Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
Napisano (edytowane)
W dniu 16.01.2025 o 12:09, formoza58 napisał:

 

panter.jpg

Draństwo stoi na torach tramwajowych w stronę Szpitala Bielańskiego i Mostu Północnego. Nie ma jak dojechać do MAKRO Cash & Carry.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano

 "Powstanie Warszawskie było arcypolskie."

Zgadzam się z tym w 100%, ale nie mam na myśli nic dobrego o tym typie, ani o wydających rozkazy rozpoczęcia powstania*.

* Czytałem ostatnio, że ten rozkaz był wbrew rozkazom wyższego dowództwa. Czy to prawda, czy majania domorosłych historyków?

Napisano
2 minuty temu, karpik napisał:

Czytałem ostatnio, że ten rozkaz był wbrew rozkazom wyższego dowództwa. Czy to prawda, czy majania domorosłych historyków?

Puść sobie na YT prof. Wieczorkiewicza mówiącego o PW, jak do niego doszło, kto tym dowodził i w oparach, a raczej w strumieniach czego.

Napisano

Ostatnio prosiłem forumowiczów, żeby znaleźli w prerafaelickim wątku poniższe zdjęcie i jedna dobra dusza znalazła (dziękuję jeszcze raz). Mnie to zdjęcie „rozwala”, jak to się mówi.

Dziś vis-à-vis tego miejsca na Placu Inwalidów, 27 metrów od tego Sturmpanzera IV jest francuskie bistro Charlotte. Jakoś tak z dreszczami mi się tam siedzi i jak patrzę w to miejsce...

image.thumb.jpeg.1764dd393b2ad2ea4263adb30efbf81b.jpeg

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, karpik napisał:

 "Powstanie Warszawskie było arcypolskie."

Zgadzam się z tym w 100%, ale nie mam na myśli nic dobrego o tym typie, ani o wydających rozkazy rozpoczęcia powstania*.

* Czytałem ostatnio, że ten rozkaz był wbrew rozkazom wyższego dowództwa. Czy to prawda, czy majania domorosłych historyków?

Przede wszystkim Powstanie Warszawskie było arcyruskie, wbrew rozkazom z Londynu , rękoma niemców sowieci chcieli (i to zrobili) wyprowadzić z podziemia , a jak się uda to zniszczyć jak najwięcej członków AK .

Znamienne jest , że jak po około 30 dniach zaczęły się pertraktacje z niemcami , to ruskie nagle zaczęli wspomagać powstańców niewielkimi zrzutami broni , bo ocenili , że jeszcze nie są osiągnięte ich cele. Pertraktacje zostały zerwane przez stronę Polską i powstanie trwało 63 dni , przynosząc straty na poziomie 250-300 tys. Polaków i zniszczenie Warszawy. Ruscy mieli już wtedy otwarty temat , umieszczenia tymczasowej stolicy w jakimkolwiek miejscu na ziemiach polskich (nawet w Pcimiu Małym), bo Warszawy już nie było.

Dobrze opisał to Zychowicz w swojej książce "Obłęd '44" , bo o Wieczorkiewiczu , który to najlepiej wyjaśniał , napisał już Jedburgh.

Edytowane przez Cypis
  • Super 1
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Cypis napisał:

Dobrze opisał to Zychowicz w swojej książce "Obłęd '44" , bo o Wieczorkiewiczu , który to najlepiej wyjaśniał , napisał już Jedburgh.

Prof. Paweł Wieczorkiewicz był unikatem - był normalnym historykiem tłumaczącym, jak II wojna wyglądała naprawdę, a nie jak marzyłoby nam się, że wyglądała. W przeciwieństwie do tych ślicznych, malowanych, pachnących różami wojenek PSZ tłumaczonych Polakom w TVP przy stoliczku à la Ludwik XVI i z kawusią z panią Ireną Anders.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, karpik napisał:

Tak to zostawię...

NzNkNGE1YRsvCTh0akpsDmxRbC4sE2JYO0l0ZWoHfEM2WHtzalcnFisZKzcqHykIOxsvMDUfPhZhCj4uakd_VSoCPTcpUDdVKwYsIiEeLxksUnsldAZjTitZLGpxBHdNYwp9dXIcLU15X3l0IQUvT3YNbDo.jpeg

Ludzie Adolfa nosili opaski na lewym ramieniu, powstańcy na prawym, krużgankowi nikt nie powiedział o tym?, podwójna profanacja przez troglodytę.

Edytowane przez fala
  • Tak trzymać 1
Napisano (edytowane)
58 minut temu, fala napisał:

Ludzie Adolfa nosili opaski na lewym ramieniu, powstańcy na prawym, krużgankowi nikt nie powiedział o tym?, podwójna profanacja przez troglodytę.

Powstanie warszawskie. Jan Ołdakowski: Zakładanie opasek to nie hołd

Jak sam pan mówił w wywiadach, powstańcom od lat nie podoba się wykorzystywanie opasek ze znakiem Polski Walczącej, ale przekonywał ich pan, że nie ma w tym nic złego. Czy nie wypadałoby określić, czego z tym znakiem robić nie wypada?
- Jest ustawa, która to określa, i każdy może się na nią powołać.

Prawo.pl - Powstańcza „Kotwica” nie dla każdego i nie wszędzie

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
4 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Prof. Paweł Wieczorkiewicz był unikatem - był normalnym historykiem tłumaczącym, jak II wojna wyglądała naprawdę, a nie jak marzyłoby nam się, że wyglądała. W przeciwieństwie do tych ślicznych, malowanych, pachnących różami wojenek PSZ tłumaczonych Polakom w TVP przy stoliczku à la Ludwik XVI i z kawusią z panią Ireną Anders.

szkoda , że tak szybko odszedł

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie