Skocz do zawartości

Herkules, ale z zadyszką


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy rakiety Patriot, które mają przekazać Polsce Amerykanie, nie będą miały wartości bojowej? Tak twierdzi źródło w Departamencie Stanu USA, które określiło je jako ieoperacyjne". To nie koniec niejasności wokół rakiet. ??

http://www.tvn24.pl/-1,1601620,0,1,patrioty-bez-wartosci-bojowej,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopi a ja poza uwarunkowaniami politycznymi, o których piszesz widzę w tym typową, polską upierdliwość.

Takie atrapy do "rakietoczynów, mogły być wykonane w Gminnej stolarni, ale tu już niech wypowiedzą się Fachooowcy z Forum.
GW"

O Jezus, Maryja chce się powiedzieć!
http://pl.wikipedia.org/wiki/MIM-104_Patriot
Wystarczy trochę poczytać i potem głupot nie wypisywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podano strona polska nie potwierdza rewelacji jakoby bateria patriot miała by być jedynie szkoleniową.
Jak zwykle to tylko spekulacje prasowe a jak będzie zobaczymy.
Poza tym Panowie: Jak sobie wyobrażacie przekazanie tak zaawansowanego technicznie sprzętu bez szkolenia i to długotrwałego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa!!! Ja wolał bym sprzęt" ziemia -samolot, lub ziemia - rakieta, a nie ziemia -powietrze, ale jak zwykle się mylę.
Odpuście mnie staremu!!
GW
PS nie zabijajcie sam umrę!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41pp- nie jestem zwiazany w zaden sposob z polskimi sluzbami zbrojnymi. Zycie na emigracji pozwala mi na pewien obiektywizm w ocenie polskiego piekielka".
Po prostu z oddali widac to ze Polska jest przecietnym i niczym nie wyrozniajacym sie krajem. Bo taka jest niestety prawda. Ludzie na swiecie niewiele wiedza o naszym kraju. Czym mozemy sie pochwalic? Historia? Inne narody maja bogatsza... A pozatym kogo obecnie interesuje historia- garstke naukowcow. Koledzy w pracy pytaja mnie o polskie samochody, polskie samoloty... I co ? Mam im mowic o niezbyt udanym Losiu? O Polonezie?
Przykre to, ale prawdziwe. Zachowujemy sie jak wladcy swiata, ktorzy powinni dostawac w prezencie fabrycznie nowe samoloty bo inaczej bedziemy sie gniewac i tupac nozka.
Mysle, ze przyda nam sie troche pokory i ciezkiej pracy.
A co do poziomu polskich dziennikarzy(mediow niefachowych) to pozostawie go bez komentarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że z tym Herkulesem to prawda leży gdzieś tam pośrodku. Bo z nim nie jest ani tak źle jak chcą szukający sensacji dziennikarze, ani tak dobrze jak chce tego ministerstwo. Bo jakby było tak dobrze to jeszcze pewnie w tym roku poleciałby na misje...
Ale problem widzę gdzie indziej - my Polacy nie potrafimy już żyć bez Wielkiego Brata. Najpierw był to Watykan, później Francja, jeszcze później Związek Radziecki, a obecnie Stany Zjednoczone i... Watykan. Tak się nieraz zastanawiam skąd się to w nas bierze? Ano mamy pewnie cholerne [sorry] kompleksy, a zarazem manię wyższości [taka narodowa schizofrenia]. Wystarczy, że się przykleimy" do kogoś silniejszego a już wygrażamy innym piąstką, a najbardziej to Rosji - wiadomo, parowiekowa rywalizacja...
A Amerykanie to bardzo bezwzględnie wykorzystują, o co zresztą trudno mieć do nich pretensje, bo jak się głupiego trafiło to grzechem byłoby go nie robić w bambuko na każdym kroku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to tak to Anglia, Niemcy, i reszta członków NATO też ma USA jako Wielkiego Brata, więc my nie jestesmy jedyni którzy bez Wielkiego Brata życ nie mogą. A reszta Europy zachodniej ma wielkich lub małych braci w swoich rodzimych i napływowych muzułmanach. Dodatkowo jeżeli Watykan jest Wielkim Bratem w Polsce to rząd USA też ma Wielkiego Brata, swój Pas Biblijny (Bible Belt) i niesamowicie silną loże stanu Izrael, a Rosja też ma swoje demony, wiec my Polacy nie jestesmy jednyni którzy są tacy zakomplesieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Skoro sprawa Patriotów została poruszona tutaj to nie warto zaczynać nowego wątku...

Dzisiaj w Brukseli sekretarz obrony USA Robert Gates oznajmił polskiemu ministrowi obrony, że rakiety Patriot zostaną zainstalowane w naszym kraju wyłącznie do celów treningowych i będą nieuzbrojone.
Proszę wybaczyć. Najpierw zdam relację premierowi z tej części naszej rozmowy, a dopiero potem będę to komentował publicznie" - powiedział radiu RMF Bogdan Klich.

Amerykanie nie zgodzili się również na pożyczenie polskiej armii dodatkowych kilkudziesięciu samochodów opancerzonych, które miałyby trafić do Afganistanu.
Amerykanie mają w tej chwili własne, duże potrzeby. Te dodatkowe samochody, które przerzucają do Afganistanu, będą wykorzystywać przede wszystkim na własny użytek." - zaznaczył Klich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dostaniemy jeszcze od naszych wspanialych amerykanskich sojusznikow - B-2 i Tridenta?
Oczywsice wszystko w skali 1:72 - do tego puszki farbek i tubke kleju - oczywiscie w celach szkoleniowych
A w Moskwie sie smieeeja oj jak bardzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak za komuny w gazecie wesolyje kartinki byl apel do prezia USA o likwidacje arsenalow nuklearnych - gdzies jeszcze w moim archiwum x mam ten egzemplarz...
adres znajdziemy, zrobimy sciepe na ruskie szachy magnetyczne z targowiska, fedex i wio...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie