Skocz do zawartości

Putin zaprosił Donalda Tuska na 70. rocznicę Katynia!


Rekomendowane odpowiedzi

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski zwraca uwagę, że zgodnie z regułami protokołu dyplomatycznego Kancelaria Prezydenta za pośrednictwem MSZ powinna poinformować o wyjeździe Lecha Kaczyńskiego urząd prezydenta Dimitrija Miedwiediewa, a nie rosyjską ambasadę w Warszawie. W takim przypadku informację w formie noty dyplomatycznej nasza ambasada przekazałaby Rosjanom. Nie byłoby możliwości zagubienia czegokolwiek"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wynika z tego ze personel kancelarii prezydenta jest niekompetentny dowykonywania swoich obowiazkow.
A moze tak mialo byc? Prezydent bedzie wyrazal zyczenia ,
i uwaza ze juz wszystko zalatwione?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jaca2004 czegoś Pan taki nerwowy,ja na Rosję nadawać nie mogę.Zabroniła mi tego moja babka.Jej brata zamordował Stalin w Ostaszkowie,z tamtąd dostali ostatni list od niego.Ale Ona powiedziała, że mu wybacza,za to co zrobiła dobrego komuna dla niej.Pana Dziadek moja Babka,dwie historie,Panie buduj Pan nie niszcz.Niemcom wybaczono a Ruskim nie bo co za słaby rubel do euro?Zacznijmy żyć normalnie,Tzn wybaczyć ale i prosić o wybaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacek1962. Ja na nikogo nie nadają i cały czas proszę o wybaczenie: Rosję za :smutę , zabory , rok 1920 ( że nie daliśmy im uszczęśliwić całej europy) , naszą napaść 17 września 1939 ,i fałszywe oskarżenia o złe traktowanie paru sanacyjnych wojaków w domu wczasowym w Katyniu , za wywiezione dobro narodowe. Niemców proszę o wybaczenie za Grunwald ,rozbiory , Hakatę i wóz Drzymały. Za powstanie wielkopolskie i śląskie. Za to , że nie daliśmy im zbudować sobie autostrady do Prus( i pewnie dlatego z własnej głupoty do dzisiaj ich nie mamy ) za wrzesień 1939 i leśnych bandytów z AK BCH AL. Za to że w 1944 próbowali przebudować nam Warszawę w nowoczesne miasto z szerokimi ulicami ,a my jak zwykle nie zrozumieliśmy dobrych intencji. Za Dywizjon 303 , za polskie obozy koncentracyjne i za wywiezione dobro narodowe .... No dobra ja tak przepraszam , wybaczam i proszę , a mnie ktoś kiedyś przeprosi ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacenty jeszcze raz ale inaczej,wieś w której mieszkam Kosina k/Łańcuta,w najechali Tatarzy to był bodajże18w,Wszystkich/dokładnie/mieszkańców,zamknęli w kościółku i podpalili go,nie ocalał nikt.Właściciel wsi sprowadził,osadników z niemiec,oni zbudowali na miejscu tego spalonego nowy .Jest on pod wezwaniem św Sebastiana męczennika.Ponieważ jest już nowy.Ten używany jest nie często.Puenta:kogo teraz zamordować zamknąć,Tatarów?Muslimów Na końcu mojego pola jest tablica pamiątkowa w tym miejscu niemcy zamordowali ukrywającą się rodzinę żydowską,Małe dzieci też.Dalej w sąsiedniej wsi Markowa niemcy zastrzelili rodzinę Ulmów całą ich winą było to że ukrywali Żydów.Ojca,matkę dzieci takie paroletnie też.Panie Jaca ilu ludzi tyle historii.Powiec Pan jak długo będzie jeszcze trwał ten chocholi taniec,licytowania kto jest bardziej winny a kto mniej.Jeżeli nie Wy ludzie młodzi to kto to zakończy?Panie Jaca są ludzie którym jest to na rękę,bo jak nie ma chleba to chociaż,zawody sportowe.Panie Jaca historia to nie supermarket że wyciąga się co najlepsze .Mój śp dziadek służył w wojsku w latach 30-w Stanisławowie,w 39 r walczył pod Łodzią.Był w artylerii jestem z niego dumny,lecz są rzeczy z których mniej jestem dumny,tj zachowania się naszej armii na ziemiach wschodnich.Mój dziadek,teść,4 sąsiadów odbywali służbę na ziemiach wschodnich,w domu mojego teścia przez prawie 2-lata mieszkała rodzina uciekinierów z podola.Panie Jaca jak bym miał kamieniem rzucić w ukraińców nie rzucę wybacz Pan.Tyle jest prawd ilu ludzi, pytanie jest jedno jak długo jeszcze?.Jeśli nie my to kto?Ijeśli nie teraz to kiedy?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacek1962 ma Pan całkowitą rację, że ile ludzi tyle prawd ,a ponieważ już doszliśmy do tego ,że obaj przebaczyliśmy i poprosiliśmy o wybaczenie to ...żeby nie wracać do zamierzchłej historii ponieważ powinien liczyć się dzień dzisiejszy wyłażę z domu wypić jakieś małe piwko z Jurą ( Ukrainiec ) ,Johannesem ( Austriak) ,Albertem (Amerykanin )Patryk (Francuz) i Theo (Holender). Ciekawe czy dzisiaj jak już obgadamy nasze kobiety ,problemy z dzieciakami ,pogadamy o kasie , firmach , dziurach w drogach i rzucimy trochę fuck-ów na polityków , a potem zaczniemy dyskusję o historii ...to czy wreszcie dojdziemy do jakichś wniosków na temat dobra zła i sprawiedliwości dziejowej ...czy jak zwykle wyjdzie ,że uczyliśmy się historii z innych podręczników i ,że teraz trzeba się tylko zastanowić u Kogo robimy następną imprezę , Kto Kogo odwozi do chałupy i czy lecimy na narty do Włoch czy nurkować w ciepłym morzu ? z tym też mamy problem żeby się dogadać ,bo Johannes ma z Wiednia najbliżej ,a my nie bardzo chcemy ułatwiać mu życie. Niech się też trochę wysili :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jaca otym co zrobić abyśmy siebie lubili, uśmiechali się do siebie i przyczyn nieszczęść nie szukali u sąsiada tylko przedewszystkim u siebie.Aby to co było nas nie dzieliło tylko byśmy szukali tego co łączy.Dzieli nas wiele poglądy polityczne,religijne,ocena przeszłości,ale myślę że łączy nas jeszcze więcej,chcielibyśmy chyba wszyscy abyśmy żyli w normalnym kraju,praworządnym bogatym,to hasła ale do czegoś trzeba iść.Jeśli chodzi o imprezki to ja biorę udział w znacznie szerszym obszarowo gronie/UK/tak szukamy tematów wspólnych i tego co łączy a historię zostawiamy historykom.U mnie na wsi mówią lepszy jest dobry sąsiad blisko niż przyjaciel daleko.Jak coś się stanie gdzie pójdę po pomoc jak będziemy żyli w niezgodzie.Rosja to nasz sąsiad dzieli nas wiele ale i łączy wiele.Tusk rozmawiając z Putinem powinien mówić o przyszłości.My powinniśmy pamiętając o przeszłości widzieć przyszłość.Takie jest moje skromne zdaniejjeśli Pana uraziłem w którymś z moich postów przepraszam-nie było to moim celem.Pozdrawiam Pana i wszystkich forumowiczów Jacek Borcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacek nie ma mowy o jakimkolwiek urażaniu :)Mnie chodzi tylko o to , że co innego to zwykłe stosunki normalnych ludzi ,a zupełnie co innego politycy ich fałszowanie historii i popieprzona wielka polityka" przez którą giną potem na wojnach miliony. Niestety giną ,bo każdy polityk znajdzie trochę popapranych wyznawców. Sęk w tym ,że jak normalny człowiek puści bąka to mówi przepraszam , a jak wielki polityk ... to całą sprawę zwali na kogoś innego ,a świadków się kupi ,zastraszy lub wystrzelają ich tajne służby :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja nie uwzięła się jakoś szczególnie na polskich oficerów i intelektualistów, którzy zginęli w Katyniu. Były to czasy terroru, który dotykał wszystkich. Rozstrzeliwano tak samo polaków jak i miliony obywateli rosyjskich w tym ich elity i naukowców np. Tupolew i Polikarpow zostali zesłani do łagrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czegoś tu nie rozumiem ,albo inaczej... rozumiem ,że Polaków i miliony mieszkańców związku radzieckiego kazał rozstrzelać lub zagłodzić na śmierć ... Czas Terroru" domyślam się ,że to jakiś patent zegarmistrza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Putin nie chce się zgodzić na takie uproszczenia by obarczać winą wszystkich Rosjan. Czy nie ma w tym pewnej racji? Tylko za czasów Jeżowa zwanego krwawym karłem (1.5 m wzrostu), mordowano inteligencję rosyjską na taką skalę, że doprowadzopno do paraliżu aparatu państwowego. 1.5 miliona rozstrzelanych, miliony zesłanych do łagrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lv- szczerze pisząc rozumiem, ale pojąć nie mogę.

Chyba, że wraz z zejściem fizycznych oprawców i politycznych mocodawców zbrodnia katyńska znika...

Równie dobrze możemy przyjąć, że II WŚ nie było, a na 100 % nie warto się nią zajmować bo Adi kaputt, wszyscy ( lub niemal wszyscy ) zbrodniarze kaputt a i większość Niemców pamiętających tamten czas jest kaputt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmować się trzeba bo jest czym ale najważniejsze aby zachować dokumentację popełnionych zbrodni. Co do winy niech ścigają tych, którzy do zbrodni doprowadzili. Bezpośrednich wykonawców i ideologów. Natomiast obwinianie całych narodów raczej zaprowadzi nas na manowce. Można dojść do wniosku, że wszystkie narody to zbrodniarze; Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Serbowie, Turcy, Irakijczycy, Murzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lv- wyraźnie się nie rozumiemy...
Ja nie oczekuję ukarania wszystkich Rosjan za zbrodnię ( choćby ) katyńską. Wystarczy, jeśli demokratycznie (?) wybrane władze z pokorą i szczerym żalem przyznają się do winy. Pal licho, jeśli dodadzą, że o nie my, to ten przeklęty Gruzin".


Co do Niemców- tu akurat jest mocno inaczej. Pamiętaj, że Adi & GmBH doszedł do władzy w sposób mimo wszystko demokratyczny. I przez naście lat uchodził za idealnego wodza, który cieszył się poparciem większości obywateli. Siłą rzeczy można uznać, że wobec miernego oporu wewnętrznego Niemców ( wyłączmy część ewangelików )odpowiadają oni za wszelkie zbrodnie.
Pamiętaj jednocześnie nie tylko o stratach wśród ludności, ale również o szkodach psychicznych, materialnych, kulturowych... Szkodach, które w większości są nie do naprawienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Polacy chyba nie... To może warto zobaczyć poparcie dla adolfa, a warto zobaczyć w kontekście jego wezwania do mordowania Polaków. Warto zobaczyć jaki wydźwięk to miało w ludności cywilnej tej niemieckiej... Szczególnie zamieszkałej na terytorium II RP.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian, naziści mieli poparcie, Stalin nawet dzisiaj ma wielbicieli w Rosji ale to wyłącznie kwestia odpowiedniej propagandy. Masy można urabiać jak się chce i robi się to również dzisiaj np. poprzez tvn założone i kontrolowane przez byłą ubecję. Ale pretensje należy mieć do tych, którzy świadomie manipulują ludźmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecą razem do Katynia
PREMIER SIÓDMEGO, PREZYDENT TRZY DNI PÓŹNIEJ
TVN24
Premier Donald Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia - potwierdził szef jego kancelarii Tomasz Arabski. Natomiast jego odpowiednik w Pałacu, Władysław Stasiak, poinformował, że Lech Kaczyński udaje się na uroczystości katyńskie 10 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja Matuszka nadal prowadzi swoją brudną politykę wtrącając się w sprawy Polski. Premier Rosji Putin zapraszając Tuska wykorzystał wzajemną niechęć obu polityków tj. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Tuska. Premier Tusk zbyt ochoczo przyjął zaproszenie Putina zamiast z prezydentem skonsultować zaproszenie i znaleźć wyjście z tej kłopotliwej sytuacji. Prezydent wg Konstytucji reprezentuje naród i jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Do Katynia powinni polecieć razem w zgodzie. W kwietniu tego roku minie 70 lat podjętej przez Politbiuro i Stalina decyzji o rozstrzelaniu Polskich oficerów w Katyniu i w innych miejscach kaźni. Politycy w tej chwili powinni być ponad podziałami, inaczej społeczeństwo wystawi im rachunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatne animozje polityków w tej sytuacji powinny zejść na dalszy plan. A takie sytuacje że, jeden polityk jedzie wcześniej bo nie lubi urzędującego prezydenta nie powinny mieć miejsca. To kabaret i żenada na arenie międzynarodowej. Kol. Coriolan z całym szacunkiem, odpowiem Ci krótko: nie interesują mnie twoje sympatie polityczne. Wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat, a prywatna wojna polityków w tym przypadku szkodzi Polsce. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie