Skocz do zawartości

13 grudnia 1981r.stan wojenny.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam 40 lat więc jeszcze trochę pamiętam lata osiemdziesiąte i przemówienie generała Jaruzelakiego z 13 grudnia 1981 roku.Może i jestem naiwny ale wierzę w szczere intencje generała , że wprowadzając stan wojenny z jakiegokolwiek powodu zalezało mu tylko na tym aby nie doprowadzić do rozlewu polskiej krwi.Generał to nie jest jakiś tępy aparatczyk.Myślę , że w tamtym czasie naprawdę był zatroskany o losy kraju.

Generałowi zarzuca się , że mimo swojego pobytu na zesłaniu nie ma do rosjan negatywnego stosunku.Ojciec mojego kolegi też był na zesłaniu z rodzicami nad Bajkałem.
Ja nigdy nie słyszałem , żeby przeklinał rosjan czy coś takiego.Nawet mimo tego , że można powiedzieć był represjonowanym bo w PRL służbę wojskową pełnił w kopalni.Tam na zesłaniu miał kolegę Rosjanina.W latach siedemdziesiątych nawet pojechał do tego kolegi do ZSRR a Rosjanin odwiedził go w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=559148#559561
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=645079#751073
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=398627#398871
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=398669#398689

sezon na ogóry..
podr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gen.jaruzelski z radą państwa to pospolici przestępcy"

Dobieraj lepiej określenia. Pospolici przestępcy, to ci zerżną siostrę i zarżną matkę (lub na odwrót). A gen. Jaruzelski zrobił, to co było konieczne i nie Tobie Go oceniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum: Główne
Na forum głównym wprowadzamy absolutny zakaz tematów politycznych i dotyczących aktualnej sytuacji na świecie!!! "

hehe,to ja zmykam bo ostatnio woytas ostrzy sobie zęby by dać mi order bohatera cccp:)
Ale tak czy siak Gen.Jaruzelskiego należy zostawić w spokoju,
nawet jeśli ma przeciwników to i posiada podobną ilośc zwolenników.Z większego zła wybiera się zawsze mniejsze i Gen je wybrał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospolici przestępcy, to ci zerżną siostrę i zarżną matkę (lub na odwrót). A gen. Jaruzelski zrobił, to co było konieczne i nie Tobie Go oceniać." - AKMS trafne spostrzeżenie,generała Jaruzelskiego nie nam oceniać ,oceni go historia.Znowu na forum będą kłótnie,kto za gen.Jaruzelskim a kto przeciw niemu i tak co roku,ale chyba już taka forumowa tradycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu w jakiejś gazecie widziałem mapy dotyczące ratniej pomocy" dla Polski naszego wielkiego brata i sojuszniczych armi.
Wojska NRD miały zająć i opanować całe Pomorze aż po Gdańsk. Czesi mieli zająć cały Śląsk i Małopolskę. Natomiast Sowieci mieli wyjść z koszar i opanować centralną Polskę.
W 1981 Czesi aż się trzęśli żeby nam złożyć rewizytę za naszą bratnią pomoc w `68 r.
Mając na uwadze co się działo w Budapeszcie i Pradze i biorąc pod uwagę naszą determinację, zawziętość i bitność, to gdyby nie Stan Wojenny, to polskie ulice spłynęły by krwią naszych rodziców,. Jaruzelski zrobił to co MUSIAŁ. Wybrał mniejsze zło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaruzelski zrobił to co MUSIAŁ. Wybrał mniejsze zło" - raczej zawsze robił co mu kazano . I sam prosił o interwencje ZSRR wiec przed czym niby miał ochronić? paradoksalnie to Ruscy sami ochronili przed rozlewem krwi odmawiając interwencji.pozatym pozostałe jego zasługi jako agenta informacji ps. wolski", wykonawcy czystki antysemickiej w LWP, wspólodpowiedzialnego za masakry na wybrzeżu 70, inwazji na czechosłowację 68 jasno określają jegozasługi" dla PRL i ZSRR. zreszta ma on dobrą opinie wśród generałów sowieckich do tej pory jako wierny i posłuszny .sojusznik ZSRR.Generalnie ale to temat na inną dyskusję niejednokrotnie wałkowaną wszerz i wzdłuz, w poprzek na tym forum.....i pewnie do niczego nie prowadząca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historycy oceniaja jaruzelskiego odpowiednio dla jego zasług dla ZSRR i bloku komunistycznego i jest to z polskiej perspektywy jednoznaczna, bardzo negatywna ocena /patrz. ostatnie publikacje IPN/. Każdy ma prawo oceniac postacie historyczne, nawet takie z tak parszywym życiorysem jak ten generał. Żaden forumowicz /muchomor lub inni / nie ma prawa do ograniczania tego prawa. No chyba, że ukrywa się tu pod jakims nickiem michnik. Wiadomo, że on będzie bronił żydów, kolarzy i komunistów. Jemu wolno wszystko i on powie nam o czym można myslec, co mówic, kogo krytykowac, a kogo bronic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Von- widzisz właśnie korzystasz z demokracji. Czyli stosując jej prawa i zalety, działasz przeciwko jej idei.
Niestety, w tym systemie, nawet schizofrenia jest dozwolona.
Pozdrawiam

Przypominam jednak, że nie polecamy na Forum dyskusji czysto politycznych, zwłaszcza gdy ma się w planie tylko i wyłącznie obrażanie innych Użytkowników i osób postronnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cairo1 - kryterium wieku, które Twoim zdaniem daje lub nie możliwosc wypowiedzi na temat 13 grudnia 1981 roku jest trochę naiwne. Stosujac taka logikę o Grunwaldzie z 1410 roku nikt nie może się wypowiadac.
traper6 - Jaruzelski zrobił to co MUSIAŁ. Wybrał mniejsze zło" - jest to stara spiewka, która nie znajduje potwierdzenia w faktach.
Czlowieksniegu - nie jestem demokrata i nie uważam, że każda głupota zasługuje na szacunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze w koncu skonczyc w koncu to co było idzmy do przodu bo zamiast naprawiac naszą gospodarke to zajmujemy sie tylko rozliczaniem historii i co to mam daje ,jakos inne kraje bloku wschodzniego nie marnujaczasu na to i zobaczmy jak wyglada to u naszych sasiadow a my co dalej babramy sie w tym od 20 lat.Najbardziej mnie denerwuje to ze co roku pod domem gen. skanduja ci co najwiecej widzieli w tamtych czasach smarki co pojecia nie maja..

Pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam nazwać zamach na obywateli,aresztowania,pobicia,morderstwa,jest to typowe bandyckie postępowania,komunistom chodziło o utrzymanie systemu,ale niestety ekonomia ich zjadła,proszę wyobrazić sobie życie w komunie z pełnymi pułkami i super marketami pełnego towaru,wtedy nie było by l.wałęsy ,solidarności,ani stanu wojennego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi w tym wątku ,aby postawić tych przestępców przed sądem,bo to nie ma sensu,ale proszę niech przestaną kłamliwie bronić swoich racji.jakby nie było stan wojenny cofnął nasz kraj do tył o wiele lat.ostatni stan wojenny w bloku wschodnim.początek wielkiej emigracji,miliony młodych polaków opuściło polskę,nadal opuszczają,wynik stanu wojennego i biedy jaka spadła na nasz kraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stg 1971,
początek wielkiej emigracji,miliony młodych polaków opuściło polskę,nadal opuszczają,wynik stanu wojennego i biedy jaka spadła na nasz kraj."

KOmpletnie nie wiesz o czym piszesz :)
Wtedy ludzie nie chcieli wyjezdzac, Ci z Solidarnosci. Wiekszosc wygoniono z kraju roznymi metodami. Za to masowo wycieczkowymi autobusami wiali ci co szukaja pieniedzy, dokladnie tak jak dzisiaj. Ani to zqasluga ani wina Jaruzelskiego.

Co wtedy bylo:
emerytury, leczenie wszystkich, calodobowa sluzba zdrowia, przedszkola, ZUS za 40zl/mc, praca dla kazdego kto tylko chcial. Taniutka zywnosc, drogi wynajem mieszkan i same mieszkania.
Do dzis zostalo tylko to ostatnie dotyczace mieszkan.
To kto tu wiecrj Polske rozwala ?

No i zeby bylo na temat - wtedy prawo nie zabranialo poszukiwan z wykrywkami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie