Skocz do zawartości

Rzadkie pojazdy pancerne na terenie Polski


B

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 383
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Kolego oseledes jak wygląda T48 wiem i nie muszę niczego ani dotykać, ani wąchać.
Nie chcę też niczego domniemywać i dlatego poprosiłem o podanie numerów seryjnych pojazdów. Na podstawie tych numerów można zweryfikować oryginalność SU-57 z Gostynia i pewnie to jest przyczyna niechęci ich ujawnienia.
Zbudowanie kopii T48 nie jest specjalnie skomplikowane. Zarówno transporter jak i armata są dostępne na rynku, a pozostałe detale dość łatwe do odtworzenia.
O to skąd się wzięły te owe" SU nawet nie pytam, bo jak mniemam jest to ajne przez poufne i przed przeczytaniem zniszczyć".

Żeby już nie zanudzać pozwolę sobie w tym momencie zakończyć temat SU-57 z Gostynia. Bez znajomości numerów seryjnych nie jestem w stanie uwierzyć w oryginalność owych pojazdów (jakoś tak na piękne oczy nie potrafię), a właściciele najwyraźniej tych numerów ujawnić nie zamierzają.

A swoje domniemania pozwolę sobie zilustrować taką oto fotografią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce mamy
Diamond T48 x4
Warszawa Gostyń X2 Kołobrzeg

M3A1 Diamond X2
Łódź Trójmiasto

M3 Autocar x2
Łódź Poznań

M16 White
Łódź z wierzą

Gostyń wystawiony na aukcji jakieś 2 miesiące temu co dalej nie wiem może to być M16A2

Bielsko Biała Prywatne Muzeum Broni Pancernej i Militariów im. Franciszka Bier - Bielsko Biała M16A2 bez wierzy

Bielsko Biała Pojazd z kolekcji Darka Miłego M16 z wierzą
ma ktoś fotkę od tył?

Pożdzenice M16 bez wierzy

Bydgoszcz odbudowany jako M16A2 bez wierzy

Jeszcze jeden jest w Poznaniu nie znam wersji

jakiś rok temu był wystawiony na alegro Halftrack z Bielska Białej prawdopodobnie M5 lub M9 co sie z nim stało nie wiem

coe co ma znaczyć ta fotka którą wstawiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoony w wątku dotyczącym Polish Vehicles Register to 1945
wspomniał:
w MWP na zapleczu fortu stał isu-wzt wedle słów pracownika pojazd nie był wydmuszką i posiadał wnętrze / układ napedowy"

czy ktoś o tym coś więcej wie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daimler Dingo Mk III - Pomorskie Muzeum Wojskowe w Bydgoszczy
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,745,84653949,86873953.html

patrząc na niego mam wątpliwości czy to nie ten sam pojazd co z Handmet Military - Gostyń
http://handmet-military.net/cms/?p=p_25&sName=daimler-dingo-mk-iii

Ogólnie jakie pojazdy ma na własność Handmet Military, a jakie tylko wyremontowała na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie