Jump to content

konigsberg

Forum members
 • Content Count

  252
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Umiejętność czytania ze zrozumieniem, jest chyba rzadsza niż pojazdy z ostatniej wojny... No comment...
 2. Ale ja nigdzie nie napisałem ,żeby go robić! W tym przypadku zgadzam się z przedmówcą- Zbigniew O., muzeum raczej nie posiada wolnych" środków na 100% renowacje, każdego z eksponatów... W tym przypadku, tak jak napisał Zbigniew O. stelaż jest najlepszym rozwiązaniem. Ja poprostu głośno pomyślałem, że w kolekcji prywatnej" ta wanna prawdopodobnie by jeździła. A, że nie każdy potrafi czytać ze zrozumieniem, to odpowiadam na te ataki. Pozdrawiam, jednocześnie wyłączjąc się z tematu...
 3. Ja niczego nie staram się forsować. Napisałem ,że da się to zrobić... Zresztą , na odkrywcy to normalne ,że każdy użytkownik przekonuje ,że moja racja jest najmojsza"
 4. Pz IV, Stug , czy podobnych tak wiele raczej nie ma, poza tym nie mam na myśli handlarzy".
 5. W prywatnych rękach , byłby to doskonały materiał do kompletnej rekonstrukcji i pewnie już byłby w trakcie remontu... W przypadku dobra publicznego nie jest to takie proste, więc chwała dla wolontariatu" , który poświęca swój czas, pieniądze i energię życiową dla ogółu".
 6. To mówisz,że podmienili mu jarzmo armaty..;P
 7. - Co do stanu czołgów 4 DP podczas walk w Gdańsku to było 1 PzIII/nieoperacyjny/4 PzIV/2/,9 Panter/0/,5 PzIV/70/1/, 13 Stug/3/ do tego I/Pz..Rtg.35 miał 8 Panter z tego 4 sprawne.to na 20 marca 45" Przeglądałem stan na 2.3 : Pz III 0, Pz IV 7/10 , Pz V 9/17 ... Zastanawia mnie skąd ta rójka" bo raczej z uzupełnieniami nie przypłynęła..?? - Jeżeli chodzi o zdjęcia plażowe to na 100% Babie doły. Kiedyś nawet przez chwile zastanowił mnie przedruk tych zdjęć w książce Kurland", ale osobiście przejrzałem wybrzeże zarówno w pobliżu Liepaji , jak i Ventspils i w żadnym z tych miejsc napewno tego sprzętu na plazy nie było.. - Co do obecności chłopaków z 4 PD na helu - kilku napewno tam trafiło , ale akurat to wogóle nie powinno nikogo dziwić, gdyż ludzików z jednostek typowo mierzejowych" bylo na helu również sporo..
 8. Myślę ,że su-76, amerykańce" i sdkfz 251 do rzadkości nie należą..
 9. A to druga sztuka ,po lewej stronie był widoczny zarys kalki, po około godzinie moczenia ,kalka stała się dużo bardziej wyrazista(bez problemowo można było rozpoznać orła WH), niestety po całej nocy i rannym przetarciu niemalże całkowicie zanikła..
 10. Oto pierwsza sztuka ,którą potraktowałem kwasem szczawiowym, moczył się jeden dzień ,kalka była tak samo widoczna przed ,jak i po moczeniu.. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information