Skocz do zawartości

Putin zaprosił Donalda Tuska na 70. rocznicę Katynia!


Rekomendowane odpowiedzi

Putin zaprosił Donalda Tuska na 70. rocznicę Katynia


PAP2010-02-03

Premier Rosji Władimir Putin zaprosił premiera Polski Donalda Tuska do Katynia w kwietniu na uroczystości rocznicowe - poinformował rzecznik szefa rosyjskiego rządu Dmitrij Pieskow.

Pieskow powiedział, że zaproszenie zostało przekazane w czasie rozmowy telefonicznej, do której doszło z inicjatywy strony rosyjskiej. Taki sam komunikat przekazało chwilę później polskie Centrum Informacyjne Rządu nie określając, czy premier Tusk zaproszenie przyjął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Премьер-министр России Владимир Путин пригласил главу польского правительства Дональда Туска в Катынь. В этом году там пройдут траурные мероприятия, посвященные 70-летней годовщине расстрела в этом населенном пункте польских офицеров.

Как рассказал журналистам пресс-секретарь российского премьера Дмитрий Песков, Д.Туск ответил на приглашение согласием.

В ходе телефонного разговора, состоявшегося по инициативе российской стороны, главы правительств обсудили состояние и перспективы развития торгово-экономических отношений, а также взаимодействие в сфере энергетики. В.Путин и Д.Туск также договорились провести в апреле 2010г. заседание межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству в Калининграде.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rosyjskim tekście informacja,ze Tusk wyraził zgodę na zaproszenie.
Rozmawiano także o dwustronnych stosunkach handlowo-ekonomicznych,o energetyce i o planowanym na kwiecień posiedzeniu dwustronnej komisji handlowo-ekon.współpracy w Kaliningradzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie spodziewałem się ze strony Putina takiego gestu.Widzi jak psują się nasze stosunki z uKrainą i to jest dobry moment na poprawienie stosunków z Rosją a nasz predzio niech zgrzyta w ciemnym kącie zębami, że idzie nie po jego myśli.Może w przyszłości zaprosi nas do skrócenia dystansu między naszymi państwami :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacenty nie denerwuj się, H2HSnake ma wiele racji w tym co mówi. Ślepa nienawiść Kaczyńskiego do tego co rosyjskie zrodziła nieodwzajemnioną miłość na linii Kaczyński-Juszczenko. Lech II ślepy i głuchy na sygnały co wyprawia jego przyjaciel Juszczenko widział tylko Rosję do której podchodził jak do wroga nr 1 ( w czasach gdy liczy się gospodarka ). Nasza zardzewiała szabelka, w mniemaniu prezydenta, miała trząść Ukrainą i Gruzją a przy okazji kłuć po oczach Rosję. A tu niestety ten wierny" przyjaciel Juszczenko takie numery wycina. Mnie osobiście od dawna marzy się poprawa relacji z Rosją, bo jak wiemy za polityką idą relacje gospodarcze nawet kosztem neobanderowskiej Ukrainy której należy się izolacja ( przecież reżim Łukaszenki na Białorusi to pikuś pzy tym co wyprawia Juszczenko ). Paradoksem jest to że właśnie wybór Janukowycza na Ukrainie zapewne poprawi nasze relacje z Rosją.
P.S. Chciałbym aby kiedyś powstał polsko-rosyjski film o walkach polskiej samoobrony i sowieckiej partyzantki z rezunami na Wołyniu. Taki wspólny film niejednego neobanderowca przyprawiłby o zawał serca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Co racja to racja. Jak to widać z historii carska rosja , związek radziecki i teraz Wielikaja Rasija to nasi najlepsi przyjaciele ... bo słowianie. Ja tam jakoś po rusku sie dogadam cyrylicą też napiszę i wódkę mogę pić ze szklanki,a to że mój dziadek przewraca się teraz w grobie jak widzi co piszę to nie moja wina ...głupi był do kwadratu , bo mając 17 lat w 1920 r. poszedł z Dęblina z Piłsudskim napieprzać sowietów żebym mieszkał w Polsce ,a potem w 1939 polazł tłuc szkopów żebym mieszkał w Polsce ... a żeby Go pogięło starego durnia jak by siedział w chałupie to teraz nasza gospodarka by kwitła ! każde dziecko teraz wie że nasi sąsiedzi to nasi odwieczni przyjaciele i chodzi im głównie o dobro Polaków . Tylko barany tego nie rozumieją ! Niech żyje Putin nasz przyjaciel ,kanclerz niemiec też niech żyje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...
Nie wiem co zrobię- akurat tylko Oplami jeżdżę :-( A to przecież germańska ( prawie ) marka i też można pod wyrzuty sumienia rozciągnąć.

A prawdy ( czyli dlaczego akurat teraz ) Putin zaprasza Premiera chyba nie poznamy. Tym bardziej, że pojawiła się informacja iż Prezydent Kaczyński chętni by się dla odmiany pojawił w Moskwie na uroczystościach w maju.
Nawet jeśli Rosja czy Ukraina nie zrobi jakiejś wolty, to i tak nasze elyty skoczą sobie do gardła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia - jeden z czynników w temacie - w jakim celu, zaprosił"...
jak już słychać...
- Obydwaj chcą jechać
- Ważniejszego" nie zaprosili
- i jest problem:
- a jak pojedzie - co się wydarzy ?
- a jak nie pojedzie - tzn., że się ugiął" - i ma ograniczoną wolę"...
Zgodnie z wcześniejszą tradycją - dym medialny - że nie zaprosili, kto powinien jechać itp.
__________________
I - kto medialnie górą - Zapraszający...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w ogóle wzbudziło taką sensację? Przecież Tusek to człowiek Putina i nie został zaproszony", tylko zawezwany. Panie Zakuta etc... widzę ze żyje Pan w wirtualnem świecie GW. Jak już wcześniej pisałem gdzieś na tym Forum, wbrew temu, co wydaje się niektórym naiwnym, stosunek Rosji do Polski nie ma nic wspólnego z Polską, a jedynie ze stosunkami rosyjsko-niemieckimi. Żadne wymachiwanie szabelką przez Lecha II" nie jest zauważane przez Rosjan, bo dla nich państwo polskie nie istnieje, jesteśmy dla nich tylko strefą wpływów! Czy się Rosji wygrażamy, czy polerujemy jej zadek, jak obecny rząd, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia, dla Rosji nie jesteśmy bowiem partnerem! Jesteśmy utraconą prowincją imperium (choć nadal manipulowaną przez razwiedkę) i niczym więcej, dlatego darujcie sobie już te głupawe, michnikowskie wersety o wymachiwaniu szabelką przez kaczora".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba nie zrozumiał moich i Zakuty wywodów.Zakuta to akurat jest jak najdalej od Michnikowskiego światopoglądu, zwłaszcza że z niezrozumiałych a raczej zrozumiałych (bo Giedroyciowych) pobudek GW przyklaskuje nacjonalistom ukraińskim :] i jeździ po kresowianach i patriotach polskich.Rosja nie jest chwilowo ani carską Rosją, ani bolszewicką, Stalina tam nie ma. Jest Putin, ale taki z niego Stalin jak z koziej d*** trąba.Fakt że zrobił taki gest, jest dosyć znaczący, przynajmniej dla nas, opinii publicznej w Polsce.Nie znaczy to że zakończy nasze spory o historię 2 wojny i w ogóle.Na pewno wiąże on ręce Lechowi II , bo jeżeli będzie on teraz wymachiwał szabelką na Rosję która w naszą stronę taki gest wykonała(Katyń to najdrażliwsza kwestia miedzy nami,no i oczywiscie 17 wrzesnia) to wyjdzie na debila,zresztą i tak już wyszedł przy okazji jego stosunku do odradzającego się faszyzmu na uKrainie.Zostanie więc nim podwójnie. Z tej sytuacji korzysta świetnie Donald.Bo to on wyjdzie na polityka ugody i dobrych stosunków z mocarstwami", a Lech II na małego i zakompleksionego pieniacza.W niektórych polskich mediach huczy teraz o wybrykach Juszczenki, Polacy na własne oczy widzą jak psują się nasze stosunki z Ukrainą, jak nasz rząd nie reaguje i daje pluć Polsce w twarz, i to komu, państwu przeżartemu przez korupcję, podzielonemu wewnętrznie,rządzonemu przez ludzi popierających faszyzm ukraiński- czyt integralny nacjonalizm, którego smak my Polacy znamy.
A Rosja wykonuje gest poprawiający częściowo nasze stosunki z nią, czyli Putin doskonale wyczuł moment.Nie wiem czy nie można by powiedzieć, że razem z Juszczenką na dno idzie Lech II.Zwycięzcą zostanie Donald który w ostatniej chwili zdecyduje się na bycie prezydentem :pale mnie to akurat nie cieszy. Niestety nie widzę godnego kandydata na fotel prezydenta w Polsce.A co z Aleksandrem filipińczykiem"? Nie lubię Kwacha bo to komuch, ale szanuje go za to ze oficjalnie potrafił potępić ludobójstwo na Wołyniu.Jak dobrze poszukacie to gdzieś na tym forum jest tekst jego przemówienia a propos Wołynia.Fakty są takie że z Rosją żadnych szans nie mamy więc zamiast gryźć się z nią na każdym kroku trzeba wykorzystać odpowiednie momenty na poprawę stosunków, oczywiście nie kosztem godzenia się na fałszowanie historii.Na to sobie nigdy nie pozwolimy mam nadzieję.
A teraz coś z innej beczki
Komitet "Żydzi przeciwko Hurwitzowi popiera naczelnego rabina Ukrainy i Kijowa, Mosze Reuven Azmana, który postanowił zwrócić Order "Za Zasługi III stopnia na znak protestu przeciwko przyznaniu przez Wiktora Juszczenkę dla ukraińskiego faszysty i kata narodów - żydowskiego, ukraińskiego i rosyjskiego, Stepanowi Banderze, tytułu Bohatera Ukrainy." ... dla niektórych takie państwo jak Polska i Polacy nie istnieje i nie istniało...Szkoda że my goje nie godni być wymienianymi wśród ofiar ukraińskiego nacjonalizmu na równi z żydami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunki i stosunki a mnie się wydaje, że to jawne rżn... znaczy się wykorzystywanie, bo do partnerskich to daleko i to bardzo... A zaproszonko to za uzależnienie".. bo nie wiem czy wiesz ale na 30 latek zostałeś uzależniony... Taki mały gratisik do umowy jak kupujesz samochód to breloczek dostaniesz i to właśnie ten breloczek- Katyń i zaproszenie premiera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie