Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część III )


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
O.. znowu gąski RSO na alledrogo, i znowu info do Lameryta aby próbował negocjować a może mu się uda zakupić ??. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=370465141&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any. No Dzieju, ty to masz jakąś dziurę gdzie go rozbierali , to już chyba metr pod tym korzeniem co wydłubywałeś z niego jakieś zimeringi. Brawo - choć pytanko czy to już nie będzie dublet - bo to wydaje mi się że już Lameryt posiada, ale mogę się mylić. Szkoda że u mnie nie mam takiego namiaru to bym sam to pokopał i oglądał jak się Lamerytowi pojazd powiększa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Dzieju, Lamerytowi NIE WOLNO się zamieniać !! oficjalnie ;-)", to wogóle nie wchodzi w rachubę, takie są przepisy muzealne, może owszem wymienić się z innym muzeum które poszukuje dany element ale to są skomplikowane schody", ale sprzedać czy też zamienić z osobą prywatną, to niestety kompletnie nie wchodzi oficjalnie w rachubę. Takie są przepisy muzealne i Lameryt dobrze o tym wie. Ale owszem zawsze przy składaniu można przez to dobrać najlepiej zachowane podzespoły czego mu życzę i trzymam kciuki za projekt". Lameryt z uwagi że aukcja nagle znikła bo w opisie był podany nr telefonu i zaznaczone że wystawia w imieniu kolegi" podaję Ci login osoby która wystawiała 28 gąsienic ze szpilkami do RSO ( Kolbi2006 ) to napisz do niego może uda Ci się z nim dogadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnie dwa dni spędziłem spacerując w deszczu po górach" w poszukiwaniu rozbitego RSO ... tym razem się nie powiodło co nie oznacza że to koniec prób. Wróciłem z niczym ... włączam komputer ... Dziej zawsze potrafi poprawić humor. Piękna tarcza koła zębatego mostu napinającego. Fakt, mamy dwie wydobyte razem z wanną, ale ta znaleziona przez Dieja jest w znacznie lepszym stanie. Wydobyłeś ją z wody (rodzaj korozji)?
Dziej jesteś Wielki! No i fakt, browar to za mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu Lemeryt przemykający 850 nmp w poszukiwaniu mitycznego RSO. Pogoda super-wredna. W związku z wyprawą moja internetowa pępowina została czasowo przerwana, powoli nadrabiam zaległości, przepraszam za przerwę w łączności mailowej. Tendrzak wielkie dzięki za info, już poszło, wysłałem Ci maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie prezentowaliśmy fanom RSO wersji prototypowych. Może dziś pozwolę sobie pokazać Wam jeden z prototypów.
Co prawda Lemeryt opisał wszystkie wersie w artykule na łamach Odkrywcy ale na pewno wszyscy nie zapoznali się z tym artykułem.
Wiec prezentuję kolejny prototyp w wersji .......... a zresztą spróbujcie trochę podumać ;-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ....... jak by to powiedzieć, na zdjęciu tego może dobrze nie widać.
Na dachu tego RSO zabudowany
„ bagażnik dachowy „ podobny jak na zdjęciu http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/1_rso_russland_4.jpg
rzeczywiście blacha na bokach tego bagażnika ma wytłoczenia podobne jak na kanistrach.
Wilus rzeczywiście jest to warsztat na gąsienicach z zamkniętym stalowym nadwoziem.
Jako uzupełnienie dodano bagażnik dachowy jak również namiot rozstawiany z tyłu pojazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co znajdowało się w tym bagażniku ? Może jednak kanistry ? O ile zachowały się zdjęcia wnętrza RSO-warsztatu, o tyle nie spotkałem się nigdzie ze zdjęciami otwartego agażnika dachowego".
Trooper85 - fajne fotki.
W artykule nie wymieniłem wszystkich prototypów RSO, nie wszystkie zostały też zaprezentowane tu na forum :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam miłą wiadomość dla entuzjastów tego pojazdu .
Od 8 czerwca w sprzedaży pojawi model kartonowy niemieckiego ciągnika STEYR RSO 03



skala 1:25

opracowanie A. Wandtke

6 arkuszy A4+ z elemenmtami

4 arkusze A4+ z rysunkami i opisem

Cena 16,0 zł

Do modelu przewidujemy akcesoria laserowe (gąsienice oraz drobne detale)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

Chcielibyśmy podziękować entuzjastom RSO za założenie tego tematu i drążenie w historie tego ciekawego pojazdu.Dzięki Wam powstał projekt tego modelu,który jest pierwszym wydanym z rodziny RSO.W niedalekim czasie będą powstawały kolejne wersje tego ciągnika.Zbierajcie więc dalej materiały,one z pewnością pomogą przy projektowaniu...

serdecznie pozdrawiamy

ADW MODEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Gratuluję udanego modelu, mam nadzieje iż kolejne modele RSO będą równie udane.
A może tak RSO/01 w polskim malowaniu ?
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/polstrsopol.jpg
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/rso2_copy1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Maus, ADW Model - cieszę się że informacje zebrane dzięki wspólnemu wysiłkowi pasjonatów zaowocowały czymś pożytecznym.
Przyłączam się do wniosku aby w przypadku realizacji modelu RSO 01 wykonać go w słowiańskim malowaniu.
Wysłałem do Was wiadomość.
Gratuluję i Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to chyba większość z nas zaczynała od MM. Pamiętam jak walczyłem o zdobycie archiwalnych numerów MM z lat 50 to były czasy. Wow !!!
A jak zabrakło miejsca na suficie na powieszenie kolejnego modelu to była tragedia.
I tak klejąc modele i patrząc przez okna na startujące samoloty poprzez Centrum Naukowo Badawcze Samolotów Lekkich wylądowałem jako lotniczy mechanik silnikowy na Ts 3 w Technicznej Bazie Lotu a i po drodze zaliczyłem jeszcze dwuletnią przygodę w 36 SPLT 1 esk ..... gdzie wstyd teraz się przyznać .....obsługiwałem Air Force One ówczesnego rządu. Ech wspomnienie, wspomnienia.
Wracamy do RSO kolejne zdjęcie przejeżdżającej kolumny, kurz, samochody z przyczepami z zaopatrzeniem i kolumna Rso ciągnąca trochę nie typowy zestaw .. przodek + działko a dzałko wyposażone jest w kilof he,he,he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu spać jak już wiesz dokładnie gdzie u wybrzeży południowej Florydy leży drewniany wrak brygu o nazwie Warsaw a na nim prawdopodobnie znajduje się część skarbu Inków.... albo wiesz że to nie jest sen tylko Sd.-Kfz. 10 ....... he,he ...... no i co nie którzy już nie będą mogli spać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosyć, że cyborg to jeszcze ze zdolnością teleportacji w dowolne miejsce na ziemi.
Coś mi się wydaje, że Lemeryt oprócz RSO ma jeszcze w muzeum teleport. Sprawdzimy w lipcu.
pozdrawiam
stangret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie