Skocz do zawartości

Herkules, ale z zadyszką


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ja się nie podniecam a Węgrzy mają samoloty które polatają przez najbliższe 20 lat czy są im potrzebne, to już ich sprawa :)

Jeszcze co do naszych Herków to początkowa opcja byłą 6 szt. plus remont za około 75 mln dolarów, po przeglądzie okazało się ze jeden z proponowanych nie da się wyremontować w sensownych kosztach więc zostało 5 z tym że cena wzrosła na ponad 90 mln dolarów ze względu na ich kiepski stan. Wprawdzie te pieniądze wkłada USA le późniejsze serwisowanie to już nasza sprawa a tanie nie będzie zwłaszcza że pierwszy z dostarczonych nielotów ma mieć chyba wymianę silników w następnym roku. Nie wiem jakie klauzule zawarte są w umowie ale zapewne będzie to robota dla zakładów produkujących Herka więc cena usługi przerośnie nasze oczekiwania.
Nie zachwycajcie się tym co pisze na oficjalnych naszych stronach, zadajcie sobie trochę trudu i poszukajcie mniej oficjalnych informacji no chyba że wystarczy wam trąba głosząca kolejny sukces.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie macie Panowie racji.Węgrzy nie posiadają C-17 na stanie.Zamieszczone na zdjęciach samoloty pochodzą ze skrzydła transportowego NATO mającego bazę w PAPA właśnie na Węgrzech.Na marginesie mogę dodać ze jest to skrzydło międzynarodowe i my również posiadamy tam załogę która kończy lub zakończyła szkolenie na C-17.Więc można powiedzieć ,że również posiadamy ten piękny samolocik a to że limit przyznany dla Polski wynosi 250h lotu to już inna para kaloszy.A naprawdę i tak wszystko zostanie wykorzystane na dostawy zaopatrzenia do Afganistanu.Więc nie ma o co kopii kruszyć.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ta nie wiem ,koszty Panowie, wszystko kosztuje ,kto z Was jest przeciwko Leopardowi w naszej armii.Przecież to jest czołg znacznie droższy od Twardego.Żona też jest droga a nawet bardzo droga a płacimy i jeszcze się uśmiechamy.Wojsko kosztuje obronność jest droga,chłopy ja tam wolę 40 letnie Herkulesy w dyspozycji Polskiego Wojska jak Natowskie C-17.Dlaczego? nie wiem, może dlatego że czytałem za dużo książek.Co do MIGA-29 uważam go za najpiękniejszy samolot świata może razem ze SU-27.I gdybym miał kasę kupiłbym go do ogródka.Ale dla NATO jest to samolot niestandardowy,jeśli natomiast ktoś zapytał by mnie co bym wybrał dla naszej armiiF-16 czy najnowszeMIG-29.Odpowiedziałbym bez zastanowienia F-16.I na koniec jeszcze raz powtarzam nasza armia potrzebuje samolotów zdolnych do tankowania naszych F-16 w powietrzu , naszych nie ameryckich,francuskich czy brytyjskich na to Rząd pieniądze musi znależć.Po co, tak na wszelki wypadek bo jak pisałem wcześniej ,,Pomóż sobie sam a Niebo Ci pomoże,,Panowie Lotnictwo jest koniem postępu technicznego w wojsku jest zawodowe Ci ludzie muszą mieć sprzęt taki aby nikt się z nas nie śmiał.Ja jako żołnierz rezerwy nie chcę sprzętu najnowocześniejszego ja potrzebuję sprzęt prosty i niezawodny taki jakiego obsługi uczyłem się 20 lat temu mnie on wystarcza.I ten sprzęt jest.Z tego co widzę zmiany są i idą w dobrym kierunku tak trzymać i bez dziadostwa.Ja tylko dopowiem teraz latające cysterny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o herkulesie a te które będziemy posiadać nic tankować w powietrzu nigdy nie będą. Jeszcze raz to jest wersja E i nic więcej. Za wyjątkiem obsługi misji nie przydatny dla nas całkowicie, samej umowy na dostarczenie tych samolotów nie komentuję tylko proszę nie przerabiajcie już na monitorze tych samolotów na inne wersje bo to nic nie zmieni, mówcie o tym co mamy a nie o tym co moglibyśmy mieć.
Największy problem z naszymi Herkami jest taki ze nie latają, nawet teraz pożyczaliśmy samolot od NATO chociaż od miesięcy mamy Herkulesa w wersji która się akurat do tego nadaje z tym ze nie lata.
Sytuacja z Herkami przypomina troszkę tę z lat międzywojennych zakup Niszczycieli, jednorazowego użytku Gryfa /przy dużej dozie szczęścia/i nieprzydatnych oceanicznych okrętów podwodnych super wyglądał w prasie i na manewrach w realnych działania sami wiecie a jak nie wiecie poczytajcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Od początku roku trwa weryfikacja tymczasowej instrukcji desantowania z samolotu C-130 Hercules, w ramach której w dniu 27 kwietnia 2011 roku wykonano skok spadochronowy numer 1000 z tego transportowca.

http://www.army.mil.pl/index.php/aktualnosci/1388-pierwszy-tysic-z-herculesa

Czyli mimo, że tylko i wyłącznie jest to transportowiec to jednak z tego trupa da się skakać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steel, ale to lata może Bozia da że doczekam C-17 w naszych barwach.
Na początek dobre to,Nie od razu Kraków zbudowano ja w Krakowie wojsko woziłem do starych ,,anów26,,a dziś Herkules a że nie taka wersja no to trudno.
Tą panienkę da się unowocześniać do woli i tak wszyscy robią
jest tylko jeden problem krótka kołdra,każdy chce pieniędzy,tylko skąd je brać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie