Skocz do zawartości

Rzadkie pojazdy pancerne na terenie Polski


B

Rekomendowane odpowiedzi

pawer pokaż stan wyjściowy i jaka wersja a będzie można szacować w przy maksimum szczęścia od 2-3 dych


B
a czy Bułgarzy w ogóle chcą się ich pozbyć?
Miały być sprzedawanie i wszystko ucichło
a po prawdzie raczej lepiej u nas coś wyjąć moim zdaniem to kwestia czasu tylko .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wracając do Lekkiego działa samobieżnego T-48 M3 Half-Track z MWP w Warszawie, to dodam kilka fotek os siebie jakie wykonałem w/w muzeum na dniach.

Więcej fotek z detalami: http://czolg.blox.pl/2009/08/M3-T-48-SU-57-lekkie-dzialo-samobiezne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja widzę :) MWP zabezpiecza eksponaty przed deszczem. Niesłychane po prostu. Szczawiem małym będąc pamiętam tego Half-Track'a jak sobie spokojnie stał i gnił zupełnie bez żadnej ochrony. Z resztą nie tylko on. W normalnych warunkach (czytaj poważne muzea zagraniczne) pojazdy z otwartym przedziałem bojowym sa eksponowane w hali lub chociaż pod dachem. A u nas ... szkoda o tym nawet wspominać. Najlepszym przykładem jest złomownia" czyli MOB w Skarżysku - Kamiennej. A żal serce ściska jak się widzi stojącego tam zgniłego Czapajewa chociażby czy porośnięte mchem pojazdy i artylerię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MWP o ile sie nie myle ma taki sam. Drugim muzeum w Polsce majacym T-48 jest Kolobrzeg. O tym z Gostynia nie slyszalem wczesniej, ale wszystkie te pojazdy wygladaja tak samo przeciez (oliwkowe malowanie i kurica, chyba tylko ten z MWP na inny numer boczny, 507" bodajze) wiec pomylic sie bylo mozna. Wiec jednak wszysko po staremu w polskim muzealnictwie wojskowym:) A juz myslalem ze idzie nowe ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Odnośnie Su-57
To zdjęcie zostało wykonane około 1972 w Górze Kalwarii na poligonie KBW.
Były tu na poligonie 2 takie pojazdy do początku lat 90 kiedy to zniknęły".
Drugi, wstyd przyznać, został okaleczony" przez mojego wujka, który zdemontował mu pokrywy silnika i drzwi szoferki, pamiętam, że nie miał tez już działa.
Pamiętam jednak, że miały one ledwie przebijające się spod rdzy białe gwiazdy, tak jak na zdjęciu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
w galerii są zdjęcia ze Skansenu po przebywaniu w Muzeum potrzebna jest gruntowna rekonstrukcja i wierzę że się Panu Andrzejowi się uda i pojedziemy FAMO z Pilicy.Również kwestia finansowa jak w stugu się da rozwiązać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,
wracajac do muzeum:
1.Ktoś wie jak tam sprawy ze Stuart'em ? jak ida prace? jak przyszły do Anglii ich stan był taki sobie. Choć ostatnio widziałem na zdjeciach jednego niepomalowanego na zlocie Tanks in Town. Panie yonny wie Pan coś moze o tym drugim o którym Pan wspomniał?
2. Jak tam M10 , czy ktos ma jakies zdjecie. Słyszałem ze jest dużooo roboty i że nie ma wieży i działa?
3. Może ktoś wie jakie nowe pojazdy pojawią sie w tym roku na zlotach , albo coś pocichu przyszło do Polski?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak: od 1985 r. mamy jednego z ogółem 188 wyprodukowanych MK I Grizzly (był w stanie jezdnym, nie wiem jak teraz, bo chyba trzymają go pod chmurką), w rekonstrukcji jest Cromwell Mk IV, do tego jeszcze Stuart, Humber (jaki model?), był jeszcze transporter gąsienicowy hotchkis (nie wiem jak to się pisze) w którymś Było nie minęło". Pominąłem coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pokuszę i spisze sprzęt alinacki:

Daimler Dingo - 2 szt. - (Bydgoszcz,Bielsko Biała)
Scout Car - 3 szt. - (Bielsko Biała,Gostyń,Bydgoszcz)
T-16 - 1 szt. - (Warszawa)
Bren Carrier - 1 szt. - (Bielsko Biała)
Stuart - 3 szt. - (Bydgoszcz,Warszawa , ??? )
Humber - 1 szt. - (Warszawa)
M10 - 1 szt. - (Bydgoszcz)
Cromwell - 1 szt. - (Gostyń)
M36B1 - 1 szt. - (Żagań)
Grizzli - 1 szt. - (Warszawa)
Sexton - 1 szt. - (Warszawa)
M29 weasel - 3 szt. - (Bielsko Biała,2szt bły na allegro)
M8 Greyhound - 1 szt. - (Bielsko Biała)
Halftracki - 15 szt.- (Warszawa,Gostyń x2,Kołobrzeg, Bydgoszcz,Pożdzenice, Łódz x3 , Poznań x2, Trójmiasto, Tarnowskie Góry,Bielsko Biała x2)

Podajemy tylko sprzęt pancerny (na kołach , gąsienicach).
Coś dodać?
Ktoś doda sprzęt radziecki?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie