Jump to content

remington

Forum members
 • Content Count

  746
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Tu wystarczył by fosol, szczoteczki i cierpliwość. Narawdę można było z tego hełmu sporo farby wyciągnąć.
 2. Jak się łuszczy farba, to paraloid. Jak nie, to starczy zawoskować
 3. Cóż,nawarstwienia korozyjne zeszły, ale czy wygląda lepiej? Z małymi obiektami, z licznymi, drobnymi szczegółami jest ten problem, że te istotne, drobne elementy częściowo zachowane są już tylko w niemetalicznej, przetworzonej korozją warstwie. Zgodnie z zasadą nie powinniśmy dopuścić do ich unieczytelnienia, czy zniszczenia. Lepszy efekt uzyskalibyśmy tylko przy czyszczeniu mechanicznym bez całościowego roztwarzania patyny i korozji, ewentualnie punktowo wspomagając się chemią nanoszoną pipetką czy wacikiem.Dobrze wypłukany, wysuszony i zabezpieczony obiekt trzymany we właściwych warunkach powinien być stabilny, nic nie powinno się dziać z nawarstwieniami.
 4. Anoda nie musi wystawać. Wystarczy że ją połączysz grubszym drutem pośrednim z zaciskiem prostownika. Z zaciskiem nic się nie stanie, a czasem tylko wymienisz kawałek drutu.
 5. Anoda nie zawsze jest pożarta, np, jak ją zrobisz z blachy nierdzewnej. Anoda to anoda, czyli plus(+). Patent trzeba konstruować indywidualnie do czyszczonego fanta. Przykładowo czyszcząc wnętrze rury wsadzam do niego anodę-płaskownik, na który nabijam kilka plastikowych nakrętek od butelek. Na zaostrzony koniec płaskownika nabijam korek gumowy, lub od wina.
 6. 1. Nie, gaz dalej leci. 2. Wprowadź anodę do środka, ale dobrze zabezpiecz by się nie stykała i nie robiła zwarcia.
 7. Witam. Elektrolizę uskuteczniam juz ładne parę lat, czasem jednak mam do obrobienia większe przedmioty i prostowniki do ładowania akumulatorów czasem nie dają rady; przepalają się bezpieczniki. Radze sobie w ten sposób, ze daje mocniejszy bezpieznik, a grzejący się układ prostownika hłodze podłaczoną do obudowy dmuchawą samochodową. kłopoty mam gdy trzeba zrobić elektro jeszcze większych rzeczy, a z nowego prostownika poprostu wyłącza się bezpiecznik automatyczny. Macie jakieś sprawdzone patenty jak uzyskać większy amperaż bez przegrzania sprzętu?
×
×
 • Create New...

Important Information