Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część III )


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie mała gąska ..........

http://cgi.ebay.de/Kettenglied-RSO_W0QQitemZ320248939231QQihZ011QQcategoryZ40820QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Stosy amunicji do 15cm sFH 18 ustawione wzdłuż drogi obok kociła.
Kilka RSO/01 które są widoczne na zdjęciu, prawdopodobnie dowożą amunicję w miejsce ustawienia dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Miałem na prv gratulować ale tu już też można więc:
gratulacje:)))
Nowa laszka z dziurką" prezentuję się pięknie. Teraz przydałoby się skompletować belki zawieszenia coby go na kołach już postawić. No ale na wszystko przyjdzie czas.
Panowie alleluja i do przodu.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z belkami zawieszenia nie będzie tak łatwo, chociaż ostatnio pojawiły się pewne widoki na przyszłość...:)
Można byłoby je dorobić, ale chciałbym żeby maksymalna ilość części użyta do odbudowy stanowiła części oryginalne. Myślę że warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup koła zębatego które przywiozłem w piątek, zakup części które prezentowałem wcześniej jak i tych które zaprezentuję w najbliższym czasie :) nie byłby możliwy gdyby nie wpłaty środków finansowych przez osoby które wsparły w ten sposób Projekt RSO". Wielkie dzięki dla kolegów którzy w ten sposób współrealizują ten projekt :

Woodhavena
ra_v
Daniela 7,62
stangreta
njorl
Pana Henryka

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f35jsf - to fakt ilość prezentowanych przez Woodhavena fotografii jest porażająca,pod tym względem to magik, chyba wyciąga je z cylindra :) Dzięki za cynk, nakładki nie mamy ani jednej...
Pod koniec tego tygodnia powinny pojawić się zdjęcia kilku nowych drobnych nabytków RSO
Pozdrawiam
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jeszcze parę zdjęć się znajdzie ...... akurat ostatnie zdjęcie przywędrowało z ..... Japonii he,he

Jak na razie nie rozwiązaliście jeszcze zagadki co ciągnie RSO ????

Cieszy mnie fakt iż wysiłek wszystkich fanów RSO w tworzenie tego tematu nie idzie na marne.
Nie wiem czy się orientujecie ale nasza strona została też zauważona na świecie. ;-)
Widziałem na kilku forach adres naszej stronki RSO wiec panowie jesteście postrzegani już na całym świecie !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rowerzysty to sie zgodzę, a na reszcie sie nie znam (pogoda dobra zboża rosną, ale jak zebrać z łąk, może letniki niech modły odprawią za brak opadów), zestaw spory, ale za to jaka droga.


Postrzegani na całym świecie!? chyba się ogolę żeby lepiej wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna nie rozwiązana zagadka. Do czego to służyło ?

http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/manchmal28aa.jpg

Może ktoś przetłumaczy opis : RSO Raupenschlepper Ost im Kampfgebiet des Kuban mit WH-Kennzeichen und taktischem Zeichen
Dziej w sieci wszyscy jesteśmy piękni młodzi i ogoleni :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RSO na froncie/obszarze wojny Kubań z tablicami rejstracyjnymi wehrmachtu i taktycznymi znakami" tak brzmi, wg mnie, napis.
Nic z niego właściwie nie wynika.

Może niemiaszki sadzą ziemniaki??:)))

A tak na poważnie to myślę, że panowie to saperzy niszczący drogę coby utrudnić ruchy wojsk sowieckich tudzież jakiś wojsk sprzymierzonych.
Ale na taki pomysł pewnie wpadli wszyscy:)))
Poszperam jeszcze w necie, może coś znajdę.

Pozdrawiam.

PS
Widzę, że żonglerka tematem w toku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rso co ciągnie to ustrojstwo nie przejedzie z nim 5 km zagotuje sie spali i urwie na raz.
dla mnie to wyglada jak głębosz takie urzdzenie do niszczenia stopy płużnej żeby wilgoć z głebokich warstw twórczych podsiąkała do gleby powyżej, ale teraz robia to bez kółek cholernie energiożerne (wir w zbiorniku z ropą nie mówiąc o benzynce)
niestety głebosz to nie jest jak dla mnie niszczenie dróg czymś takim nie ma wiekszgo sensu, przejedzie paru na goąsiennicach i droga znowy jest i to nawet równiejsza. to jakś pomyłka i na pewno zabiła by to rso( ładnie rwie kółecza z przodu a silniczek sie poci)
może znaleźć konstruktora tego czegoś albo zapytać tych dwóch co sie tak przygladają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ustrojstwo" jest na pewno stworzone z myślą niszczenia dróg. Niemcy robili tez takie podczepiane do wagonów kolejowych ale z tylko jednym zębem co świetnie rozrywało podkłady kolejowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na nowych starych śmieciach....... ogolony, w kapciach i ostrogach.

- Co do mojej zagadki ..... pierwsza podpowiedz .... RSO ciągnie dwóch rowerzystów he, he, he.
Niedługo zamieszczę resztę zdjęć z przejazdu tego oddziału i wtedy zobaczycie lepiej ciągnięte armatki.

- Jeśli chodzi o RSO ciągnącego ustrojstwo http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/manchmal28aaa.jpg .... a może chłopcy układają wzdłuż drogi kabelki i ta maszynka służy do wykonywania bruzd pod kabelki ???

Na zdjęciu RSO + LFH 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie