Skocz do zawartości

Legendarny napis zniknął z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau


8total4

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to sie osobiście nie mieści w pale. Goście z ochrony - po stawce 5 złotych za godzinę - to jaka płaca taka praca i pracownicy. Pozostaje tylko nadzieja, że Policja znajdzie ten napis.
Wydaje mi się, że tutaj zachodzą dwa czynniki sprzyjające. Otóż sam napis nie ma oszałamiającej wartości kolekcjonerskiej jak np dzieła mistrzów malarskich, więc wartość całej akcji nie wymaga wynajęcia profesjonalistów takiej klasy i z takim zapleczem organizacyjnym aby koszta poszukiwań były hamulcem
Oraz wydaje mi się, że nie będzie problemu także z nawiązaniem współpracy z Policjami z zachodu
Natomiast nawet jeśli okaże się najbardziej nieprawdopodobna teoria o złomiarzach, to małopolska Policja powinna sobie poradzić.
życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
pierwsza wypowiedź w PAPie: choć były juz w TV

Kradzież napisu Arbeit macht frei" znad bramy wejściowej do byłego niemieckiego obozu Auschwitz powinna w katolickiej Polsce budzić szczególne oburzenie - oświadczył w piątek pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski.

Ja się z tym oczywiście zgodzę, choć w kraju gdzie znika kilka kilometrów torów w ciągu nocy albo ważąca kilka ton płyta pancerna to chyba nie dziwi nic. Ale jak mi ukradli tablice z nagrobka to nie sądziłem że to satanisci albo muzułmanie tylko złodzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawę załatwiło by
-ponowne podłączenie pod prąd
-wartownicy (automaty gotowe do strzału)z psami
-oświetlenie reflektorami
jak było w czasie wojny bo Polska to fajny naród bo czego nie można zabrać to Polak potrafi w stosunku do innych państw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... złomiarze lol. Potem z jabolem w łapie dziarsko maszerowali bladym świtem z arbeitem pod pachą ku bramom Złomrexu gdzie oczywiści niczego nieświadomy zawiadowca złomowiska kupił to za kilka groszy od kilograma.
W drugą stronę. Załóżmy ze złomiarz chce to pociąć. Chyba sam prąd nie licząc tarczy kosztowałby więcej niż dostaliby za to na złomowisku.
Dla zwały? To już teraz szyld leżałby gdzieś pod komendą albo w innym kompromitującym siły porządku publicznego" miejscu.
Jak dla mnie to ewidentna kradzież na zamówienie - kolekcjonera - czubka albo jakiejś organizacji neo-nazi. Cokolwiek to było to histeria z jaką mamy do czynienia zwłaszcza z izraelskiej strony jest co najmniej przesadzona. owszem - to czyn zgoła niecodzienny i ohydny ale to nie jest powód do wywracania wiata do góry nogami.
Obstawiam ze jeśłi to ktoś zamówił to nigdy już tego fragmentu bramy nie zobaczymy a jeśli to miała być prowokacja, manifestacja czy próba zwrócenia na siebie uwagi to jutro - pojutrze ktoś taki się ujawni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazujemy oświadczenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego:

Dzisiejsze wydarzenia na terenie obozu Auschwitz to haniebny wyraz braku poszanowania pamięci więzionych i zamordowanych tam osób. Jestem tym faktem przybity i zszokowany. Polskie władze zrobią wszystko, by schwytać i osądzić sprawców kradzieży.

Ten akt zbezczeszczenia miejsca kaźni i śmierci milionów ludzi musi budzić odrazę. Ktokolwiek się go dopuścił, musi ponieść surową karę. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrobi wszystko, by pomóc w prowadzeniu dochodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tez uwazam, ze to jakies lebki dla jaj" zrobily i teraz po calym zamieszaniu nie wiedza co z tym interesem zrobic. Napis wyladuje gdzies w zaspie kolo obozu...
Ale generalnie takim ochroniazom nie dalbym do pilnowania niczego.
Co mnie to obchodzi, ze placa im 5 zeta za godzine? Jak malo to niech sie zwolnia i znajda bardziej platna prace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie