Skocz do zawartości

Legendarny napis zniknął z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau


8total4

Rekomendowane odpowiedzi

Legendarny napis zniknął z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau


W nocy zginęła tablica z napisem Arbeit macht frei" w bramy muzeum Auschwitz-Birkenau. Straż muzealna zaalarmowała policję - donosi RMF FM.
Napis Arbeit macht frei" (Praca czyni wolnym) nad oświęcimską bramą został wykonany w obozowej ślusarni. Więźniowie najprawdopodobniej naumyślnie – w ramach protestu – zmontowali napis wadliwie, odwracając literę B" do góry nogami.

źródło:
http://wiadomosci.onet.pl/2681,2097974,legendarna_tablica_zniknela_z_bramy_muzeum_auschwitz-birkenau,wydarzenie_lokalne.html




bezczelność sięgnęła zenitu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A gdzie była ochrona przecież demontaż tego napisu musiał zająć trochę czasu? Brak słów myślę że sprawcy zostaną odnalezieni i nie wydaje mi się żeby to ukradli złomiarze raczej jakiś nawiedzony kolekcjoner ,albo wyznawcy Hitlera .Myślę że to za duże ryzyko da złomiarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od urodzenia mieszkam w Oświęcimiu i jak to zobaczyłem na TVN24 to mnie zatkało. Ale znam prywatnie paru panów z ochrony i powiem szczerze że to parodia i śmiech na sali.. Marsowe miny przed turystami i to wsio co potrafią. Ciekawi mnie za to co z monitoringiem który jest w Muzeum? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomośc o tym fakcie obiegnie cały świat utwierdzając wszystkich, że Polska to złodziejski kraj. Wstyd na całego.
Z drugiej strony niektórzy niedouczeni dowiedzą się, że Auschwiz to nie marka piwa a obóz koncentracyjny.


Oczami wyobrażni widzę jak złomiarze w jakiejś komórce tną palnikami napis na małe kawałki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstaję za tym że to kradzież na zamówienie,albo zrobili to ci z Zachodu,którzy chcą udowodnić że to był polski obóz koncentracyjny.Wstawią napis w języku polskim Praca czyni wolnym" i za parę dni,ukradkiem w nocy powieszą z powrotem...
Ogólnie to ręce opadają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w złomiarzy bo zarówno w Oświęcimiu jak i w pobliskiej Brzezince jest więcej rzeczy do rąbnięcia , a z łatwiejszym dostępem. Poza tym przeciętny oświęcimianin nawet o skrajnych poglądach dwa razy by się zastanowił nad kradzieżą w Muzeum, żeby w mordę od sąsiada nie dostać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopię teraz zawiesili żeby nie było pusto! Niestety trzeba powiedzieć brutalnie...jakiemuś kolekcjonerowi" się zamarzyło i kradzież jest na zlecenie. Nie wierze, że w Polsce jest taki kolekcjoner" i napis pewnie pojedzie za Odrę do jakiegoś wnuka SSmana zafascynowego dziadkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ktoś rzeczywiście ukradł, to nie mam juz więcej pytań i uważam od teraz RP za najbardziej popieprzony kraj na świecie. Wszystko się tu może zdarzyć. No ale cóż, skoro w Polsce nocami ginęły już mosty kolejowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam kolekcjoner? To jacyś gówniarze-jajcarze zrobili dla tzw. zwały. Swoją drogą, społeczeństwa cywilizowanego" eurokołchozu mocno się przy tej okazji zaczną zastanawiać: dlaczego nad bramą polskiego obozu zagłady wisiał niemiecki napis,a nie polski?".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziei musiało być przynajmniej dwóch lub trzech - uważają policjanci, którzy badają sprawę kradzieży w piątek nad ranem napis Arbeit macht frei" z historycznej bramy wejściowej do byłego niemieckiego obozu Auschwitz I.

tyle ustaliła policja. Jak na to wpadłeś Holmsie, zapytałbym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie