Skocz do zawartości

Autoliza


aro75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Owijanie paskami z blachy cynkowej jednak bardziej pracochłonne, aluminium łatwiej się obwija i lepiej przylega.
W sieci znalazłem drut cynkowy 99,9 Zn nie trzeba by było ciąć blachy na paski .
pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
ja od siebie dorzucę, że problem z pojemnikiem można rozwiązać kupując doniczkę balkonową, rozmiar według potrzeb, cena niska 10-12 zeta, no i najważniejsze sprawdzone i działa

pozdrawiam gudek82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcin 1984: odnośnie drutu aluminiowego (piszesz skąd go wziąć) -to poradził bym pójść do skupu złomu metali kolorowych tam na pewno coś znajdziesz. Nawet jeśli sprzedawca nie będzie miał na stanie od ręki to porozmawiać a na pewno coś odłoży. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mecenas12. W sumie ostatnio robię raczej elektrolizę a i troche alu wpadło ze starego karnisza ale info zawsze się może przydać ;) Sebo_sek - plastikowe pojemniki jak najbardziej ok, kibelka nie zniszczy :)

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak długo ma trwać autoliza ? Do ustania tego procesu gotowania " czy jeszcze ma sobie przedmiot tam leżeć ?

Czy po ustaniu przygotować wszystko od nowa wymienić roztwór i robić dalej do uzyskania efektu ?

Jaki ma być stosunek kreta do wody ? 150g na litr wody ?

Jakiej grubości ma być drut którym owijamy przedmiot ?

Jakie przedmioty możemy poddać autolizie ? tylko stalowe czy łuski i np. pociski również ? Jednym słowem z jakiego materiału wykonane przedmioty poddajemy autolizie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić 15 % roztwór ( teoretycznie ) wiec kret 500g. to musi być 15 % całego roztworu.

Mniej więcej to obliczając na szybko możesz zrobić roztwór z 500 gram kreta i i 2850 gram wody.

Tłumacząc łopatologicznie bierzesz 2,8 litra wody i wsypujesz tam opakowanie pół kilograma kreta. I powstaje roztwór około 15 %
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy próbował ktoś z Was drodzy koledzy cynku w sprayu bądź aluminium. Jak myślicie czy to mogłoby zadziałać?
Mam na myśli naniesienie kilku warstw i autoliza.

Cynk http://www.technika.krakow.pl/index.php?p384,cynk-w-sprayu-srebrno-jasny-400ml-opn

Aluminium http://www.technika.krakow.pl/index.php?p513,aluminium-w-sprayu-400ml-opn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
witam. znalazłem ostatnio dość spora łuskę, prawdopodobnie ppanc.40mm?? nie znam się ... i urzyłem autolizy do jej wyczyszczenia. wszystko ładnie , 2 dni się moczyła... grudki rdzy schodziły nawet po przejechaniu ręką... ale został na łusce czarny osad. potraktowałem ją szczotką drucianą na wiertarce, ale za dużo to nie dało bo nadal ma czarną barwę, troche mniej intensywną jak przed czyszczeniem wiertarką ale jednak ma. można to usunąc jakimiś preparatami? czy może jeszcze raz do autolizy??? proszę o odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie