Skocz do zawartości

Legendarny napis zniknął z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau


8total4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
99% napis jest juz na statku i do Danii, to jest najprostrze, najlepsze wytłumaczenie, jak piszecie o złomiazach, to jaja sobie robicie?, wokół tyle złomu ze nozycami mozna pociac, a oni by sie trudzili aby zdejmowac napis, którego nikt nie kupi na złomie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa typy.
1. Pijana i naćpana młodzież zrobiła wybryk, lub złomiarze,
2. Kradzież, która miała obnażyć naszą nieudolność, na zamówienie.
Pierwsze to przypadek jeden ma miliony, drugi typ przy naszej obecnie prowadzonej polityce zagranicznej bardzo prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojm zdaniem to neonazisci, najlepsze jest to ze ogladam sobie jakis serwis informacyjny, i słysze ze to neonazisci aby zatuszowac zbrodnie, buhhaha, aby zatuszowac zbrodnie, oni sie przeciez tym szczycą, ze ktos taki jak H. robił ,,pożądek,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyn godny potępienia.Wszyscy są z tym zgodni.Moim zdaniem nie zrobili tego złomiarze ani nikt ze zdrowo myślących.Ale... Firmy ochroniarskie,które zrobią wszystko,żeby zarobić i przejąć obiekt.Koniec roku,prawdopodobnie jest przetarg na ochronę w/w obiektu...i trzeba pokazać że aktualnie pilnujący są nieudolni.To jest tylko moja hipoteza.Co Wy o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadziu6- ciekawe!
W mojej firmie kamieniem uszkodzono szybę zewnętrzną- wzmacnianą, więc ktoś musiał w nią walić kamieniem parę razy.
Następnego dnia pojawił się przedstawiciel firmy ochraniarskiej z propozycją pilnowania obiektu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkich postów których tak dużo jest. Każdy z nas jest oburzony kradzieżą tego napisu, chciałem napisać że ja też potępiam ten czyn i nie ważne jaka jest nagroda za wskazanie sprawców kradzieży, 110 tyś tyle dają za wskazanie sprawczy lub czegokolwiek żeby go schwytać , gdybym ja coś wiedział to zaraz bym do samego ministra zadzwonił a kasę oddałbym muzeum. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by to nie zrobił teraz ma niemałą zagwozdkę.Na pewno nie spodziewał się,że ten incydent{profanum}nabierze rozgłosu niemal na cały świat.A zagwozdka to ta,jak zgarnąć tą nagrodę,która już wynosi 110 tysięcy złotych,bo przecież wie gdzie znajduje się napis.Ta kasa jest już tak bliziutko a jednak bardzo daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem o co tyle wrzasku ktoś ukradł napisy -faktycznie brzydko bo nie ładnie jest kraść ,tak portfela w autobusie ,rurki z zakładu pracy czy historycznego napisu znanego na cały świat . Ale nie rozumiem głosów -wstydzę się - Przecież to nie ty ukradłeś to dlaczego się wstydzisz ? niech się wstydzi ten co kradnie ,nie popadajmy w zbiorową histerie . Swoją drogą jak giną dziesiątki ludzi w katastrofach to takiego hałasu na cały świat nie ma . Hmmmm ciekawe dlaczego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....nie takie rzeczy w tym kraju giną...ale żeby zaraz wstydzic się za kogoś? Ja sie nie identyfikuje z większością obywateli tego kraju, więc nie życzyłbym sobie byc z takimi wybrykami kojarzony przez nikogo z zagranicy. Moim zdaniem ktoś sobie zamarzył aby miec takie coś a ktoś drugi mu to umożliwił...Banalne, ale tyle zabytków skradziono że ten tutaj tylko wybija się zuchwałoscią sprawców. Z całym szacunkiem dla ofiar tego obozu.

A jeśli chodzi o wstyd... to nie o jakieś żelazne ogrodzenie tylko na przykład o to jak Polska porzuciła w zapomnienie Skalskiego. To jest powód do wstdu, jego koniec w przytułku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeden fakt jest ciekawy - rzecznik ambasady Izraela w Polsce zwrócił uwagę na pewien fakt – przestępstwa dokonano kilkadziesiąt godzin po tym, jak Niemcy zadeklarowały chęć finansowej pomocy dla Muzeum Auschwitz. Może to trchę nadziąkane, ale zadziwiająco zbiega się by podpasować się z teorią kradzieży na zamówienie. Komuś w każdym razie zależało bardzo na tym, skoro dokonał tego faktu. Czyżby chęć pokazania patrzcie mamy płacić na utrzymanie czegoś, czego Polacy potem nie umieją upilnować". Porąbane ale bardziej sensowne, niż złomiarze ryzykujący że przy bramie przyłapie ich ochrona (która nawaliła na całej lini).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że złomiarze odpadają> Przecież łatwiej jest kilkaset kg drutu kolczastego ukraść z ogrodzenia obozu niż napis który waży kilkadziesiąt kilogramów.... i łatwiej i szybciej i bezpieczniej jeśli chodzi o ryzyko i sprzedanie. To po pierwsze. Po drugie: Widzieliście ile musieli się nakombinować żeby otwór w ścianie wywalić? . To daje chyba do myślenia że celem nie był złom a konkretnie właśnie ten napis.Po trzecie: U nas płacze się zawsze po szkodzie . Teraz Ministerstwo ma pieniądze na nagrodę a wcześniej żeby dofinansować monitoring i zabezpieczenia takiego obiektu ( skądinąd znanego na całym świecie) to nie było? Farsa i kabaret. Ten kraj przypomina chroniczny bur...el na kółkach chory na schizofrenię.To Wszystko przypomina mi pewną znaną ulice w Polsce gdzie na zewnątrz są tak odpicowane kamienice że mucha nie siada - a jak wejdziesz w bramę na podwórze to patrzysz czy ci na łeb jakiś fragment nie zleci i nie masz czym oddychać bo zaszczane wszystko jest dokładnie . Smród , bród i ubóstwo.Poza tym nie rozumiem jednej rzeczy - nikt nic nie widział i nikt nic nie słyszał? Do kogo ta mowa ... A gdzie była ochrona w tym czasie? Dupy grzała i pierdziała w stołki? I wali mnie to że mają płacone 5 zeta za godzinę - jak to napisał któryś z kolegów - ich problem. Nie wiem czemu ale mam wrażenie że jest to trochę grubymi nićmi szyte.I ktoś powinien za to beknąć . I to zdrowo. Kupa szumu na Świecie się zrobiła i znów Polska wyszła jako Kraj na głupka. Bo znów wyszło na to że u nas robi się wszystko po łebkach : na zasadzie że jakoś to będzie" i żeby polska nie zginęła". Ale kiedyś może tak być że zginie . Po prostu ktoś zapierniczy ten kraj.A jak już się ktoś inny zorientuje to będzie po ptokach . Sorry za ten sarkazm Koledzy ale to chyba przeszło już wszelkie normalne granice wyobraźni.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mój post o 5 pln na godzinę dla ochroniarzy miał wskazać coś zgoła innego. Jeżeli jest ktoś kto oszczędza, to niech się nie dziwi że koszt tego oszczędzania będzie przewyższał wartość straty wywołanej taką oszczędnością. Tutaj mamy klasyczne zjawisko nieróbstwa, dyletanctwa i braku poszanowania obowiązku przez tych ochroniarzy. Sam mam takich w firmie, którzy przynoszą do pracy śpiwór. To z reguły jest ich ostatni dzień w pracy.

Proszę państwa. Każda taka sprawa ma swoje drugie, a nawet trzecie dno. My tak naprawdę nie mamy pojęcia co ustala Policja, jakie mają cynki i jakie przyjęli hipotezy śledcze.
Zastanawia mnie tylko czemu nie poszedł cynk w Polskę i w świat, że skradziono falsyfikat a oryginał jest dalej w posiadaniu Muzeum ( dla zmyłki) i uspokojenia tematu.

Po mojemu to będzie tak :
1. Znajdą bandziorów ale okaże się że to ktoś wpływowy i się rozejdzie po kościach ( tak jak z Papałą)
2. znajdą bandziorów i okaże się że to leszcze i będzie sprawa itp. ale napis nie zostanie odzyskany

Jedno jest pewne. Ktoś za to odpowie.

ps. serwer do nagrywania monitoringu kamer kosztuje 1000 zł
pierwszym pojechanym powinien być administrator Obozu. Byle monitoring nawet do samodzielnego montażu nie kosztowałby więcej jak 2000 może 3000 pln.
Niestety jednak, każda kamera jest tak skuteczna jak facet który w nią patrzy. Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie