Jump to content

13 grudnia 1981r.stan wojenny.


Recommended Posts

uważam że to zamach na kraj,związek (gang)zbrojny, przestępczy gen.w.jaruzelskiego wprowadził wojnę na terenie naszego kraju,proszę o opinie?straciliśmy szansę na demokrację,a teraz uczymy się tego od nowa.w.jaruzelski podobnie jak a.pinochet,albo franko,jetem szczęśliwy że ci przestępcy odchodzą.gen.jaruzelski z radą państwa to pospolici przestępcy powinni zająć miejsca w sądzie na ławie oskarżonych.a tu w cisza.cieszy mnie ust,sejmu o obniżeniu rent tych bandytów z sb. i mend społecznych,ciągle brak potępienia tych bandyckich czynów.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply
Kol Stg...w 81' rozklejałem ulotki i roznosiłem gazetki - gdybym był głupi i dał się złapać - miałbym zapewne szanse na oratorskie popisy z jakiejś tam mównicy...
Pomijając fakt że na takim miejscu czułbym się jak przysłowiowa świnia z siodłem , to cała sprawa jest bardziej skomplikowana...
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

39 lat ,w 1982-1985 rozklejałem ulotki, w latach 1985-1989 rzucałem kamieniami w tarcze zomowskie.3 rozbiłem.moi starsi koledzy walczyli na ulicach mojego miasta co miesiąc każdego 13 coś się działo,katedra,przejście świdnickie,pamiętam powstanie pomarańczowej altelnatywy frydrycha i komitetu rewolucji anty komunistycznej.nadal uważam że to lata stracone jak wyrok na kraj.przykro tak pisać ale tak jest wojna w kraju,wojna domowa.dokładne pamiętam wjazdy pojazdów wojskowych na zakłady pracy pafawag,dolmel,archimedes,żyję w wolnym kraju i po tylu latach jeszcze nikt nie uznał pzpr,sb,ustrój komunistyczny jako organizacje przestępcze.
Link to comment
Share on other sites

oglądam telewizję i czytam gazety,smuci mnie fakt że zamachowcy stanu będą uznani za bohaterów jak faszysta pł.sztunfenberg.nie doszły zabójca firuera ,jedni i drudzy ratowali to co było do uratowania.ci pierwsi ratowali hitlerowskie niemcy to co było do uratowania jeszcze w 1944 r a ci drudzy systemu jaki panował nad wisłą do 1989r,4 czerwca wszystko pękło.koniec.
Link to comment
Share on other sites

atowali hitlerowskie niemcy" chcąc zabić hitlera...
wieszanie psów nad gen.Jaruzelskim robi się już nudne,co rok to samo,jak kevin w polsacie
człowiek ten przeszedł tyle że na niejeden film by starczyło.
Uważam że groźba wejścia sowietów do Polski była realna,wysyp strajków w całym państwie w tamtym okresie rujnował i tak padniętą gospodarkę..było źle,mogło być gorzej,ale nie mi to oceniać,ostatnio był wywiad z Wałęsą..z mądrzejszych rzeczy które powiedział: ie mnie to oceniać"
ofiary były,przykre i prawdziwe,ale nie istnieje dokument o ile wiem że Generał kazał strzelać a wini się jego..
Jak Piłsudski robił zamach było więcej ofiar,jakoś nie słychać o tym zbyt często,w szkole nadal panuję model bohatera,a że rabował konwoje i pociągi za młodu tego nie uczą..
Link to comment
Share on other sites

nie zupełnie,temat szeroki wiesz że kocham piękne polskie kobiety w kanadzie jest ciężko coś fajnego poderwać.,generalnie nie żałuje,doskonale wiesz jak jest.i nawet nie marzę aby wyjechać,no chyba do czech bo tam są lepsze przepisy dot.kolekcjonowania i zbierania militarki,ale mam czasz,ceny domków i ziemi podobne jak w polsce więc jaki problem?
Link to comment
Share on other sites

13 grudzień to już historia,świetnie że można o tym sobie spokojnie podyskutować,że to było i nigdy się nie powtórzy.sprawcy już powoli odchodzą,historia ich oceni.ale na pewno żaden z nich nie będzie bohaterem ani wzorem do naśladowania.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information