Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część III )


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

No Lemeryt niedługo będziesz potrafił zidentyfikować części rozbitego ufo. Szkoda że to tylko złączka, nawet są w różnych rozmiarach, miałem jeszcze tłumik od piły sthil dał się zidentyfikować po malutkim napisie.
Co do trzech uszek to są ze stali i powinny być z rso przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Co do tego dekla.
Oczywiście zgodzę się całkowicie z Tobą Herrmateuss, że to dekiel zakrywający koło zamachowe, ale z drugą częścią tłumaczenia się nie zgodzę.

Dekiel znajdował się w zaznaczonym miejscu.

To Vordere Aufhangung fur Triebwerksblock" przetłumaczyłbym jako:
przednie zawieszenie, do bloku silnika".
Trzy dni temu już sobie to przetłumaczyłem ale nie pasowało mi bardzo to przednie zawieszenie(przecież RS ma przednią oś w zupełnie innym miejscu), dopiero dziś mnie olśniło. Przecież V8 jest ze Steyra 1500A, napęd na 4 buty, a most jest miedzy miską a skrzynią.
Dekiel jest przykręcany do miski(do bloku silnika).
Co do przeznaczenia tego dekla to mogę jedynie wysnuć hipotezę, że to jakiś dekiel serwisowy ale do czego konkretnie tego nie wiem. Może na sali jest jakiś wykwalifikowany mechanik i on odpowie:)))


Oczywiście zastrzegam, że mogłem się pomylić i napisać jakieś głupoty:)))
Identyfikacja a żywo" trwała by 3 sekundy. Ze zdjęć się tak nie da:)))

I tak doszedłem do pewnego nurtującego mnie problemu który wyszedł podczas oglądania fotek Steyra 1500. Silnik tam jest położony i przykręcony do przedniego mostu.
A jak to jest w przypadku RSa?? Nie znalazłem na fotkach klarownej odpowiedzi.
Woodhaven może masz jakieś adekwatne" zdjęcia?? Lameryt może jakiś schemacik??:)))

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Dzięki Lameryt.
Łapy od skrzyni wypatrzyłem, nawet te przednie łapy podtrzymujące silnik, na tej fotce:
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/mocowanie_silnika.jpg
wypatrzyłem, ale nie spodziewałem się, że są tylko cztery.
RS pełen tajemnic:)))
Oczywiście dla mnie, bo dla Was to już chyba nie:)))
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f35jsf- nic bardziej błędnego, tak jak Ty i wielu innych cały czas się uczę. Nie ma nic lepszego niż pytanie, szukanie odpowiedzi, mądre podważanie cudzych twierdzeń, stawianie w sytuacji zadaniowej....... skrzywienie pedagogiczne :) :)
Może silnik był podparty w większej niż podana przeze mnie liczbie punktów? Jeśli ktoś to udowodni, nie będę głupszy tylko mądrzejszy.
... ale się staruszek rozpędził.
Na koniec kolejne zdjęcie z serii RSO - warsztat. Zdjęcia udostępnił mi MK. Dzięki.
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/woodhaven_rso_2005821.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/rso_lem_copy.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dzień się już kończy
dekiel z tąd czy z tamtąd, nie ma co sie napinać trzeba robić swoje kto wie to wie, a kto się domyśla może być w błędzie. w kupie siła
naprzud !
rso ma wyglądać
a potem jeździć, pewnie lat minie pare.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Honker. Ja w swoim opelku też mam taki dekiel, jest na skrzyni i też, jak w przypadku RS, nie wiem do czego służy:))) Zawsze po prostu rozpinaliśmy skrzynie:)))
A co do miejsca przykręcenia to już napisałem o tym wyżej. Wykopcie miskę olejową to będzie wiedzieć, gdzie to przykręcić:)))
Dziej to chyba będzie zadanie dla Ciebie:)))

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio w muzeum panuje spory ruch. Do 25.VI w Myślenicach obejrzeć można 100 ilustracji wykonanych do Boskiej Komedii, których to autorem jest Salvador Dali....
Wczoraj i dziś mieliśmy przyjemność gościć również osoby zainteresowane Projektem RSO. Były wśród nich dwie osoby zalogowane na tym forum. Odwiedził nas kolega Mesert ,z którym jak się okazało miałem przyjemność pracować podczas wydobycia szczątków Half Truck-a w Dołuszycach. 11 ogniw widocznych na zdjęciu zostało podarowane przez niego na rzecz muzeum. Wielkie dzięki za wsparcie projektu.
Odwiedził nas również kolega iglanadon, tu również zapowiada się owocna współpraca...
Takie konfrontacje z ludźmi których zna się tylko z wirtualnej strony to ciekawe doświadczenie.
Naprawdę miło było poznać, miło było porozmawiać .... no i cóż, zapraszamy do muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu pewnej pochmurnej nocy w Myślenicach zaobserwowano tajemniczego osobnika. Osobnik ten ubrany w szary prochowiec przesuwał się nad ziemią jak gdyby pozbawiony stóp. Bezszelestnie przemierzył otoczony zabytkowymi kamieniczkami rynek by nagle stanąć przed drzwiami muzeum .... Nie zastanawiając się czterema celnymi strzałami z takera przygwoździł do drzwi plakat, naruszając tym samym przepisy o ochronie obiektów zabytkowych.
Nim umilkł odgłos ostatniego strzału osobnik rozpłynął się w nocnej mgle.
Kim był tajemniczy osobnik ?
Co wynikło z jego niezapowiedzianej wizyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nowego nabytku (czyt. ogniwa) i zainteresowania projektem RSO.
A swoją drogą, jaki ten świat mały - kolega Mesert sprzątnął mi je prawie spod nosa. A ja już myślałem, że na moim terenie niewiele zostało do znalezienia. Jednak okazuje się, że ziemia ma jeszcze wiele tajemnic. I bardzo dobrze...!
Kiedyś w wątku - Odwiedziny starszego pana" - http://odkrywca.pl/odwiedziny-starszego-pana,326855.html#326855
- wspomniałem o pojazdach porzuconych przez Niemców i ludziach je rozbierających. W ten to właśnie sposób pozyskał je gospodarz z mojej miejscowości, a od niego - kolega Mesert.

Gratuluję i pozdrawiam
szczepciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Szczepciu że coś chyba jeszcze zostało do wyciągnięcia w Twojej miejscowości,dowiedziałem sie o tym dopiero dzisiaj-ale o tym to na priva.Natomiast dowiedziałem się że te ogniwa przynieśli chłopcy z Jawczyc i wrzucili w błoto dla utwardzenia podjazdu do gospodarstwa.Temat Steyerów z Jawczyc jest Ci znany.Na ogniwa natrafiłem przypadkowo,nie miałem na nie namiarów,penetrowałem namulisko z pobliskiego stawu dworskiego-istny lamus,przegląd rzeczy niepotrzebnych wyrzucanych od czasów wojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace które rozpoczęły się w muzeum maja na celu zabezpieczenie zgromadzonych części. Po oczyszczeniu zostają zabezpieczone podkładem i trafiają do magazynu. Na właściwy kolor pomalowane zostaną w fazie składania wydmuszki. Kilka wybranych części zostało pomalowanych farbą w-olive, są to rekwizyty wykorzystywane podczas prezentacji przeznaczonych dla młodzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć f35
Plakacik to takie małe upomnienie dla mnie, aby nie zmarnować tego co zostało przekazane przez Was na rzecz projektu. Prezentowane części przed konserwacją :

http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/lem_23.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/lem.__rso.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/pak_039.jpg
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie się ruszyło 11 grubszych kawałków rsa. pomalutku jeszcze troszkę i będzie cały. Fajnie że jest więcej maniaków co nie patrzą czy jest napis, albo jaki orzełek i znają wartość bezcenne.
no Lemeryt dekielek elaganci i wymalowany, pamiętam jak go kopałem Mariusz mówił po co ci to, a ja zdrapałem mineralizację łopatą i mówię, tu jest napis. Reszta historii ewolucji" znana.
Pusciłem wici na ukrainie w ryj dostałem, ale tam z tymi chłopami to inaczej sie nie da. jakiś szacunek trzeba sobie zrobić zarobić", może co z tego bedzie. Marzy mi sie kurnik.
Pozdrawiam Wszystkich Maniaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie