Skocz do zawartości

Syn rabina Geremek Bronisław


Rekomendowane odpowiedzi

Slapek!
Teraz ja trochę pojadę po bandzie".
Jaka hańba? Przecież nie brał tej emerytury wdzierając się co miesiąc do ZUS-u z bronią w ręku! Ktoś mu ją wypłacał na podstawie jakiś tam przepisów. Prawda?
Wchodzimy w detale. Służył prawie 25 lat w więziennictwie? Służył! Był pułkownikiem? Był! Został skazany prawomonym wyrokiem sądowym odbierającym prawa obywatelskie? Nie został!
Brał więc taką samą emeryturę (mundurową"), jak byli funkcjonariusze UOP, ABW itp., itd. (podstawa: wysługa lat + stopień).
O ile mnie pamięć nie myli, jak dotąd UB nie zostało uznane za instytucję zbrodniczą (tak jak np. kilka agend III Rzeszy w Norymberdze).
Pozdro!
PS. Nie są to moje poglądy. Takie są jednak fakty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Kurde, a co jest złego w tym, że ktoś akurat jest pochodzenia lub narodowości żydowskiej? Musamman2 stał się już na tym Forum etatowym poszukiwaczem Żydów, poświęca im każdy swój wątek, znalazł nawet kilku stałych entuzjastów - naśladowców i tak próbuję dociec, po co to wszystko? W sumie na ten temat jest już tak dużo wątków, że powinien powstać osobny dział Kwestia żydowska", proponuję naczelnego specjalistę od tropienia żydów na moderatora:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer, Danieloff, Parowóz spytam tak:
Nie generalizuję ponieważ wielu z tych Ludzi związało swe losy na dobre i na złe z Polską, ale czy słowo goj" nie ma wydźwięku pejoratywnego i rasistowskiego? Tego słowa używali i będą używać, Żydzi o porównywalnym stopniu ekspansjonizmu, ekonomicznego i politycznego, co nie przymierzając hitlerowcy, używali słowa podludzie". Niestety my poprawnie politycznie dobre d... do kopania w zadek, Polacy, nie raczymy dostrzec podobieństw, w tych roszczeniach i relatywizacji historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieloff!
Błagam, tylko nie to! Zastanów się! Forum pt. Kwestia żydowska"? To będzie stały punkt zapalny tego forum! Wydaje mi się, że po kilkunastu (kilkudziesięciu?) awanturach, któryś z moderatorów będzie musiał dokonać jakiegoś ostatecznego rozwiązania" wspomnianej kwestii. Oj, będzie się wówczas działo...
Pozdro!
PS. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie danieloff i parowóz .
Rozumiem że wam jest obojętne jakie kto ma pochodzenie?- mnie też.
A czy dany człowiek był uczciwy czy kanalia też jest wam obojętne ?- mnie nie.
Daniloeff ja też widzę etatowych obrońców żydów,obojętne czy kanalia czy uczciwy.
Przedstawione postacie,jak dla mnie to kanalie,a dla was ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowglyn jeśli już wiesz coś, to się podziel kogo zbanują, a kogo nie??? Kwestia ostateczna" to taki mikro holokaust na forum??? Zapytam jaka awantura bo ja jakoś nie widzę awantury , po prostu wymiana poglądów jak w tym wątku http://www.fzp.jewish.org.pl/spot12.html...
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz glindzisz trzy po trzy" A dla czegóż to 6 pokoleń wstecz. hitler tylko 3 wymagał. A czy nie może np. Polak z pochodzeniem (obojętnie jakim") być Polakiem i utożsamiać się z ojczyzną w której żyje, żyli jego przodkowie i żyć będą jego potomkowie i walczyć o jej pomyślność i dobrobyt??? Czyż byś uważał, że że Żydzi to tylko wyalienowana społeczność, która się tylko domaga"???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol slapek w pełni popieram. To jakiego ktoś jest pochodzenia niewiele ma wspólnego z tym czy jest postacią świetlaną czy kanalią.
Pana Geremka choć w wielu punktach się z nim nie zgadzam , uważam za osobę o chwalebnym życiorysie a Morela i resztę za kanalie.
Co do określenia goj.. jwestem gojem i to że jakiś starozakonny mnie tak nazwie w niczym mi nie uwłacza.
Podobnie byłoby gdyby starożytny Rzymianin nazwał mnie barbarzyńcą.
Natomiast może warto by przedyskutować skąd wzięła sie nadreprezentacja osób pochodzenia żydowskiego w organach władzy wczesnego PRL ?
Ale tak na zimno , sine ira et studio ?
Muszę przyznać że mam swoją teorię na ten temat ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę współczuję tym ludziom i chciał bym, żeby oni współczuli nam podobnie, a nie tylko myśleli o własnych materialistyczych pobudkach... Może wówczas zyskają w naszych, nazwę to polskich oczach" miano normalnego człowieka, z poczuciem empatii....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian- z twórczym ( jak dla mnie ) rozwinięciem określenia goj to już chyba przesadziłeś.
Goj (z hebr. גוי goj = 'naród', l.mn goim) - określenie pojawiające się wielokrotnie w Torze, tłumaczone najczęściej jako "narody czyli zwykle nie-Żydów, kogoś spoza narodu Izraela. Niektóre tłumaczenia Biblii pomijają słowo goj i zastępują je słowem narody, np. w Biblii Tysiąclecia (Księga Rodzaju 10:5 "Od nich pochodzą mieszkańcy wybrzeży i wysp, podzieleni według swych krajów i swego języka, według szczepów i według narodów)." - Wiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Martian trzeba tu pisać o faktach historycznych i popartej dowodami prawdzie a nie spekulować o fikcyjnych właścicielach mienia pretendujących do oszustwa wyłudzenia i nie spekulować o domniemanych własnych wmawianych winach, kiedy brak na to rzetelnego procesowego materiału dowodowego i na odwrót.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian- a nie sądzisz, że dużo bardziej obraźliwe są określenia typu do żyda" - sprzedać, żydzew ( o pewnej drużynie piłkarskiej ), y żydzie", itp? Dla goja można przynajmniej próbować znaleźć językowe uzasadnienie.
To raz.
Dwa- nie próbuję ze Slapkiem dyskutować. Nie chce mi się ( leniwy jestem a za oknem gradobicie ) robić wykazu kanali rdzennie polskich. Bo do niczego to nie prowadzi. Takie odbijanie piłeczki. Ten był zły ( ale nasz, polski bandzior ), a ten dużo gorszy ( no bo jeszcze starozakonny ).
A po trzecie- nikt z nas nie jest na tyle obryty merytorycznie i jednocześnie lodowato obiektywny, aby coś wykazać. Za każdym razem górę wezmą emocje ( na zasadzie z piaskownicy- nie bo nie, na złość oponentowi, albo jak wielki pancerny muł ).
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie