Skocz do zawartości

Putin zaprosił Donalda Tuska na 70. rocznicę Katynia!


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie mi wyjaśnić i przedstawić swój punkt widzenia. Nie chcę wojny na słowa na forum. Putin zaprosił Tuska dobrze wiedząc o ich wzajemnej niechęci. To prezydent Rosji powinien wystosować zaproszenie dla Polskiego Rządu i Prezydenta a nie premier Putin. W Rosji Putin gra pierwsze skrzypce a Niedwiediew drugie. Powstała niezręczna sytuacja, że pominięto zaproszenie dla urzędującego prezydenta, który znalazł się w nader niezręcznej sytuacji. Prezydent na prawo reprezentować naród w czasie uroczystości Katyńskich. Rosjanie zapraszając Tuska pokazali, że im nie zależy na pojednaniu. Możecie się nie zgodzić ze mną, ale przynajmniej uszanujcie moje zdanie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zawsze istnieją kol. Mikael dwa punkty widzenia - ten który widzimy...oraz ten z którego spoglądamy.
Napisałeś że Rosjanom nie zależy na pojednaniu...a nie przyszło Ci do głowy że istnieje tzw. drugie dno" ?
Niby jakie pojednanie" ma Kolego na myśli w wykonaniu Kaczyńskiego ? Kolejna , niepotrzebna zadyma ?
Tiaa...niech weźmie do swojej świty Kurskiego , brata i kilku innych prawdziwych Polaków" - na kilka najbliższych lat możemy zapomnieć o jakichkolwiek rozmowach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Komunistycznej Partii Rosyjskiej Federacji od lutego wisi" film o Katyniu - dziś informacje o tym w newsach
Oto ta strona: http://kprf.ru/international/75932.html
Film trwa ponad 30 minut,ale nie byłem w stanie oglądać,bo co 2 trzy sekundy kolejne klatki zatrzymywały się.Mój komputer OK,programy też.Może ktoś mi podpowie,co się dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś namierzany...

A wracając do Katynia, Putina, zaproszeń, dąsów i niedomówień.
Mamy pretensje do Rosjan, że dowolnie interpretują historię i traktują ją utylitarnie.

Zamieszczony na HP wątek o naszych tubylczych czerwonych braciach dowodzi i ich ilorazie ynteligencji, że mocno sprawnych umysłowo inaczej* nie musimy szukać za garnicą.




* Dla jasności- nie jest moim celem obrażanie osób z dysfunkcjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Rosjanie zaprosili Jaruzelskiego. Oczekują decyzji L. Kaczyńskiego

Administracja prezydenta Rosji Dmitrija Miediwediewa zaprosiła generała Wojciecha Jaruzelskiego do Moskwy na uroczystości z okazji 65. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej – poinformował Władymir Kożin.
Urzędnik prezydenta Miediwiediewa poinformował, że swój udział w uroczystościach potwierdziło już 12 przywódców państw.

Kożin podał, że administracja prezydenta oczekuje na odpowiedź od władz Polski, Białorusi, Turkmenistanu, Wielkiej Brytanii, USA, Czech, Włoch, Estonii, Chin, Grecji, Kanady i Izraela.

Kożin wymienił 86-letniego Jaruzelskiego wśród dziewięciu byłych szefów państw, którzy walczyli na frontach II wojny światowej w Europie i którzy zostali zaproszeni na majowe uroczystości do stolicy Rosji. W gronie tym znaleźli się również m.in. byli prezydenci USA i Francji - George Bush-senior i Valery Giscard d'Estaing.

Jaruzelski uczestniczył już w 2005 roku w Moskwie w obchodach 60. rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą. W tamtych uroczystościach wziął też udział ówczesny prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.


http://wiadomosci.onet.pl/2147619,12,rosjanie_zaprosili_jaruzelskiego_oczekuja_decyzji_l_kaczynskiego,item.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie