Skocz do zawartości

Autoliza


aro75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ok może zależy po jakim piwie jest puszka? ja owijałem kasztelan" em, po nocy został sam nadruk zewnętrzny a detal owinięty jest teraz bez rdzy tylko oblepiony takim czarnym mazutem" który stwardniał i będę musiał go szczotkować chyba?

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.
opis i wyniki mojego wczorajszego eksperymentu:

Skroiłem całą puszkę - bez denka i wieczka, w jeden długi pasek. Przejechałem go papierem ściernym. Owinąłem przedmiot. Wrzuciłem do ciepłej wody i zasypałem kretem. Po ok 30 minutach po puszce zostało tylko wspomnienie, woda zrobiła się prawie czarna. Na detalu zostały jednak miejsca gdzie była rdza, zamieniła się tylko na jeszcze bardziej czarną. I tu pytanie - czy zawsze tak jest? czy może Wasze metody [z drutem itp] powodują ze wszystko samo odpada? Czy zawsze trzeba szczotkować po autolizie? Nie potrafię ocenić tak do końca czy ta autoliza na puszce działa czy nie.

dzięki
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem puszka to lipa jest za cienka,tak samo jak folia aluminiowa.U mnie woda nie robiła się czarna ,myślę że u Ciebie reakcja poszła za szybko i nie wszystko odpadło.Jeżeli owiniesz grubszym drutem to spokojnie będzie sobie pykać i dwa dni.Drutu szukaj na złomie po starych instalacjach elektrycznych Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam w pracy na stanie wodorotlenek sodu(ług sodowy) o stężeniu 50 %, jakie najlepsze stężenie będzie dla hełmu? Np 10 litrów wody a ile ługu? Jeśli chodzi o drut aluminiowy mam go pod dostatkiem u mnie w robocie demontowali starą instalacje elektryczną i w ten sposób stałem się posiadaczem tego surowca który starczy mi chyba do końca życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
witam,
czy można stosować wiadra z tworzywa sztucznego? nie wiem jakie to jest ot typowe plastikowe" wiadro. Nie rozpłynie się?

pozdro

P.s. puszki po piwie jako materiał - stwierdzono doświadczalnie - nie na da je się ! ;) zacząłem zbierać drut aluminiowy którego pełno na polach i lepiej to działa, a teraz testuję cynkowy parapet znaleziony na dzikim wysypisku śmieci w lesie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie