Skocz do zawartości

13 grudnia 1981r.stan wojenny.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co wtedy bylo:
emerytury, leczenie wszystkich, calodobowa sluzba zdrowia, przedszkola, ZUS za 40zl/mc, praca dla kazdego kto tylko chcial. Taniutka zywnosc, drogi wynajem mieszkan i same mieszkania.
Do dzis zostalo tylko to ostatnie dotyczace mieszkan.
To kto tu wiecrj Polske rozwala ?"- czyli potega gospodarcza po prostu czy ktoś tu zwariował?

a wiec było: emerytury wartosci 5 dolarów, zacofana przepełniona, niedoinwestowana bez nowoczesnej apratury z łozkami na korytarzach skorumpowana słuzba zdrowia co nam zostało w spadku do dzisiaj, powszechne marnotrawstwo, fikcja powszechnego zatrudnienia za nedzne pieniadze, niewydolny przemysl, papier toaletowy jako towar luksusowy, cukier na kartki 40 lat po wojnie, powszechne brakoróbstwo i produkowanie bubli, przepełnione przedszkola z brakiem miejsc, awanse za kapowanie, paszport jako z łaski albo za kapowanie. oczywiscie do wszystkiego mozna sie przyzwyczaić jak człowiek młody i piękny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Von przeczytaj uwaznie co pisze, nie neguje prawa nikogo do oceniania bitwy pod grunwaldem , ale wciskanie kitu ze kiedy sie mialo 10 lat aktywnie sie bralo udzial w zabawach" z zomo i konspire doprowadza do watpienia w sprawnosc umyslowa piszacego, tym bardziej ze z tej samej miejscowosci pochodzimy.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare chłopy ,żonate,dzieciate,a zachowują się jak dzieci,nic tylko jajeczka ogolić,dać łopatkę ,wiaderko i grabki,i niech się bawią w piaskownicy.Jeszcze raz powtórzę nie nam żyjącym oceniać Stan Wojenny i gen.Jaruzelskiego,ocenią to przyszłe pokolenia,bez emocjonalnego podejścia do sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz rodzinom z kopalni wujek,że nie nam oceniać stan wojenny,nie jestem chory na głowę i zdaje sobie sprawę z krzywdy jaką wyrządził.uważam że mogli się dogadać,ale po co w 1981 roku,wybory wygrała by na 101% solidarność,ciekaw jestem czy by oddali władzę,po 1989 roku i wolnych wyborach(zaklepali sobie pewne miejsce w sejmie) parlament wybrał na prezydenta przestępcę ,czasami dziwię się jak można stracić swoją osobowość będąc na syberi wychowany w katolickiej rodzinie.zastanawiam się i tego nie mogę zrozumieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,masz rację generał to bohater narodowy,ciekaw jestem kiedy znajdzie się na polskim banknocie 500 zł.sam stan wojenny uznano za nielegalny,więc dokonano jakiegoś przestępstwa.jeszcze powiedz że adolf to mąż stanu,a ziemia jest płaska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość (90%) gadżetów,czy jak kto woli gadgetów,przedstawionych w linku przez Horhe,jest ok.
A pamiętać też trzeba,że najpierw był pan Jaruzelski- Oficer.A dopiero później komunizm w powojennej Polsce.
pzdr.

Ps.Na co Dybie Wielorybie Czubek Nosa Eskimosa.Szacunek dla autora.
Chata Morgana-Ja jestem Morgan- a to jest moja chata.
Ps.Piękne czasy!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stg ziomal jesteś, więc wiele rzeczy przemilczywałem, ale już nie mogę....
Załóżmy że Jaruzel nie wprowadził S.W. Nasze granice przekroczyły armie sojuszniczych wojsk Układu Warszawskiego. Staneliśmy w obronie naszych domostm. Polały się rzeki Polskiej krwi.....
Jak byśmy teraz mówili (gdybyśmy mogli mówić) że mógł w jakiś sposób ochronić Naród, a tego nie zrobił. ŻE WEZWAŁ SOWIETÓW na pomoc !!!???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stg- a ja cały czas myślałem, że Ty fajny ziomek z Wrocławia jesteś. A teraz również moje łapy do ziemi opadły.
W jaki sposób chcesz dyskutować, rzucając hasła zaczynające się uważam, wydaje mi się" ale nie poparte dowodami.
Skąd Twa pewność ( na 101 % ), że wybory wygrała by Solidarność?
Dlaczego i w jaki sposób mieli by się dogadać?

Mihura- a Tobie się kolejność nie pomyliła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cario dokładnie 1 maja 1983r. w szkole podstawowej nr.73 zbuntowałem całą klasę do podarcia czerwonej flagi (nauczyciel był nie obecny),afera straszna,zadyma i oczywiście 3 winnych,ja i 2 moich kolegów,nie zaliczyłem roku,nie zdałem,miałem zostać karnie przeniesiony,w szkole mojej znaczna część uczniów miała rodziców wojsku polskim,odbyły się lekcje poglądowe na temat klasy robotniczej i tym podobne.gadano o rewolucji pażdziernikowej i takie tam głupoty,o wielkich polakach dzierżyński ,nigdy w szkole nie powiedziano o katyniu,wiesz doskonale że wciskano nam głupoty,mam pytanie czy w kanadzie lub usa działają jakieś partie komunistyczne ,podobne do naszej byłej p.z.p.r???działalność chyba zakazana..to dlaczego kilka milionów naszych obywateli opuściło nasz kraj po 1981 r,myślę że nie z powodu ostrych zim.komuna i bieda wygnała naszych za chlebem.nie chcę się dalej denerwować bo z hitlera zrobicie świętego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu pamiętam dokładnie poparcie społeczne,jakie wtedy panowało,coś w rodzaju cudu nad wisłą.to prawda że strajki paraliżowały życie w kraju.ale lepszej broni robotników wobec rządzących jeszcze nikt nie wymyślił.robotnicy strajk,rządzący pała i karabin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie