę za słabo mam ją rozcieńczoną bo mocno daje na czarno -
tanina proszek
spirystu 98%
trochę wody'' albo ,,zabezpieczone jest taniną- którą rocieńczyłem ze spirytusem 98% i wodą'' ta tanina to proszek? do prania? +spirytus i woda? i jeszcze to ,,po taninie polecam użyć B44. Wg uznania H80(z grafitem koniecznie jeśli się zdecydujesz'' gdzie można kupić to B44 ? i jak brzmi pełna nazwa tego środka, i to trzeba też z czymś rozcieńczać?
I teraz tak: po autolizie trzeba oczyścić przedmiot np. ,,szczotka druciana na wiertarce
płyn do mycia naczyń
gorąca woda
szczotka z twardego włosia''? i później dać tą tanine a następnie to B44 i gotowe?

Pozdro, proszę o wyrozumiałość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie