Skocz do zawartości

Rosja grozi Polsce


Swiety82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Największym błędem popełnianym cyklicznie ( patrz lata 30'te) jest bagatelizowanie i tchórzostwo.
Dziś Gruzja , jutro Ukraina , pojutrze Litwa ,Łotwa i Estonia.....a my jesteśmy następni w kolejce.

NATO natomiast jest zwykłym towarzystwem icia piany" i pisania not dyplomatycznych. /.../ niezdolna do jakiegokolwiek działania.

W wątku o sytuacji w Gruzji pada stwierdzenie ,że w razie ataku Rosji na Polskę wybuchłaby III wojna światowa. /.../ prawda. Nasi sojusznicy" ograniczyliby się do kilku not dyplomatycznych , wieców poparcia , i wysyłania kleiku ryżowego i pasty do zębów w ramach pomocy". Już nam pomogli w 1939.....

Wniosek jest bardzo prosty - opierać swoje bezpieczeństwo na własnej armii - umiesz liczyć - licz na siebie.

pozdrawiam - szczególnie naiwniaków wierzących w pakty i inne papiery.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 23:05 12-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Się niezdrowo podniecacie... Saakaszwili zrobił dla Rosji dobr ą robotę . Załatwili (rękami zdaje się Abchazów) co chcieli , teraz się dogadają z kim trzeba i będzie git. Nawet Gruzinom specjalnej krzywdy nie zrobią . tylko nasz prezydent wyjdzie na durnia . Nihil novi sub sole.
Cena ropy nawet nie drgnęła..To dużo mówi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim jasnym momentem w stosunkach polsko-rosyjskich była deklaracja warszawska" z roku 1993:
www.zbiordokumentow.pl/1993/3/7.html

Jak łatwo policzyć od 15 lat nie zdarzyło się nic lepszego, a różni próbowali, np. pan Andrzej Olechowski wystąpił z rzynastopunktowym planem współpracy
politycznej i gospodarczej". Plan ten został przez Rosję zignorowany. Nie powiedzieli, podyskutujmy, zmieńmy to i to... Rosjanie go zignorowali.

Rosjanie od lat uświadamiają Polakom, że kupują u nich za dużo ropy naftowej i gazu. Każdy rozsądny Polak, myślący racjonalnie, posługujący się zdrowym rozsądkiem wie, że Rosjanie zaczną nas szanować, kiedy będziemy u nich kupować
mniej, kiedy będziemy inne źródła energii. Inny pogląd przeczy logice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee tak ostro krytykujesz prezydenta , a moze co ma pojechac na kreml i prosic na kolanach wszystkich generałów i prezydenta rosji o pokoj, to jest zalosne ustapywac rosji i kazdemu innemu panstwu komunistycznemu.widocznie obawiasz sie wojny ,a czego tu sie bac twoi dziadkowie walczyli i ty mozesz chyba ze bardziej kreci cie kasa i spokojne zycie, interesyjesz sie historia znasz fakty to po co krytykujesz prezydenta ktory jak Marszalek Piłsudski nie da sobie w kasze dmuchac i przyjaciela niechce zostawic.spojrz na tuska i jego ekipe oni tylko na spokojnie wszystko biora i droga mediacji i co to da !!!!!!!!!! rosja niepyta sie ue lub nato czy moze tylko wbija jak chce na terytorium Gruzji i robi swoje to my mamy ich prosic albo siedziec spokojnie jak tu ludzie gina , na milczenie niema miejsca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce wypowiadać się politycznie,lecz wracałem dziś do domu w wawie,mijając pomnikśpiących"czyli inaczej pomnik bohaterów armii radzieckiej obok dw wileńskiego byłem świadkiem zaczepienia przez jakąś ekipe flag gruzji na żołnierzach którzy śą na pomniku oraz transparentupomóżmy rosjanom wyjść z gruzji"nie wnikając w polityke itp uważam to poniekąd za profanacje,posługiwanie się pomnikami żołnierzy poległych przy wyzwalaniu polski,gdzie często nie wiedzieli Oni za co walczą i giną.....
co ma pomnik do gruzji nie wiem..
ten naród jest głupi
niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą Płomyk w 100%.Dokładnie tak.Nawet powiem wiecej...Wszyscy przywódcy tego tworu jakim jest UE powinni ostro i stanowczo reagowac.Rosja rozumie tylko taki język.
Ale chociaz teraz mam pewnosc to co dawno podejrzewałem...Ze UE to taki twór na glinianych nogach,bez zadnej konsolidacji i ...a moze juz dosc bo jak zauwazyłem moderator tego działu wycina wszystko co nie jest powrawnie liberalnie i kłoci sie z Jego (PO)glądami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie dojdzie mimo wszystko do powtórki z Rosją, mimo tej całej unii to pewnie Polska i tak by dostała w kość że zbieralibyśmy się latami... a pomoc z zachodu? Tak jak poprzednio? Pan Prezydent grozi palcem, ale on na front nie pójdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomyk /.../, chyba nie wiesz, co to jest wojna, skoro wypisujesz takie bzdury. Jak chcesz, to jedź do Gruzji, może Cię przyjmą jako najemnika i walcz sobie z Rosją, zza klawiatury każdy jest odważny. A ja rzeczywiscie wolę spokojne życie.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:47 14-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vojtaz2- do walki z ruskimi ( pierogami ? ) wystarczy dobrze naostrzony widelec. A jeśli chcesz ( planujesz ) walczyć z Rosją lub Rosjanami obawiam się, że nawet nie zdążysz o ich postępach bojowych poczytać w gazecie lub w necie. No, chyba że bombki ( niekoniecznie made in Pelagia ) najpierw kontrolnie polecą za ocean ( ale dlaczego ? co USA winne ? ).

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z tak bitnie się wypowiadających, nie pomięta nawet stanu wojennego, bo albo ich jeszcze nie było na tym świecie ,albo byli zbyt mali aby to zapamiętać ,nasz pan Prezydent przesiedział ten ciężki czas zapewne u swojej mamy popijając herbatę z dzikiej róży i bawiąc się z kotem ,bo przecież internowany nie był, tak jak większość działaczy solidarność.Więc jego maniakalne zapędy, aby zostać, no może nie Jeremą ,ale przynajmniej Wołodjowskim naszych czasów , nie są skażone wiedzą o okropnościach jakie towarzyszą wszelkim zawieruchą historii .Wojna to największa tragedia jaką sobie można wyobrazić i jak mój dziadek lubił powtarzać lepiej do końca życia suchy chleb jeść żeby tylko wojny nie było .Machanie szabelką stojąc na bosaka i to z gołą /.../ przed jednym z największych mocarstw świata wygląda nie tyle komicznie co żałośnie ,a biorąc na analogię dwudziestolecie międzywojenne ,czas niepodległości i okres jaki teraz cieszymy się wolnością , naszą reorganizację w wojsku ,zakup nowych samolotów itd. i rok 1939.to aż się boję użyć określenia ,,historia lubi się powtarzać ''.Nie jestem za lizusostwem w stosunku do Rosji ,ale dyplomacja ma swoje prawa, mądrym a stanowczym postępowaniem można osiągnąć znacznie więcej niż wybuchową napchaną frazesami polityką Jasia wychodzącego ciągle przed orkiestrę i dziwiącego że innych to oburza .Pozdro...


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 11:41 14-08-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - internetowa odwaga" naszych kolegów nie jest chyba warta tak rozległej dyskusji. Łatwo jest pisać buńczuczne hasła, odgrażać się Rosji zza klawiatury -klawiatura wszystko przyjmie. Równie dobrze mogą napisać, że zawrócą kijem Wisłę albo jutro wylądują na księżycu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadze militarny-polityczny sojusz obronny Polski, Litwy, Estoni, Lotwy i Ukrainy, w pewnym sensie moglby zachamowac apetyt Rosji na proby dalszej ekspansji . Kazdy z tych krajow wie do czego zdolna jest Rosja , kazdy jest zagrozony, a zwasalizowanie jednego z nich przez Rosje, bedzie poczatkiem teorii domina ( upadek jednej z kostek powoduje upadki nastepnych). Wiec moze zaciesnienie wspolpracy polityczno-militarnej jest pewnym lekarstwem na zapedy Rosjan. Moze gdyby przed wrzesniem 1939 roku szukac sojuszu z Czechoslowacja , Wegrami, Rumunia i krajami baltyckimi zamiast bratac sie Francja i Anglią historia wyglądala by ciut inaczej.Sorry za bledy nie mam polskiej klawiatury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kraje bałtyckie w takiej sytuacji byłyby raczej pewnym sojusznikiem, o tyle nie liczyłbym na Ukrainę. W kwestii orientacji prozachodniej lub prorosyjskiej na Ukrainie wystepują zbyt silne podziały, a do tego dochodzi uzależnienie ekonomiczne i surowcowe od Rosji. Zresztą, oby nasze dywagacje na zawsze zostały jedynie teorią - czy ze wsparciem NATO, czy samotnie, tak czy inaczej po konflikcie militarnym z Rosją Polska zostałaby skrawkiem wypalonej ziemi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadze rozwazamy wyłacznie teorie jak uniknac konfliktu zbrojnego i niechecic Rosje to stosowania tego rozwiazania, taka mała doktryna odstraszania. Natomiast jesli chodzi o Ukraine , jest wyrazny rozdzwiek miedzy jej wschodnia i bardzo prorosyjska czescia zachodnia proeuropejska czescia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu w papierowym wydaniu GW ( w sieciowym nie mogę znaleźć ) artykułu o rosyjskiej armii i kilku wtrętach, że głównym wrogiem są Chiny a dopiero potem USA może nie należy się bać?
Z drugiej strony, jak się niedźwiedź zirytuje, to nas trochę gospodarczo przyciśnie.
P.S. Wiem Kindżał- jesteś innego zdania.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie