Skocz do zawartości

Autoliza


aro75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, zacząłem nieco próbwać autolizy. Efekty są bardzo dobre, głownię od liścia włożyłem na dobę do 600 ml. 15-procentowego roztworu NaOH i rdza zeszła całkowicie. Mam problem z czarnym osadem, nie chce zejść pod drucianą szczotką i wielokrotnym płukaniem. Detergent pomoże, czy trzeba koniecznie zastosować szczotkę na wiertarce? Na razie głownię włożyłem na kolejną dobę do kąpieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

i starczy . Więc wynika , że poczyszczone , a tak naprawdę czyszczenie dopiero się zacznie , trzeba teraz powyciągac jakoś gwoździe i poczyścic otwory po nich . Ale na razie mi starczy , prawie dwa tygodnie to trwało z przyczyn technicznych - wszystkie natomiast są zakonserwowane i to ponoc dobrze - jakimś dobrym olejem do broni , zobaczymy . Na koniec chciałem wszystkim podziękowac , za wprowadzenie mnie w autolizę , podpowiedzi i cierpliwośc . Dzięki i obfitości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mnie wymęczyły te podkowy , ale znając siebie , to pewnie zabiorę się za gwoździe i przez otwory jeszcze raz drut i delikatna kąpiel , a potem czyszczenie od nowa , ale nie wiem kiedy . chciałem tylko podziękowac i byc słowny . obfitosci .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyczyszczone. Czy elektroliza wyczyściła by rdzę w tych zakamarkach? Bo tak się zastanawiam, czy elektroliza byłaby przydatniejsza w czyszczeniu bardziej złożonych przedmiotów, czy też efekt bedzie zbliżony do autolizy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury Kolega pisze. Otwory znakomicie czyści elektroliza, kwestia umiejscowienia elektrody. Jeżeli elektroda przechodzi przez otwór będzie on perfekcyjnie wyczyszczony. Wsadzając przykładowo elektrodę do pochwy bagnetu znakomicie czyści się jej środek. Tym samym sposobem czyści się lufy karabinowe z tombaku i innych metalicznych pozostałości pocisków. Trzeba pamiętać że elektroda nie może mieć styku z przedmiotem czyszczonym. Dla tego czyszcząc taką lufę drut będący elektrodą oplata się żyłką. Jest to przykład że przy czyszczeniu trzeba myśleć i kombinować a mówić że się nie da.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Z moich obserwacji wynika, że autoliza świetnie zmiękcza rdzę, jednak pozbycie się jej z zakamarków jest nieco problematyczne. Teraz pozostaje mi znaleźć tylko odpowiednie źródło prądu do elizy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie