Skocz do zawartości

Rzadkie pojazdy pancerne na terenie Polski


B

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A od kiedy to pojazdy Polish Army Museum" są parkowane
w prywatnych ciasnych garażach kolekcjonerów a źródła upublicznionych zdjęć państwowego inwentarza opisuje się jako tajne ?

To są właśnie te cuda, w które nie chcesz wierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jego Szarcarsji numer (M-?????)
i czy przypadkiem nie był on parę lat temu prezentowany na terenie Muzeum Wojska Polskiego.
(Parę lat temu przez jakiś okres był tam szwajcarski Pz - czy ktoś wie co znim się teraz dzieje?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Panowie nie zazdrościć tylko kupować, wrzucać foty i będziemy oczy cieszyć.
Tego jest dużo i będzie jeszcze więcej bo jeśli jest popyt to i towar się znajdzie.
To nie jest znowu takie drogie i bezcenne.
To tylko stare pojazdy, nie zabytki, tylko stare pojazdy.
Ja Wam nie podkupię ,to nie moja działka.
Mnie wystarczą w miniaturze 1:30 są urocze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ciągnik artyleryjski, który ostatnio trafił do Gerharda to Famo bokser odnaleziony w Świnoujściu.

a czy o sdkfz 251, których w stanie kompletnym zachowało się koło 30 sztuk można powiedzieć, że nie stanowią rzadkości, to ja bym był ostrożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na necie jest wykaz sprzętu pancernego zachowanego na świecie,jest tego tak na Armię pancerną z II połowy wojny.
Co kto lubi,sprzęt pancerny niemiecki już się opatrzył,widać to po gazetach/magazynach/na zachodzie.
Teraz jest moda na ruskie.
U nas nie ma szans,wszyscy ruskiego mają dość,bo na całe szczęście zachowano wiele.
Każdy chce tego co lubi.
Trochę tego sprzętu brakuje T-62,T-10,T-80.
Ogólnie nie jest żle ale zawsze mogłoby być lepiej,
Może kiedyś ktoś wpadnie na pomysł i zgromadzi to w jednym miejscu?Może tak może nie .
Ale pod dachem taka mała Kubinka lub Bovington.
Byle nie jak w USA.Tam jest tak jak u nas w Warszawie w tzw muzeum LWP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że su-76, "amerykańce i sdkfz 251 do rzadkości nie należą"

Su-76 - 5 kompletnych sztuk w Polsce (w tym 2 sprawne), do tego 5 mniej lub bardziej kompletnych wraków. W sumie na świecie w granicach 30 znanych kompletnych pojazdów. Dla porównania samych KOMPLETNYCH StuGów III jest na świecie ok. 60 sztuk

SdKfz 251 - 4 sztuki (Rosi", MWP, Saper" i druga sztuka z MWP u Kęszyckich), wrak u Lewszyka, skorupa w MOB, jedna rekonstrukcja w trakcie z dużą zawartością oryginalnych części

Chyba jednak nie takie popularesy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie