Skocz do zawartości

Autoliza


aro75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Pozwole dolozyc swoje trzy grosze do tego wontku. Wczoraj poraz pierwszy dokonalem czyszczenia za pomoca autolizy i przyznam ze efekt jest mega zadowalajacy.
XII wieczny gwozdz przed czyszczeniem umyty jedynie mydlem i szczotka do paznokci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 6 months later...
Mam propozycje nie do odrzucenia, czy znalazł by się któś, kto podejmie się oczyszczenia paru fantów, bo mnie nie wychodzi..? Obojętnie, elektroliza, autoliza. No i odpowiednia konserwacja do tego..
Oczywiście nie za nic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ataka co jest trudnego w :
a)owinięciu przedmiotu drutem ameliniowym
b)włożeniu go do pojemnika
c)nasypaniu kreta do rur
d)zalaniu ciepłą wodą
e)odczekaniu kilku godzin
f)oczyszczeniu fanta szczotką drucianą i ew powtórzenie od pnktu a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Próbowałem wczoraj autolizy z cynkiem. Pociąłem blachę cynkowa na paski, owinąłem przedmiot, styk z metalem był, roztwór 15% NaOH i............... nic.
Zero reakcji i działania.
Nastawiłem dziś w aluminium i aż miło jak rdza odpada.
Dodam, że blacha cynkowa praktycznie czysta, bo topi sie w piecu bardzo ładnie.
Więc to raczej lipa z tym cynkiem... Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego 2015.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

roztwór starałem się otrzymac 15% , czas 16 godzin ( niestety ograniczony , mogę powtórzyc po 12 godzinach dopiero ) . przecinaczek coś się nie doczyścił dokładnie ze rdzy . nie wiem , czy coś źle zrobiłem ? woda ciepła , nawet dosyc ciepła jak wkładałem przedmioty ? czy poprostu za bardzo pokryty był jeden z nich ? i na ile go teraz dac do roztworu ? spróbuję na 3 , 4 godzinki ) szczotka ręczna , mała , ale nie wydoliłem , dokonałem zakupu szczoteczki na wiertakę taką zwykłą domową ( a miałem nie inwestowac ani grosza , a to widzę dopiero się zaczyna , niedobrze ) , ale nie wszędzie dojdzie ta szczotka na wiertarce , ani ta ręczna , więc pewnie inny typ jest potrzebny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skusiłem się na tę metodę , bo najwygodniejsza dla mnie i tylko dla tego , że szkoda mi tych podków ( potem pewnie zaczną się pytania o nie ) . ( przecinak i kołatka ? były próbą , sprawdzeniem siebie i bezpieczeństwa tego co robię ) teraz właśnie kwestie bezpieczeństwa , bo to jest dla mnie najważniejsze . wiadomo wychodzi 15% roztwór ługu w zasadzie , 3% już zaczerwienia skórę , nawet delikatnie zaszczypie , więc okulary , rękawice , maseczka , bo powiem szczerze , że cuchnie wręcz ta zachodząca reakcja ( komicznie w tym wyglądałem , he,he - hałbica do szlifowania i skórzane rękawice spawarskie do łokci ) , przedmioty wyciągałem i wkładałem drutem , wszystko w wiaderku na dwóch cegłówkach i jakiejś płycie pilśniowej . teraz kolejne pytanie , wytwarza sie chcąc nie chcąc wodór - to jest dla mnie ważne bardzo ( jestem panikarzem trochę , dla tego też nie tykam między innymi militarki ) - na ile on w tym przypadku jest niebezpieczny ? roztworu jest 2,8 litra , jedyny wywietrznik to okno dachowe małe , które jest 2,5 metra nad . palę papierosy , jakbym się zapomnial i wszedł z fajką w trakcie tej reakci , czy lecę wysoko i patrzę z góry , czy nic się nie dzieję , pech chce , że 3 metry nad w dzień trwają prace na dachu , remont kominów , dla tego w dzień wszystko wylewam i czekam do wieczora . czy nie przesadzam . dzięki za cierpiliwośc i poroszę naprawdę o parę wskazówek . ps.na razie bida , więc nie inwestuję już w nic przez parę dni , natrę oliwką na tydzień , dwa , a potem was popytam co dalej . pozdrawiam i obfitości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie